Kalkulačka příspěvek na živobytí 2024 (doplatek do životního minima)

Tato kalkulačka vám umožní spočítat, jestli máte nárok na příspěvek na živobytí. Příspěvek na živobytí je základní sociální dávky určená pro osoby ve hmotné nouzi. (více o tom co je to hmotná nouze zde: Hmotná nouze 2024). V kalkulačce si tedy můžete sami spočítat, jestli byste měli nárok, získat od státu nějaké peníze. To, jak probíhá výpočet, a jaké jsou přesné podmínky pro tuto sociální dávku, je popsáno v následujícím textu.

Zvýšení příspěvku na živobytí v roce 2024?

Životní a existenční minimum, které je výchozím údajem pro výpočet dávek pomoci ve hmotné nouzi, se naposledy změnilo na začátku minulého roku.

Pro rok 2024, zatím není připraveno žádné další zvýšení. Na začátku roku (od ledna 2024) zatím platí stejné údaje, jako v předchozím roce.

Obecně platí, že vláda by měla zvýšit životní minimum, pokud je inflace vyšší než 5%. Pro valorizaci částek životního a existenčního minima, ale není stanoven žádný pevný mechanismus, jako to mají například důchody.

Celková inflace za minulý rok, byla přes 10%. Velké zdražování se očekává i na začátku ledna 2024. Pak už by se údajně měla inflace snížit, a ceny by se měly stabilizovat.

Vláda tedy zřejmě nevidí důvod, pro zvýšení životního minima. A z toho vyplývá i to, že se v roce 2024 zatím nezvyšuje ani příspěvek na živobytí.

Aktuální částky životního a existenčního minima, a kalkulačku pro výpočet v roce 2024, najdete zde.

Výpočet doplatek do životního minima od 1. 1. 2024

Příspěvek na živobytí, spadá pod dávky hmotné nouze. U těchto sociálních dávek, se posuzuje celková sociální a majetková situace žadatele (individuální posouzení). Výpočet nároku na příspěvek na živobytí v této kalkulačce, je tedy nutné brát pouze jako orientační výpočet. Při posuzování konkrétní žádosti o příspěvek na Úřadu práce, hrají roli i další faktory.

Kalkulačka příspěvek na živobytí 2024
Informace o osobách
Počet dospělých osob
Počet dětí do 6 roků
Počet dětí 6 - 15 roků
Počet dětí 15 - 26 roků
Informace o bydlišti
Bydlíte v Praze?
Informace o příjmech
průměrné čisté příjmy za poslední 3 měsíce, součet za všechny osoby)
Čistá měsíční mzda
nebo příjmy z podnikání

Podpora v nezaměstnanosti
nebo podpora při rekvalifikaci

Nemocenská
nebo náhrada mzdy za prvních 14 dní nemoci
nebo ošetřovné nebo PPM

Sociální dávky
rodičovský příspěvek, přídavky na dítě

Výživné
nebo příspěvek na výživu neprovdané matce

Důchod

Ostatní příjmy

Výpočet

UPOZORNĚNÍ: Výpočet příspěvku na živobytí je pouze orientační. Jako částka živobytí se v kalkulačce počítá životní minimum jednotlivce pro dospělé osoby a životní minimum dítěte pro děti. Ve skutečnosti je ale celý výpočet komplexnější. Z Různých důvodů může být částka životního minima snížena na existenční minimum. Částka pak může být i zvýšena např. z důvodu nutnosti dietního stravování. Přesné informace o nároku vám sdělí na Úřadu práce.

Kdo má nárok na příspěvek na živobytí v roce 2024

Nárok na sociální dávku – příspěvek na živobytí – má každý jednotlivec, nebo skupina společně posuzovaných osob, kterým z jejich příjmu (jak se počítají příjmy – viz níže), po odečtení oprávněných nákladů na bydlení (jak se počítají náklady na bydlení – viz níže), zůstane méně, než je částka na živobytí (co je to částka na živobytí – viz níže). Existují ale výjimky, kdy nárok na doplatek do životního minima vzniknout nemusí. Třeba když budete jako nezaměstnaný na úřadu práce, a odmítnete bez vážného důvodu nastoupit na nabízené místo.

Nárok na příspěvek na živobytí se na rozdíl od jiných sociálních dávek posuzuje do značné míry individuálně. Hmotná nouze může nastávat z mnoha různých důvodů a ne vždy je možné jednoznačně vše „zaškatulkovat“. I proto zákon umožňuje do značné míry přihlížet ke skutečné situaci, ve které se konkrétní jednotlivec nachází.

I proto naše kalkulačka nabízí pouze velmi orientační výpočet. I když vám v kalkulačce vyjde, že máte nárok na příspěvek na živobytí, je každopádně nutné obrátit se na Úřad práce, kde provedou posouzení vašeho nároku podle mnohem podrobnějších a přesnějších kritérií. Takže výsledkem pak může být i to, že nárok na doplatek do životního minima nezískáte nebo bude v jiné výši

Co je to částka na živobytí

V oblastní sociálních dávek se nejčastěji pracuje s termínem „životní minimum“ nebo případně „existenční minimum“. Tyto částky jsou pevně definovány zákonem a dalšími právními předpisy.

Částka na živobytí se ale vztahuje pouze na dávky hmotné nouze – příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení. Stanovení částky na živobytí sice vychází z toho jaké je životní minimum nebo existenční minimum, ale platí zde celá řada dalších podmínek. Jedná se především o tyto:

  • Živobytí pro nezaopatřené děti = dítě do 26 roků, které studuje nebo se soustavně připravuje na budoucí povolání, má nárok na celou částku životního minima. Tato částka pak může být zvýšena v případě, že má dítě nařízeno dietní stravování.
  • Živobytí pro osobu, která byla v posledních 6 měsících propuštěna ze zaměstnání z důvodu hrubého porušení pracovní kázně nebo pracovních předpisů, je stanoveno, jako částka existenčního minima (je nižší než životní minimum). Částka může být opět navýšena v případě nutnosti dietního stravování
  • Živobytí pro osobu, která dluží na alimentech pro nezaopatřené dítě (celkový dluh je vyšší než trojnásobek soudem nařízené měsíční platby) je stanoveno jako částka existenčního minima (je nižší než životní minimum). Částka může být opět navýšena v případě nutnosti dietního stravování
  • Živobytí pro jiné dospělé osoby je stanoveno jako částka existenčního minima, s tím že při splnění dalších podmínek (osoba si aktivně snaží zvýšit svůj příjem) může být zvyšována – podrobný popis – viz příslušný zákon.

Celková částka na živobytí, pokud se jedná o skupinu společně posuzovaných osob, odpovídá součtu částek na živobytí pro jednotlivé osoby.

Jak se počítá příjem pro příspěvek na živobytí

U jiných sociálních dávek (například přídavky na dítě, přídavky na bydlení aj.) se zpravidla jako příjem počítá celkový čistý příjem. U dávek hmotné nouze je tomu trochu jinak. Jako příjem se započítává pouze z části. Tím pádem má žadatel z pohledu stanovení nároku „jakoby“ nižší příjem než je ten skutečný – to je z toho důvodu, aby byl žadatel motivován k tomu, obstarávat si příjem vlastními silami, a aby se nespoléhal pouze na sociální dávky.

Jak se počítají příjmy:

  • U příjmů ze zaměstnání, z podnikání, z důchodu a další příjmy, tak jsou uvedeny v zákoně o daních z příjmů, se započítává 70% (z čistého příjmu, zpravidla se započítávají příjmy za poslední 3 měsíce), od července 2022, se to vztahuje i na důchody (invalidní, starobní, apod.)
  • U příjmů z nemocenských dávek (nemocenská, ošetřovné atd.), nebo u náhrady mzdy v době prvních 14 dnů pracovní neschopnosti, nebo z podpory v nezaměstnanosti, se započítává 80% (opět z čistého příjmu za příslušné rozhodné období)
  • Z ostatních příjmů se započítává 100% – mezi ostatní příjmy patří především příjmy z pronájmu majetku, sociální dávky jako rodičovský příspěvek, dětské přídavky apod.

Některé příjmy se jako příjem naopak nezapočítávají – to se týká především těchto dávek: příspěvek na živobytí (pokud je již vyplácen), doplatek na bydlení nebo příspěvek na bydlení, některé mimořádné nebo jednorázové dávky. Přesnější popis příjmů, které se nezapočítávají, jako příjem najdete v zákonu o životním a existenčním minimu.

Jak získat příspěvek na živobytí

O tuto sociální dávku se žádá na Úřadu práce. Žádat o ni může jak jednotlivec, tak i skupina společně posuzovaných osob (rodiny, osoby ve společné domácnosti).

Žádost se podává prostřednictvím tohoto formuláře: Formulář: Žádost o příspěvek na živobytí. Kromě vlastní žádosti, pak bude pravděpodobně potřeba doložit i další dokumenty:

Konkrétní seznam požadovaných dokumentů vám sdělí přímo na konkrétní pobočce úřadu práce. Měli byste se obracet na nejbližší pobočku Úřadu práce – tj. v místě vašeho trvalého bydliště.

Pokud je schválen nárok na tuto sociální dávku, vyplácí se pravidelně každý měsíc. Na rozdíl od jiných sociálních dávek, u příspěvku na živobytí je možné žádat o výplatu dávky v hotovosti (u jiných dávek je možná výplata jen na účet v bance nebo poštovní poukázkou)

V případě, že máte nějaký dotaz ohledně nároku na příspěvek na živobytí, zeptejte se v diskusi pod tímto článkem. Pokud to bude v našich silách, pokusíme se vám odpovědět na vaše dotazy a poradit vám se vší, co vás zajímá.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka v hotovosti do 30 minut. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Rychlá půjčka bez kontrolování registrů. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Kalkulačka příspěvek na živobytí 2024 (doplatek do životního minima)

Diskuse: 172
  • Custom avatar Lucie

    Dobry den chci se zeptat na co bych mela narok jsem vdana manzel je na uradu prae meme spolu jedno dite kteremu jsou 23mesicu mame podnajemni smlouvu a souhlas od druzstva ze tady muzeme bydlet ale bez trvaleho pobytu na co mame narok manzelů za posledni 2roky nema prijem zadny a ja pouze pobiram rodicak 3800 plus 500pridavky z toho mame platit najem cisty 7000kc a elektrika a plyn 1300 a pak jeste ma z predchoziho manzelstvi 2 deti na ktere posila 1000kc mesine mame na neco narok a kolik dekuji za odpoved

  • Custom avatar Jana

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda budu mít nárok na příspěvek na živobytí .

    Manžel je v evidenci UP pobírá 3.200 Kč já pracuji jako OSVČ na vedlejší pracovní poměr , pečuji o zdravotně postiženou dceru . Dále máme ještě dvě děti studující.

    Moje práce spočívá v tom , že mám prodejnu se zbožím .

    V daňovém přiznání mám přiznaný majetek v určité částce, který se skládá z pořízení věcí , které mi slouží k práci (zboží v prodejně).

    Je to prosím bráno jako majetek , který se musí v případě hmotné nouze prodat i když mi slouží k podnikání (k práci) nebo z důvodu tohoto mi muže být příspěvek zamítnout ?
    Děkuji Jana

  • Custom avatar Ilona

    Dobry den,jsem ve starobnim duchodu a chtela bych se zeptat zda bych mela narok na nejaky prispevek od statu muj duchod cinni 4124kc po zaplaceni najmu mi zbyde minimum dekuji za informace

  • Custom avatar tereza

    Dobry den, rozvadim se, v unoru jsem si nasla podnajem a odstehovala se od manzela. Na kauci jsem si musela pujcit tricet tisic. Pracuji, ale muj mesicni prinem je jen 9000 a muj pritel ma take prijem 9000. Za byt platime 14000. V byte mam trvale bydliste jen ja, ale v podnajemni smlouve je pritel uveden ze v byte bude bydlet take. Mam dve deti, ktere byly, dle jejich prani svereny do pece otce a me urceny alimenty ve vysi 2800 za oba. Pritel plati jeste exekuci 4000. V kvetnu mi bylo vyplaceno 30000 jako danovi bonus na deti za lonsky rok. Ty jsem vsak zaplatila za pujcku na kauci. Budu mit narok na nejake socialni davky, pridavky na bydleni, zivobyti, ci cokoli, co by mi pomohlo? Jestli ano,tak na jake a od kdy? Predpokladam ze nyni ne, kdyz jsem dostala danovi bonus, ale zajma me to do budoucna. Dekuji

  • Custom avatar Mlan

    Rád bych se zeptal, jsem veden na pracovním uřadě pro Prahu 6. neberu podporu a nemám zrovna žádný příjem. Trvale jsem bytem na Obecním uřadě. Co mám dělat? Je mně nad 50roků tak práce není.

  • Custom avatar RENATA

    Dobrý den mám dotaz beru ze zaměstnání cca 7600kč a stoho nájem 6300kkč tudiž nemám pomalu na jiné poplatky a muj manžel bydlí u jiné ženy a chci se rozvést a tak se ptám jestly bych mohla požádat o hmotnou nouzy abych se mohla rozvést a požádat o příspěvek na bydlení který mi byl zamítnut.Děkuji Renata

  • Ondřej

    Dobrý den, je mi 28 let a ještě studuji, manželce je 22 let, studuje rovněž v ČR, ale je občankou SR. Kromě občasných brigád nemáme žádné příjmy. Bydlíme každý v místě svého studia v podnájmu. Je zde nějaká možnost sociální dávky? Děkuji

  • Libor

    Dobrý den. Expartnerka po našem rozchodu ( nebyli jsme manželé) , žije sama s dvouletou dcerkou. Její příjem z Mateřské je 7000 ale 4000 posílá insolvenčnímu správci a já jí platím dohodou 4000 výživné na dceru. Na jaké dávky má nárok prosím?Jiné příjmy nemá. Bydlí v našem 3 pokojovém bytě který nemá z čeho platit. Počítá s přestěhováním do malého jednopojového bytu které se ve Zlíně pohybují kolem 8000 kč měsíčně.

  • Custom avatar zdenka

    Dobrý den mám prozbu mám maminku umístěnou v alzhaimer centrum kde je odeme potreba jako od osoby blizke doplacet mesicne asi cca 8000kc ma vyplata je okolo 11tisic a jeste platim podnajem za sve bydleni v hodnote 4000kc socialni pracovnice mi v miste kde je maminka umistena zdelila at si zadam o prispevky v hmotne nouzi chtela jsem se opatat zda na to mam narok nebo nikoli a popripade kde a jak mam zadat dekuji Prusova

  • Custom avatar Petra

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na hmotnou nouzi. Jsem samoživitelka na rodičovské dovolené s dvojčaty kvůli tomu jsem si musela vybrat nejkratší variantu abych to finančně zvládla, pobírám tedy 11500 Kč, přídavky na děti 2200 kč, příspěvek na bydlení 218 kč a alimenty 6000 kč. Platím nájem 9200 kč, stravu a dopravu dvou starších dětí 1400-1500 kč a půjčku 5200 kč. Nekupuji vůbec nic zbytečného, jen jídlo, pleny pro dvě děti a kosmetiku, obracím každou korunu ale nestačí to už jsem opravdu zoufalá.Celou dobu jsem poctivě chodila do práce, sama si na vše vydělala, nepotřebovala pomoc a nyní když potřebuji pomoc jí nikde nenajdu. V září se opět vracím do práce a zase se postavím na nohy, ale teď mi prosím poraďte. Předem děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Ana

    Dobry den,

    jsem studentka VS , bydlim samostatne od rodicu ,oni mi posilaji celkem 6500 kc na zivobyti + 600 kc ubytovaci stipendium mesicne. Studium je narocny a chodit na brigady nemam casu. Mam narok na nejakou socialni podporu?Celkem tech penez mi nestaci musim platit 3000 jen na kolejich.

    Dekuji,
    Ana

  • jana

    Dobrý den.Mám 2 děti(12 a 6 let)a žiju sama.Můj bvalý mi posílá na děti 1000Kč.Energie,vodu,topení a teplou vodu a nájem za vše dohromady platím nájemci bytu 7000Kč.Jsem bez práce a na sociálce.Myslím si,že mi zdejší sociálka okrádá a neplatí vše na co mám nárok,protože znám více rodin,který bydlí 30 km ode mě,sice patříme pod jeden okres,ale já bydlím v jiném městě a oni taky v jiném městě s méně obyvateli než já.Oni od sociálky berou o hodně víc peněz než já.Jedna z těch rodin bydlela před 2 roky ve stejným městě jakom i já a pobírali o dost měné než pobírají nyný cca 10.000.Když jsem jim to tady na sociálce řekla,tak mi řekli,že je to blbost.Kdybych na vlastní oči neviděla složenky,které jim chodí,tak bych jim nevěřila a přesvědčily mě o tom i jiné rodiny z jiných okresů a všecky mi říkalí,že pobírám málo peněz.Matka mého bývalého druha bydlí sama v nájemním bytě a platí se vším dohromady 7000 jako i já a pobírá sociálku 12000Kč a já s 2 dětmi 11.000Kč.Jak je to možný?

  • Custom avatar Lenka

    Dobrý den, má 7 letá vnučka podstoupila v únoru operaci mozku(AV malvormace), pooperační stav se jeví dobře, jen nesmí do kolektivu, musí být pod dohledem dospělé osoby. Její matka je samoživitelka, po mateřské dovolené evidována ÚP s tím, že má Dohodu o provedené práci. Takže nyní nemá žádný příjem, na jaké dávky má nárok? Děkuji za odpověď

  • Custom avatar Lenka

    Dobrý den, mám dotaz. Budu se stěhovat se synem od rodičů do bytu Residomo, a nemám ze začatku peníze na to, abych vyžila sama. Lze v tomhle případě zažádat ihned o nějakou soc. dávku? Musím zajít předem na ÚP a vyřešit to nějak tam? Nebo prvně na Residomo a poté až řešit ÚP?
    Děkuji.

  • Custom avatar Petr

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Sestra mé přítelkyně je samoživitelka tudíž pobírá rodičovský příspěvek 7600,-Kč. Bydlí v azylovém domě pro matky, kde se platí nájem asi 4500,-Kč a na živobytí jí zbývá pro sebe a pro dítě jen 3100,-Kč což je podle mého dost málo. Má nárok na nějaké další soiální dávky? Třeba doplatek na bydlení nebo příspěvek na živobytí? Děkuji za odpověď

  • Custom avatar PAVLA

    Jak se vypočítává příspěvek na nutné dietní stravování ? Mají na ti důchodci nárok, nebo to dostanou jen ti co nemakají ? Měla bych nárok když mám důchod 4581-kč., manžel má důchod 7759-kč., ale z mnželovo důchodu po zaplacení inkasa zbyde pouze 500-kč. děkiji.

  • Custom avatar Gabriela

    Dobrý den.
    Jsem matka samozivitelka. Pobírá rodičovský příspěvek 7400 a teď od dubna přídavky 800. Dále mi zvedli příspěvek na bydlení na 6884.
    Najem služby a El. Platím dohromady 11120 Kč a bydlím na Praga 3

    A paní na hmotné nouzi mě řekla že nebudu mít už nárok na nic.

    Ale po odečtení nákladů na byt od příjmu tj mateřská, příspěvek na bydlení a pridavky na dítě tj 15884 – 11120 = 3964 na měsíc pro mě a dítě. (9 měsíců)
    Ti není ani uváděné životní minimum které nám údajně mít 4880 kc
    Musí mě na hmotné nouzi doplatit rozdíl ?
    Mohu se někam odvolat?
    Počítá se na hmotnou nouzi i příspěvek na bydlení a pridavky do příjmu?
    Už jednou jsem podávala odvolání jelikož úřednice u příspěvku me vyplatilo za dva měsíce dohromady a na hmotné nouzi mě to počítali jako vysoký příjem a tudíž jsem kvůli tomu nedostala dávky.
    Proč já mám být na tom bita když někdo nestihne vyřídit dávky.
    To je cíl státu?aby takto lidé nedostali dávky?

    Moc díky za odpověď

  • Custom avatar PAVLA

    Prosí ráda bych věděla zda bych měla nárok na příspěvek na diety. Mám diety diabetická, jaterní a ledvonová. Já pobírám důchod 4803-kč., manžel 8092-kč., za inkaso měsíčně platíme 7237-kč. Děkuji.

  • Custom avatar PAVLA

    Prosím ráda bych věděla zda mám nárok na příspěvek na diety. Mám diety diabetickou, jaterní a ledvinovou. Já pobírám důchod 4803-kč., manžel 8092-kč. a za inkaso platíme měsíčně 7237-kč. K tomu dostáváme doplatek na bydlení ve výši 2361-kč. Děkuji.

  • Custom avatar Zdeněk

    Dobrý den chci se zeptat, jestli při výpočtu přídavku na živobytí je rozhodující příjem při výpočtu i invalidní důchod. Děkujiu

  • Jana

    Dobrý den,mám dotaz předloni jsem prodala dum,loni jsem si pořídila za něj být v SBD,dala pak probíhaly rekonstrukce v byte(přestavba kuchyně a koupelny)dále jsem si pořizovala veškerý nábytek do bytu,oblečení atd.Vse jsem platila z účtu, ale někdy se objevily výběry v hotovosti,kdy jsem věci platila hotově (jídlo, nádobí,ošacení,montáže nábytku,osvětlení, výměna zasuvek atd..)Na úřadu chtějí po mě výpis z účtu za 3mes.zpetne,což je v pořádku,ale mají právo vědět za co byly výběry z bankomatu?… viceprace třeba zedníků, nebo dceri za vymalovani bytu a dalších pomocných prací,když je to rodina,tím pádem.vse levnější.Vypomohla jsem.take 75 lete mamince,ponevadz ma nizky duchod.,jezdim za ni,staram se o ni(vareni,prani,uklid)Ucty od jídla,ošacení nemám.Beru jen Fa nebo paragony,když je na dané zboží záruka.Doufala jsem,že se mi podaří sehnat práci,ale bohužel se doposud tak nestalo(mám ČID)…nikde mě zatím nechtějí. Paní na úřadě prohlásila,že to vypadá,že jsem si peníze schovala pod polštář ?.A to mě dost pobouřilo,takové jednání.Dekuji za odpoved.

  • Custom avatar Lenka

    Dobrý den,
    Mám otázku s dcerou bydlíme v pronájmu,obě dvě máme invalidní důchod, já 6565 kč,ona 7735 kč.Pobíráme příspěvek na bydlení ve výši 3627 kč.Nájemné nám činí 14000 kč.Já mám mít navíc dietní stravování-mám cukrovku. Ale prý nemáme nárok na žádný jiný peníz.Jak se to teda vlastně počítá?
    Děkuji za odpověď

  • Custom avatar JAROSLAV

    Vnučka ukončila v r. 2020 studium .Nastoupila do zaměstnání, ale zaměstnavatel v oboru gastronomie ji propustil ve zkušební době z důvodů pandemie.
    Nyní je na úřadu práce, ale bez podpory neboť neměla odpracováno 12 měsíců. Bydlí u přítele, ale je bez příjmů. Poraďte na jakou podporu má nárok. Děkuji.

  • Custom avatar Milan

    Dobrý den chtěl bych se váz zeptat dcera má invalidku třetí stupen jedná se o duševní poruchu má důchod 8.400kč z toho zaplatí nájem 8.000 a zbyde ji 400kč na vše jídlo oblečení drogérie nárok na příspěvek na bydlení nemá byt není zapsán na katastru a žije se synem 15 let má nárok na hmotnou nouzi děkuji za odpověd nebo popřípadě kam se obrátit díky Milan

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
  • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...
  • Zbyněk Hlavatý: Dobrý den, od 1 října jsem bez práce a bez možnosti čerpat podporu v nezaměstn...
  • Otakar: Dobrý den, pobiram důchod 7500,- , ubytovna mně stoji 7000, -. Chci se zeptat jes...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Důchody by se měly vyplácet v sudé dny mezi 6. a 14. dnem v měsíci, změna by m...