Formulář: Příspěvek při převzetí dítěte do péče

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Dávky pěstounské péče 2024

V oblasti pěstounské péče a dávek, na které je nárok, došlo k významným změnám. Další změny se očekávají i v roce 2024.

Aktuální informace, jaké jsou dávky pěstounské péče v roce 2024, můžete najít zde.

Příspěvek při převzetí dítěte do péče, je dávka spadající pod dávky pěstounské péče. Jedná se o jednorázově vyplácenou dávku. Nárok na ni tedy vzniká pouze jednou. A to ve chvíli – jak vyplývá z názvu – kdy je dítě převzato do pěstounské péče.

Dávka je vyplacena osobě pečující, která převzala dítě do péče. Pokud se jedná o společnou péči manželů, pak je příspěvek při převzetí do péče vyplacen pouze jednou.

Kolik je příspěvek při převzetí dítěte od péče?

Výše příspěvku při převzetí dítěte do péče, je závislá na věku dítěte:

 • Dítě do 6 roků = 8 000 Kč
 • Dítě od 6 do 12 roků = 9 000 Kč
 • Dítě 12 – 18 roků = 10 000 Kč

Kde se vyřizuje žádost o příspěvek při převzetí dítěte do péče?

Žádost o příspěvek při převzetí dítěte do péče, se vyřizuje na místně příslušném Úřadu práce. Žádost se podává na předepsaném formuláři, který najdete ve vzorové podobě ke stažení níže na této stránce.

Jaké dokumenty je potřeba doložit k žádosti o příspěvek při převzetí dítěte do péče?

Kromě samotné žádosti o příspěvek, je pak nutné doložit i další dokumenty. Především ty, které dokládají převzetí dítěte od péče. Pokud je současně žádáno o více dávek pěstounské péče (např. příspěvek na úhradu potřeb, odměna pěstouna, apod.), pak níže uvedené dokumenty stačí dokládat jen jednou, a slouží jako příloha ke všem žádostem.

 • Osobní doklady (občanský průkaz, u mladších dětí popř. rodný list)
 • Rozhodnutí soudu o svěření uvedeného dítěte do pěstounské péče
 • Rozhodnutí soudu, kterým byl ustanoven poručník tomuto dítěti
 • Rozhodnutí soudu o dočasném svěření dítěte do péče
 • Doklad o zahájení řízení o ustanovení poručníkem dítěte
 • Rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče na přechodnou dobu

Formulář ke stažení: Příspěvek při převzetí dítěte do péče

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Příspěvek při převzetí dítěte do péče
Formulář: Žádost o dávku pěstounské péče - příspěvek při převzetí dítěte 2017 Účelem příspěvku při převzetí dítěte je jednorázově přispět na nákup potřebných věcí pro dítě přicházející do náhradní rodinné péče.
ID formuláře PPPrD140401102B
Verze formuláře 14 04 01 102 B
Aktuální verze od 41730
Velikost dokumentu 130 kB
Počet stran 2
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Příspěvek při převzetí dítěte do péče

Online formulář: Příspěvek při převzetí dítěte do péče

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Auto na splátky bez registru a akontace Ostrava. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčky ihned na účet bez registru. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Příspěvek při převzetí dítěte do péče

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Jaroslav Chalupa: Bere se v potaz u přídavku na bydlení výše naspořených peněz ?...
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...