Formulář: Žádost o zprostředkování zaměstnání

Aktuální formuláře – podpora v nezaměstnanosti 2024

Aktuální verze formulářů pro podporu v nezaměstnanosti, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o podporu, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet), nebo na kterémkoliv Úřadu práce.

Právo na pomoc při hledání nového zaměstnání má každý, kdo o to písemně požádá na některé pobočce Úřadu práce (žádost se podává prostřednictvím následujícího formuláře). Nárok na zprostředkování zaměstnání má každý, kdo má trvalé bydliště na území ČR, a kdo je momentálně bez stálého zaměstnání, a kdo současně nepodniká (pozor na to, že třeba člověk, který při zaměstnání podnikal jako OSVČ na vedlejší činnost, se při ztrátě zaměstnání automaticky stává OSVČ na hlavní činnost, a nemá tak nárok na zprostředkování zaměstnání, ani na další podporu v nezaměstnanosti).

Uchazečem o zaměstnání se také nemůže stát ten, kdo je v dočasné pracovní neschopnosti, ten kdo je ve vazbě nebo ve výkonu trestu, žena která pobírá peněžitou pomoc v mateřství před porodem nebo do 6 týdne po porodu, nebo třeba plně invalidní osoba. Více informací jak to funguje na Úřadu práce při hledání nové práce a získání podpory v nezaměstnanosti se dozvíte v tomto přehledu: Podpora v nezaměstnanosti 2023.

Formulář žádost o zprostředkování zaměstnání

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Žádost o zprostředkování zaměstnání
Verze formuláře 14 01 01 806
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 780 kB
Počet stran 4
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: žádost o zprostředkování zaměstnání

Pokud si chcete podat žádost o zprostředkování nového zaměstnání Úřadem práce, musíte navštívit některou pobočku tohoto úřadu. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o pomoc při hledání nového zaměstnání ale i o podporu v nezaměstnanosti a další sociální dávky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Další užitečné informace

Před návštěvou na Úřadu práce byste se měli podívat především na tyto informace: Základní poučení uchazeče o zaměstnání. Jedná se o kompletní přehled všech podmínek a pravidel, tak jak jej sestavilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Tam je popsáno vše, co se týká pomoci při hledání nové práce, nebo za jakých podmínek je nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Další dokumenty a formuláře, které se týkají hledání nové práce a podpory v nezaměstnanosti jsou především tyto:

Kolik by měla být vaše podpora v nezaměstnanosti, si můžete spočítat v této kalkulačce: Kalkulačka podpora v nezaměstnanosti 2024.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato SMS půjčka ihned na bankovním účtě. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka 20000 Kč ihned v hotovosti. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Žádost o zprostředkování zaměstnání

Diskuse: 3
 • Custom avatar Alena

  Dobrý den, je mi 51 let, od října dosud pracuji v jedné soukromé firmě jako zaměstnanec, před tím jsem byla vedena na UP rok. Pokud mě nový zaměstnavatel propustí proto, že nebude mít od ledna práci, budu mít nárok na podporu pokud jsem neodpracovala rok. Děkuji za odpověď.

 • Custom avatar Any

  Dobrý den, od 1.11.2019 jsem bez práce, ale od 4.11. 2019 do 6.7.2020 jsem byla v pracovní neschopnosti. Proto nevím jak to bude s třemi měsíci odstupného, jestli tedy ted na PÚ nic nedostanu, nebo se to neschopenkou ruší. Děkuji za odpověď

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...