Formulář: Žádost o přídavek na dítě 2017

Přídavky na dítě patří mezi pravidelně vyplácené sociální dávky. Vyplácí se jednou za měsíc, a jejich výše se mění podle věku dítěte. Pro dítě do 6 roků je to 500 Kč měsíčně, pro dítě 6 – 15 roků je to 610 Kč měsíčně a pro děti 15 – 26 roků je to 700 Kč měsíčně. U přídavků na dítě je pak potřeba každý rok znovu dokládat oprávněnost nároku na tuto dávku.

Kdo má nárok na přídavky na dítě v roce 2017?

Nárok na dětské přídavky mají nezaopatřené děti, resp. rodiny, jejích průměrný měsíční příjem za předchozí rok nepřesahuje 2,4 násobek životního minima. U přídavků na dítě to tedy funguje tak, že když se na začátku školního roku 2017/2018 (např. září/říjen 2017) dokládá nárok na dávku, předkládá se potvrzení o příjmech za kalendářní rok 2016.

Jak se počítá příjem pro přídavek na dítě?

Mezi příjmy, podle jejichž výše se posuzuje nárok na přídavky na dítě, se pak započítávají příjmy všech společně posuzovaných osob (typicky tedy otec + matka + popř. děti). Mezi příjmy se pak počítá například výplata ze zaměstnání, příjmy z podnikání jako OSVČ, podpora v nezaměstnanosti, nemocenské dávky, peněžitá pomoc v mateřství, výživné/alimenty a různé jiné příjmy.

Celkové příjmy za celý kalendářní rok se pak zprůměrují, a pokud průměrná výše příjmu nepřesahuje 2,4 násobek životního minima, pak je na přídavky nárok – viz například:

 • Rodina dva dospělí a dvě děti 5 a 7 roků = životní minimum je 9850 Kč, příjem by neměl překročit 23 640 Kč, přídavky na dítě jsou 1100 Kč
 • Rodina dva dospělí a jedno dítě do 6 roků = životní minium je 7710 Kč, příjem by neměl překročit 18 504 Kč, přídavek na dítě je 500 Kč
 • Rodina dva dospělí a tři děti 7, 12 a 18 roků = životní minimum je 12 700 Kč, příjem by neměl překročit 30 480 Kč, přídavky na dítě jsou 1920 Kč
 • Matka samoživitelka a jedno dítě do 6 roků = životní minim je 4880 Kč, příjem by neměl překročit 11 712 Kč, přídavek na dítě je 500 Kč
 • Matka samoživitelka a dvě děti 3 a 8 roků = životní minimum je 7020 Kč, příjem by neměl překročit 16 848 Kč, přídavky na děti jsou 1100 Kč

Přídavky na děti – užitečné informace a kalkulačka:

Od 1. 1. 2018 se přídavky na dítě zvyšují a mění se i podmínky

Od začátku října začne platit několik změn – zvyšují se přídavky na dítě o 300 Kč:

 • Dítě do 6 roků = 800 Kč
 • Dítě 6 – 15 roků = 910 Kč
 • Dítě do 26 roků = 1000 Kč

Zvýšení ale není plošné, bude se týkat jen těch, kdo splní podmínky – viz podrobněji v Zvýšení přídavků na dítě od 1. 1. 2018.

Kde se vyřizují přídavky na dítě?

Přídavky na dítě se vyřizují na místním Úřadu práce (dle místa trvalého bydliště žadatele). Žádost se podává (resp. opakované se dokládá trvání nároku) vždy na začátku školního roku, kdy je potřeba doložit příjmy za předchozí kalendářní rok, a aktuálně platné potvrzení o studiu.

Co je potřeba k vyřízení dětských přídavků?

K vyřízení dětských přídavků budete potřebovat vyplněný formulář s žádostí o příspěvek na dítě/děti. Vzor formuláře ke stažení najdete níže. Kromě toho pak budou potřeba osobní doklady všech osob uvedených v žádosti. U dětí nad 15 roků a dospělých je to obvykle občanský průkaz, u dětí do 15 roků pak rodný list.

K žádosti je potřeba doložit potvrzení o ročním příjmu za předchozí kalendářní rok (nebo od října 2017 doklad o výši čtvrtletního příjmu 2017), nebo prohlášení osob, které nemají žádné příjmy. Mimo to je pak u dětí potřeba doložit potvrzení o studiu (nebo případně jiné potvrzení prokazující jejich nezaopatřenost)

Formulář ke stažení: Žádost o přídavek na dítě 2017

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Žádost o přídavek na dítě 2017
Formulář: Žádost o přídavek na dítě 2017 Přídavek na dítě je základní, dlouhodobou dávkou, poskytovanou rodinám s dětmi, která jim pomáhá krýt náklady, spojené s výchovou a výživou nezaopatřených dětí. Při poskytování dávky je testován příjem rodiny v předchozím kalendářním roce. Příspěvek je vyplácen ve třech výších dle věku dítěte.
ID formuláře PnD140101107
Verze formuláře 14 01 01 107
Aktuální verze od 41640
Velikost dokumentu 212 kB
Počet stran 4
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – příspěvky na dítě

Online formulář: Žádost o přídavek na dítě

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčky ihned v hotovosti. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčky bez registru a zástavy. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Žádost o přídavek na dítě 2017

Diskuse: 1
 • Jana Balkovská

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký příjem mám uvést do dokladu o čtvrtletním příjmu, když jsem OSVČ. Děkuji za odpověď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • irena: Já mám ten samý problém žiji v domku můj majetek jediný majetek , Vytápím ku...
 • Vlastimil: Přeji hezký den. Není mi jasné, že do nákladů na bydlení není zahrnutá č...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2021: Viz nový zákon číslo 518/2021 Sb., který je účinný od 23.12.2021: § 11 ...
 • Lenka Holásková: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.V izolaci jsem byla od 24.11.do 7.12..neschopenka.....
 • Dušan Daněk: Tak děkuji zase jsme utřeli nos přístě jak budu mít covid chodím dál do prác...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2021: V zákoně je stanoveno toto: Příspěvek přísluší podle tohoto zákona i za...
 • Dušan Daněk: Dobrý den chci se zeptat byl jsem v izolaci kvůli covid-19 .Izolace trvala od 16.11...