Formulář: Informace o užívaném bytu

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář informace o užívaném bytu se používá jako příloha při žádosti o dávky hmotné nouze. Může se jednat buď o dávku hmotné nouze doplatek na bydlení, nebo příspěvek na živobytí. Prostřednictvím toto formuláře se k žádosti dokládají informace o typu bydlení, jestli je využíván celý byt nebo pouze jeho část, informace o nákladech na nájemné, energie apod.

Další užitečné odkazy ta téma sociální dávky – hmotná nouze

Formulář informace o užívaném bytu

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Informace o užívaném bytu
Verze formuláře 14 01 01 607
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 391 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: informace o užívaném bytu

Pokud si chcete podat žádost o některou z dávek hmotné nouze, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky hmotné nouze ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Jak správně vyplnit formulář

 • Tento formulář slouží jako příloha k žádosti o dávky hmotné nouze – buď doplatek na bydlení, nebo doplatek do životního minima (v případě že žádáte o obě tyto dávky, stačí formulář vyplnit pouze jednou)
 • Ve formuláři uvádíte, jestli se informace týkají celého bytu nebo pouze jeho užívané části (např. pokud žadatel o dávku využívá pouze jednu místnost daného bytu, a zbytek bytu je pak využíván osobami, které nepatří do okruhu společně posuzovaných osob se žadatelem o dávku)
 • Do formuláře musíte uvést, o jaký typ bydlení se jedná (osobní vlastnictví, nájemní bydlení, družstevní byt, jiné bydlení jako např. ubytovna apod.)
 • Do formuláře uveďte celkové měsíční náklady za nájemné a celkové měsíční náklady za služby a energie
 • U jednotlivých energií je pak nutné uvést (především pokud je užívána jen část bytu), z jaké části jsou tyto energie skutečně využívány

K formuláři je dále nutné doložit další doklady – především se jedná o nájemní smlouvu, nebo jiné dokumenty. Doklady o výši nájemného a o výši pravidelných výdajů za služby. V neposlední řadě pak i rozepsané zálohy, případně doklady o úhradě za jednotlivé energie (voda, plyn, elektřina apod.).

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka zdarma bez poplatků a bez úroků. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka na družstevní byt. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Informace o užívaném bytu

Diskuse: 5
 • Custom avatar ROMAN CIPIN

  DOBRY DEN JEN JSEM SE CHTEL ZEPTAT,ZAZADALL JSEM SI O PRISPEVEK NA ZIVOBYTI,ALE PRISLA MI ODPOVED ZE BYDLIM V V BYTE JAKO NULOVA JEDNOTKA-BYT JE APARTMA-TED PO MNE CHTEJI ZE STAVEBNIHO DUKAZ ZE BYDLIM MAM SANCI NEJAK DOSTAT HMOTNOU NOUZI?DEKUJI

 • alena

  múžu zažádat o příspěvek na kauci ?Když mi dá majitel nájemní smlouvu s trvalým pobytem?Děkuji za odpověd

 • Custom avatar Pavla

  dobrý den, chtěla bych se zeptat na toto: vodné a stočné platím čtvrtletně majiteli bytu, nemám stanoveny žádné zálohy, ani nemám smlouvu s nějakou firmou zajištující vodu jako např.VAKem. majitel domu, ve kterém bydlím , dostává vyúčtování vody za celý dům, zaplatí to a pak rozpočítává vodné na jednotlivé bytu v domě a posílá mi výši vodného na potvrzení, které napsal sám. je takto možné dokládat platbu za vodné při žádosti o hmotnou nouzi, když jiný doklad nemám? oni po mě chtějí vyúčtování, které zasílá VAK, ale já nemám smlouvu s tímto dodavatelem vody, tak mě vyúčtování těžko pošle. a tak dostávám pouze doklad od majitele, čili výpis udělaný jím na volném papíru, s jeho podpisem. stačí to takhle pro uznání dávky hmotné nouze? děkuji dvořáková pavla, pardubice

 • Custom avatar gajdosikjiri@email.cz

  Bydlím v nájemním bytě 1+1 ve Zlíně a platím celkově 8000,- kč měsíčně / Nevím kolik z toho je za vodu,teplo, elektřinu a podobně – jelikož to nemám uvedeno v nájemní smlouvě. Pobírám starobní důchod a vdovský důchod ve výši 15.150 Kč měsíčně . Jiné příjmy nemám . Mám nárok na příspěvek na bydlení a kdo mi může pomoci s vyřízením žádosti? Je mi 77 let a bydlím sám v bytě .

 • Custom avatar gajdosikjiri@email.cz

  Dotatek k dotazu . Mám ještě nárok na další příspěvky ?

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...