Formulář: Informace o užívaném bytu

Formulář informace o užívaném bytu se používá jako příloha při žádosti o dávky hmotné nouze. Může se jednat buď o dávku hmotné nouze doplatek na bydlení, nebo příspěvek na živobytí. Prostřednictvím toto formuláře se k žádosti dokládají informace o typu bydlení, jestli je využíván celý byt nebo pouze jeho část, informace o nákladech na nájemné, energie apod.

Další užitečné odkazy ta téma sociální dávky – hmotná nouze

Formulář informace o užívaném bytu

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

 

Název formuláře Formulář: Informace o užívaném bytu
Verze formuláře 14 01 01 607
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 391 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: informace o užívaném bytu

Pokud si chcete podat žádost o některou z dávek hmotné nouze, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky hmotné nouze ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Jak správně vyplnit formulář

 • Tento formulář slouží jako příloha k žádosti o dávky hmotné nouze – buď doplatek na bydlení, nebo doplatek do životního minima (v případě že žádáte o obě tyto dávky, stačí formulář vyplnit pouze jednou)
 • Ve formuláři uvádíte, jestli se informace týkají celého bytu nebo pouze jeho užívané části (např. pokud žadatel o dávku využívá pouze jednu místnost daného bytu, a zbytek bytu je pak využíván osobami, které nepatří do okruhu společně posuzovaných osob se žadatelem o dávku)
 • Do formuláře musíte uvést, o jaký typ bydlení se jedná (osobní vlastnictví, nájemní bydlení, družstevní byt, jiné bydlení jako např. ubytovna apod.)
 • Do formuláře uveďte celkové měsíční náklady za nájemné a celkové měsíční náklady za služby a energie
 • U jednotlivých energií je pak nutné uvést (především pokud je užívána jen část bytu), z jaké části jsou tyto energie skutečně využívány

K formuláři je dále nutné doložit další doklady – především se jedná o nájemní smlouvu, nebo jiné dokumenty. Doklady o výši nájemného a o výši pravidelných výdajů za služby. V neposlední řadě pak i rozepsané zálohy, případně doklady o úhradě za jednotlivé energie (voda, plyn, elektřina apod.).

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka zdarma bez poplatků a bez úroků. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka na družstevní byt. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Informace o užívaném bytu

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Miroslava PoesováJmenuji se Miroslava Poesová, pracovala jsem jako vychovatelka od roku... více »
 • ModeratorNaprostý souhlas pane. Děkuji Vám. více »
 • AsamuraDěkuji za upřesnění. více »
 • AnnaDobrý den, chtěla bych se zeptat,zda-li můžu do nákladů přidat... více »
 • IrmaDobrý den,chtěla jsem se zeptat, moje maminka je po velké... více »
 • vanesaDobry den , chtěla bych se zeptat jestli bych měla... více »