Formulář: Potvrzení o neschopnosti vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

U některých sociálních dávek – jakou jsou třeba přídavky na děti, se posuzuje nezaopatřenost dítěte. Tedy to zda je již dítě se schopné „samo uživit“ nebo ne. Mezi nezaopatřené děti spadají všechny školou povinné děti (nebo ty mladší, předškolního veku). Nebo pak i děti nad 15 roků, a to až do 26 roků.

Za nezaopatřené dítě může být považován třeba student střední, vyšší odborné nebo vysoké školy (pokud se dané studium považuje za přípravu na budoucí povolání). Nezaopatřeným dítětem je pak i dítě, které z důvodu dlouhodobě špatného zdravotního stavu nemůže vykonávat výdělečnou činnost. Nebo právě i dítě, které kvůli nemoci či úrazu nemůže vykonávat výdělečnou činnost nebo přípravu na budoucí povolání.

Tento formulář pak slouží k prokázání této skutečnosti, tedy že je dítě nezaopatřené z důvodu nemoci či úrazu. Formulář potvrzuje příslušný ošetřující lékař. Formulář může sloužit jako příloha k více žádostem o sociální dávky současně.

To, kdy je případně vyžadována tato příloha, je pak uvedeno vždy u konkrétní žádosti o příslušnou sociální dávku.

Formulář ke stažení: Potvrzení o vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Potvrzení o neschopnosti soustavně se připravovat na budoucí povolání nebo vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz
Formulář: Potvrzení o neschopnosti soustavně se připravovat na budoucí povolání nebo vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz 2017 Potvrzení je nutné doložit pro každé nezaopatřené dítě neschopné soustavně se připravovat na budoucí povolání nebo vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz po skončení povinné školní docházky k žádosti o přídavek na dítě, sociální příplatek, příspěvek na bydlení, dávku pěstounské péče – příspěvek na úhradu potřeb dítěte, dávku pěstounské péče – odměna pěstouna.
ID formuláře XNemU130301205
Verze formuláře 13 03 01 205
Aktuální verze od 41334
Velikost dokumentu 63,3 kB
Počet stran 1
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Potvrzení o neschopnosti vykonávat výdělečnou činnost

Online formulář: Potvrzení o neschopnosti vykonávat výdělečnou činnost

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka do 15000. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčka dnes od soukromé osoby do hodiny. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o neschopnosti vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Jaroslav Chalupa: Bere se v potaz u přídavku na bydlení výše naspořených peněz ?...
  • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...