Formulář: Návrh na změnu výše příspěvku na péči

Tento formulář slouží k podání návrhu na změnu výše přiznaného příspěvku na péči. Příspěvek na péči se přiznává na základě stupně závislosti osoby (I. až IV. stupeň závislosti), a podle věku závislé osoby (jiný pro osobu mladší než 18 roku a jiný pro osobu starší než 18 roků)

Návrh na změnu výše příspěvku se týká především případů, kdy se mění stupeň závislosti. Kromě změny výše, ještě existuje možnost zvýšení příspěvku. Pod tím se rozumí navýšení základního příspěvku o další 2000 Kč. Toto zvýšení je ale něco jiného než změna výše. O zvýšení se žádá prostřednictvím tohoto formuláře: Formulář: Žádost o zvýšení příspěvku, u něj najdete i popis podmínek, při kterých je možné zvýšení poskytnout.

Pokud jde o samotnou změnu výše příspěvku, pak je nutné použít tento formulář (viz níže).

Formulář změna výše příspěvku na péči

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Návrh na změnu výše přiznaného příspěvku na péči
Verze formuláře 14 01 01 554
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 364 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: změna výše příspěvku na péči

Pokud si chcete podat návrh na změnu výše příspěvku o péči, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o příspěvek na péči ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Další formuláře, které se týkají příspěvku na péči, jsou především tyto:

Kromě těchto dokumentů (formulářů) je potřeba předložit i další – podrobnější informace najdete na příslušných stránkách na webu mpsv.cz nebo i na tomto webu na stránkách s jednotlivými formuláři.

Pokud máte nějaký dotaz ohledně příspěvku na péči nebo i jiný dotaz který se týká oblasti sociálních dávek, napište jej do diskuse pod tímto článkem. Pokud to bude v našich silách, pokusíme se vám co nejdříve odpovědět.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Rychlá SMS půjčka Kredia. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka na auto, peníze ihned. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Návrh na změnu výše příspěvku na péči

komentářů 8
 • Custom avatar jana

  dobry den.zadala jsem pro babicku zvýšení dávky na péči.Socialni pracovnice uz u nas byla před mesicem,za jak dlouho bude vse vyrizene?dekuji

  • Jana Králová, Sociální-dávky-2014.eu

   Dobrý den , co se týká lhůty pro vyřízení žádosti o příspěvek na péči, pak podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách má úřad 60 dnů na provedení sociálního šetření a vydání rozhodnutí,v případě nutnosti objektivního posouzení má úřad možnost požádat nadřízený orgán o prodloužení této doby.

   Posudkoví lékaři lékařské posudkové služby OSSZ mají na vypracování zdravotního posouzení 45 dnů s tím, že tato lhůta může být následně prodloužena např. v případě dožádání podkladů potřebných k objektivnímu posouzení.

   Po dobu posuzování stupně závislosti posudkovými lékaři se řízení přerušuje usnesením, tzn.,že po dobu posuzování lhůta pro vydání rozhodnutí neběží. V řízení se bude pokračovat jakmile úřad obdrží posouzení stupně závislosti.

   • Custom avatar Jana

    děkuji 🙂

 • EVA VÍTKOVÁ

  Dobrý den, žádala jsem o příspěvek na péči pro maminku.Po veškerých šetření jejího zdravotního stavu ji přiznali měsíční dávku 400kč.Maminka se sama pohybuje minymálně jen po bytě a jen s chodítkem,sama si neuvaří-deně ji donáším jídlo,které ji ohřívám.Běžnou hygienu sama také nezvládá natož ostatní běžné práce-úklid,mytí nádobý,praní a věšení prádla a tak dále.Nevím jak mám dále postupovat,aby stav přehodnotili. Děkuji za odpověd´. Vítková

  • Jana Králová, Sociální-dávky-2014.eu

   Dobrý den, můžete se jedině opět obrátit na příslušný úřad a podat žádost o zvýšení příspěvku. Proti rozhodnutí je možné podat odvolání. Protože je ale posouzení stupně závislosti na péči značně individuální, není možné přesně říci, co vše musí být splněno, aby byl nárok na vyšší částku.

   • Custom avatar EVA VÍTKOVÁ

    Děkuji za odpověd´, krásný den.

 • Pavla Randýsková

  Dobrý den. Přiznali nám pro dceru příspěvek na péči – 2. stupeň. Vypadá to, že nezohlednili poslední zprávu od psycholožky, ale vycházeli ze starší zprávy. Rozhodnutí už nabylo právní moci, můžeme ještě žádat nové posouzení kvůli chybě posudkového lékaře? Děkuji

  • Jana Králová, Sociální-dávky-2014.eu

   Dobrý den, ano můžete požádat o nové posouzení na základě nových informací.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Miroslava PoesováJmenuji se Miroslava Poesová, pracovala jsem jako vychovatelka od roku... více »
 • ModeratorNaprostý souhlas pane. Děkuji Vám. více »
 • AsamuraDěkuji za upřesnění. více »
 • AnnaDobrý den, chtěla bych se zeptat,zda-li můžu do nákladů přidat... více »
 • IrmaDobrý den,chtěla jsem se zeptat, moje maminka je po velké... více »
 • vanesaDobry den , chtěla bych se zeptat jestli bych měla... více »