Formulář: Změna průkazu TP, ZTP, ZTP/P

Formulář změna průkazu osoby se zdravotním postižením, slouží k podání žádosti o jiný typ průkazu, než měl žadatel do této doby. Týká se to především situací, kdy dojde ke změně zdravotního stavu, který zakládá nárok na vyšší nebo naopak nižší verzi průkazu. Průkazy pro OZP jsou vydávány tři – TP, ZTP a ZTP/P.

Od 1. 1. 2014 pak v oblasti vydávání průkazů pro OZP proběhlo několik změn. Nově již tyto průkazy nejsou svázány s uznaným stupněm závislosti, ale nárok na ně se posuzuje v samostatném správním řízení. Žádost o nový průkaz (viz: Formulář: Žádost o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením) nebo žádost o změnu průkazu se podává na příslušném Úřadu práce. V rámci formuláře je nutné vyjádření ošetřujícího lékaře.

Formulář změna průkazu TP, ZTP, ZTP/P

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Změna průkazu osoby se zdravotním postižením
Verze formuláře 14 01 01 574
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 387 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: změna průkazu TP, ZTP, ZTP/P

Pokud si chcete podat žádost na změnu průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky pro zdravotně postižené, ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny jak vyplnit formulář a jak podat žádost o změnu průkazu

Formulář s žádostí si můžete stáhnout na tomto webu, nebo si jej můžete najít přímo na webu mpsv.cz, kde jsou k dispozici nejaktuálnější verze všech formulářů. Na mpsv.cz je také možné vyplnit všechny formuláře rovnou v elektronické podobě.

Žádost podává ten, kdo je držitelem průkazu OZP, nebo zákonný zástupce nebo zastupující právnická osoba. Kromě osobních údajů je nutné do formuláře doplnit vyjádření ošetřujícího lékaře. A dále pak také uvést důvody, pro změnu průkazu. Společně s žádostí je nutné doložit i stávající průkaz, kterého se změna týká.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky od soukromých osob na směnku. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Krátkodobé půjčky pro nezaměstnané do 5000 Kč. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Změna průkazu TP, ZTP, ZTP/P

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Lucie ČižmárováDOBRÝ den potřebuji si vytisknout formuláře a nevím jak na... více »
  • Jana Králová, Sociální dávky 2017Dobrý den, na ošetřovné mají nárok jenom zaměstnanci na HPP... více »
  • JanaDobrý den, prosím Vás, počítá se do vyměřovacího základu hpp... více »
  • MIroslavaDobrý den prosila bych vzor jak správně a jké kolinky... více »
  • VeronikaDobrý večer,jsem samozivitelka s 2detmi.13lety syn má přiznaný 1stupen závislosti,6tileta... více »
  • Jana Králová, Sociální dávky 2017Dobrý den, na ošetřovné mají nárok pouze zaměstnanci, nebo dočasně... více »