Formulář: Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář s názvem „Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU“, slouží jako příloha k žádosti o některé sociální dávky. Konkrétně se pak jedná o přídavky na děti, rodičovský příspěvek, příspěvek na úhradu potřeb dítěte a příspěvek na péči.

Formulář se vyplňuje a přikládá k žádosti o sociální dávku, pokud některá ze společně posuzovaných osob není občanem ČR, nebo se jedná o občana ČR, který vykonává výdělečnou činnost v jiném státě, nebo pokud má daná osoba „bydliště“ jinde než v ČR.

Co je to bydliště s ohledem na sociální dávky?

Pozor na to, že „bydliště“ a trvalý pobyt jsou dvě různé věci. Osoba má bydliště na území České republiky zejména pokud se zde dlouhodobě zdržuje, vykonává zde výdělečnou činnost, žije zde s rodinou, plní zde povinnou školní docházku nebo se zde soustavně připravuje na budoucí povolání, popřípadě existují jiné významné důvody, zájmy či aktivity, jejichž vzájemná souvislost dokládá sepětí této osoby s Českou republikou.

Co dalšího potřebujete doložit?

K tomu formuláři je pak případně nutné doložit ještě další dokumenty:

 • Povolení k pobytu – za každou společně posuzovanou osobu, která není občanem ČR,
 • Pracovní smlouvu nebo živnostenský list – za každou společně posuzovanou osobu, která není občanem ČR a vykonává výdělečnou činnost nebo je občanem ČR a výdělečnou činnost vykonává v jiném státě EU (pokud k žádosti o dávku nepřikládá doklad o výši příjmu)
 • Potvrzení o nároku na dávky v nezaměstnanosti – za každou společně posuzovanou osobu, která není občanem ČR a která v ČR pobírá dávky v nezaměstnanosti
 • Rozhodnutí ČSSZ o přiznání důchodu – za každou společně posuzovanou osobu, která není občanem ČR a která v ČR pobírá důchod
 • Evropský průkaz zdravotního pojištění – za každou společně posuzovanou osobu, která není občanem ČR a která v ČR je zdravotně pojištěná

Formulář ke stažení: Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU
Formulář: Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU 2017 Formulář slouží jako příloha k žádosti o dávky státní sociální podpory přídavek na dítě, sociální příplatek, rodičovský příspěvek, dávku pěstounské péče – příspěvek na úhradu potřeb dítěte a dávku pěstounské péče – odměnu pěstouna. Jeden doklad přitom může sloužit současně jako příloha k několika žádostem.
ID formuláře DoplEU140401216
Verze formuláře 14 04 01 216
Aktuální verze od 41730
Velikost dokumentu 205 kB
Počet stran 3
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU

Online formulář: Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU

Tento formulář ke stažení slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít typ formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Tady můžete formulář žádosti vyplnit online v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka bez doložení příjmu ihned. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Auta na leasing bez akontace. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Jaroslav Chalupa: Bere se v potaz u přídavku na bydlení výše naspořených peněz ?...
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...