Formulář: Zařazení do evidence Úřadu práce

Aktuální formuláře – podpora v nezaměstnanosti 2024

Aktuální verze formulářů pro podporu v nezaměstnanosti, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o podporu, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet), nebo na kterémkoliv Úřadu práce.

Nárok na zařazení evidence na Úřadu práce má i ten kdo, nezíská nárok na podporu v nezaměstnanosti. Zařazení do evidence a pomoc s hledáním nového zaměstnání je něco trochu jiného, než poskytování podpory v nezaměstnanosti. Zájemcem o nové zaměstnání tak může být každý, kdo momentálně není zaměstnaný, nebo kdo aktuálně nepodniká jako OSVČ nebo jinou formou.

Pokud hledáte informace o tom, jaké jsou podmínky pro získání podpory v nezaměstnanosti, jaká je její aktuální výše nebo jestli budete mít nárok na tyto peníze pro nezaměstnané od státu, podívejte se na souhrnné informace zde: Podpora v nezaměstnanosti 2024. Sami si také můžete spočítat, kolik peněz byste dostali, pokud byste přišli o práci, viz: kalkulačka pro výpočet podpory v nezaměstnanosti 2024

Formulář zařazení do evidence Úřadu práce

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Žádost o zařazení do evidence zájemců o zaměstnání
Verze formuláře 14 01 01 803
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 400 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: zařazení do evidence Úřadu práce

Pokud si chcete podat žádost o zařazení do evidence Úřadu práce a zprostředkování zaměstnání, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o pomoc, když jste zrovna bez práce ale i o další sociální dávky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Další užitečné informace

Dříve než se vypravíte na Úřad práce, podívejte se i na další informace, které by vám měli usnadnit jednání s úředníky na „pracáku“. Přehled všeho, co se týká nároku na pomoc při hledání nového zaměstnání, nároku na podporu v nezaměstnanosti nabízí tento dokument: Základní poučení uchazeče o zaměstnání. Ten připravilo MPSV (Ministerstvo práce a sociálních věcí) a nabízí přehledný výstup z různých zákonů a vyhlášek, které upravují celou tuto problematiku.

Kromě žádosti o zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání byste si před návštěvou úřadu práce měli připravit i další dokumenty a formuláře:

Nevíte-li si s něčím rady – ohledně ztráty zaměstnání, nároku na podporu v nezaměstnanosti, jak si najít nové zaměstnání nebo i cokoliv jiného, nebojte se, a zeptejte se v diskuzi pod tímto článkem. Pokud to bude v našich silách, pokusíme se vám poradit.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Kreditní karta bez příjmu. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčky bez registru ihned do 15000 Kč. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Zařazení do evidence Úřadu práce

Diskuse: 10
 • Custom avatar Kaca007

  Dobrý den,měl bych dotaz …
  Když dostanu výpověd ze strany zaměstnavalete stím že nezvládám danou práci,bere se to jako porušení hrubé pracovní kázně? A když budu žádat o podporu mám na ní vlastně nárok,děkuji za odpověd

  • Jana Králová, Sociální dávky 2024

   Dobrý den, domnívám se, že v tomto případě by se nemělo jednat o hrubé porušení pracovní kázně = to jsou případy typu např., alkohol na pracovišti, zpronevěra svěřeného majetku apod. Záleží, jak přesně bude formulována výpověď. Předpokládám, že to ale bude spíše ukončení pracovního poměru „dohodou“.

 • Custom avatar Lubos

  Dobry den mam dotaz ohledne navratu z uk do Ceske republiky,pobiram v uk podporu v nezamestnanosti da se pouze transferovat do CR.Dekuji

 • Custom avatar Jirka

  Dobrý den,chci se zeptat pracoval jsem ve firmě 7 měsícu a nebyla mi prodloužena smlouva,mam nárok na podporu?děkuji

  • Jana Králová, Sociální dávky 2024

   Na podporu máte nárok, pokud máte v posledních 2 letech „odpracovnáno“ minimálně 12 měsíců. Pokud jste v posledních dvou letech pracoval jen zmíněných 7 měsíců, pak nárok nemáte. Pokud jste před tím pracoval jinde, pak nárok máte

 • Custom avatar Jiří

  Jak postupovat, když bývalý zaměstnavatel mi nedá potřebné dokumenty abych se mohl zaregistrovat na úřadu práva. Výpověď z mé strany byla ukončena vzájemnou dohodou. Dekuji

  • Jana Králová, Sociální dávky 2024

   Pokud vám zaměstnavatel nechce vydat zápočtový list a potvrzení o průměrném příjmu, jedná se o protiprávní jednání. Můžete se obrátit na Inspektorát práce, zaměstnavateli hrozí pokuta až 2 milióny koruny

 • Custom avatar Květa Ramešová

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující. Vnuk dokončil v červnu 2021 učiliště a nemá práci, může se zaregistrovat na úřadu práce, když nemá odpracované žádné roky? Případně jaké kroky by měl udělat, aby mohl fungovat samostatně. Děkuji za odpověď. Květa Ramešová

  • Jana Králová, Sociální dávky 2024

   Zaregistrovat se na Úřadu práce, jako uchazeč o zaměstnání, pochopitelně může. Nárok na podporu v nezaměstnanosti mu ale nevznikne, vzhledem k tomu, že v posledních 2 letech neodpracoval alespoň 12 měsíců.

   Jít na Úřad práce má ale určitě smysl, minimálně z toho důvodu, že za něj stát bude platit zdravotní pojištění. Jinak by si ho musel platit sám. V roce 2021 je to 2052 Kč měsíčně. Pokud nebude na ÚP, nebude nikde pracovat, nebude dále studovat, tak musí platit každý měsíc tuto částku své zdravotní pojišťovně, jinak mu vzniká dluh.

 • Custom avatar Naďa J.

  Dobrý den,

  můj syn se stal v lednu nezaměstnaným. Šel na ÚP se zápočtovým listem a potvrzením o výdělku. Pracovnice ho nezaregistrovala, požadovala výpověď, kterou syn neměl. Syn výpověď od zaměstnavatele nedostal. Poslala jsem ho tam znovu s tím, že přece alespoň s těmito doklady ho snad mohou zaregistrovat, aby alespoň nemusel platit ZP. Úřednice mu sdělila, že ho zpětně zaregistrovat nemůže, takže syn nejen že nedostal žádné dávky, musí ještě zaplatit vzniklý nedoplatek zdravotní pojištovně. Syn se nedomáhá dávek, ale toho aby nemusel hradit zdravotní pojištění, když už je bez příjmu a hlavně chtěl najít práci. Je to opravdu tak, že ho úřednice nemůže zpětně zaregistrovat alespoň kvůli doložení podkladu pro zdravotní pojišťovnu? Děkuji za odpověď

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...