Formulář: Potvrzení o studiu

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář potvrzení o studiu, slouží jako příloha při žádosti o různé sociální dávky. Týká se to především žádostí o přídavky na děti, sociálních dávek poskytovaných při péči o dítě nebo pěstounské péči. Přikládá se i při žádosti o dávky pro zdravotně postižené nebo při žádosti o dávky hmotné nouze (doplatek na bydlení nebo příspěvek na živobytí).

Tento formulář se používá v případech, kdy se žádost vztahuje i na nezaopatřené dítě – tj. dítě do věku 26 roků, které studuje na základní, střední, vyšší odborné nebo vysoké škole. Jedná se především o ty případy, kdy je dítě členem rodiny nebo skupiny společně posuzovaných osob. Tento formulář by měla potvrdit příslušná škola, kterou dítě, student, pravidelně navštěvuje.

Formulář potvrzení o studiu

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: potvrzení o studiu

Se žádostí o sociální dávky se obracejte na Úřad práce, který vyřizuje agendu většiny dávek a přídavků v rámci státní sociální péče. Obracejte se vždy na Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky na bydlení, přídavky na děti ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Další užitečné informace

Pokud si nejste jisti, jestli splňujete podmínky pro získání nějaké sociální dávky, můžete vyzkoušet některou z kalkulaček na tomto webu. Můžete si sami snadno a rychle spočítat, jestli máte nárok na přídavky na bydlení, přídavky na děti. Nebo jestli budete mít nárok třeba na porodné, jaká bude vaše podpora v nezaměstnanosti, nebo peněžitá pomoc v mateřství. Další kalkulačky vám pomohou spočítat, na jaké peníze máte nárok během nemocenské nebo při ošetřování člena rodiny.

Máte-li nějaký dotaz, připomínku nebo vám něco není jasné, na každé stránce na tomto webu se můžete zapojit do diskuse a nechat si poradit od ostatních.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky bez registru ihned do 15000 Kč. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka v hotovosti – peníze na ruku. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o studiu

Diskuse: 4
 • Custom avatar Jana

  Dobrý den, mám jen takovou menší nejasnost. Mám vyřízené potvrzení o studiu z data 27.8. 2014 nabývá platnost 1.9. 2014 a paní na úřadě dělá problémy, že datum potvrzení není ze září. je to regulérní?
  Děkuji

 • Custom avatar Halka Fialová

  Syn začal studovat střední školu, dostal potvrzení o studiu. Není mi jasné kam všude bych měla toto potvrzení podat a na co vše máme tedy nárok. Jsem samoživitel, vydělávám přibližně 14 000,- měsíčně. Bydlím v obecním bytě spolu s dědou a synem. Ovšem přes týden je syn na internátě.
  ptám se lidí kolem sebe, kteří mají též děti studenty a někteří tvrdí, že toto potvrzení snižuje i poplatek za odpady, a i zvyšuje odpočitatelnou položku daní za dítě. Je to pravda?
  Děkuji za rady.

 • Custom avatar pavel

  Dobry den mam problem nemam kde bydlet kvuly bratrovy kterýmu vzaly exekutori byt kde jsem měl trvale bidliště tak bydlím po znamich a ted jsem stratil praci .nemam podle uradu prace narok na podporu jak mam udelat kdyz mi socka nechce dat hmotnou nouzi na zivobiti hlavne musim platit alimenty 2000,-kc

 • Custom avatar Lucie

  Dobrý den,
  mám dotaz ohledně potvrzení o studiu. Jsem studentka na vysoké škole. Já ani moje SPO nepobíráme od úřadu žádné dávky. Musím, i tak dokládat potvrzení o studiu na úřad práce? Moje spolužačky ze Slovenska musí. Předem děkuji za odpověď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...