Formulář: Žádost o podporu v nezaměstnanosti

Aktuální formuláře – podpora v nezaměstnanosti 2024

Aktuální verze formulářů pro podporu v nezaměstnanosti, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o podporu, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet), nebo na kterémkoliv Úřadu práce.

Nárok na získání podpory v nezaměstnanosti, má každý zaměstnanec, který přišel o práci a splňuje základní podmínky pro přiznání dávek pro nezaměstnané. Podrobné informace o tom, jaké jsou podmínky pro získání podpory v nezaměstnanosti, najdete zde: podpora v nezaměstnanosti 2024. Sami si také můžete spočítat, jak vysoká by byla vaše podpora, pokud byste přišli o práci, pomůže vám s tím online kalkulačka podpora v nezaměstnanosti 2024.

Formulář podpora v nezaměstnanosti

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Žádost o podporu v nezaměstnanosti
Verze formuláře 14 01 01 804
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 480 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: žádost o podporu v nezaměstnanosti

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí podpory v nezaměstnanosti, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o podporu v nezaměstnanosti ale i o další sociální dávky a přídavky (například o příspěvek na bydlení nebo přídavky na dítě).

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Další užitečné informace

 • Podpora v nezaměstnanosti se vyřizuje na pobočkách Úřadu práce
 • Podpora se vyplácí 5 měsíců (do 50 roků), 8 měsíců (50 – 55 roků) a 11 měsíců (nad 55 roků)
 • První 2 měsíce je nárok na 60% z platu, další 2 měsíce je to 50% a zbytek doby pak 45%
 • Maximální podpora v nezaměstnanosti je 24 608 Kč, resp. při rekvalifikaci můžete maximálně dostat 27 578 Kč)
 • Pokud je zaměstnání ukončeno výpovědí bez vážného důvodu nebo dohodou, výše podpory se snižuje na 45% po celou dobu
 • Pokud je podána výpověď z důvodu hrubého porušení pracovní kázně, nárok na podporu nevzniká vůbec
 • Základní podmínkou je mít odpracováno nejméně 12 měsíců za poslední 3 roky (resp. splňovat tuto podmínku s pomocí tzv. náhradní doby)

Další užitečné odkazy:

Chcete-li se dozvědět více informací o tom, jak vyřídit podporu v nezaměstnanosti, podívejte se na souhrnné informace v článku Podpora v nezaměstnanosti 2014. Pokud máte nějaké otázky, nebo vám není něco jasné, neváhejte a zeptejte se v diskusi pod článkem.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Konsolidace bez poplatků. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Rychlá SMS půjčka Ferratum. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Žádost o podporu v nezaměstnanosti

Diskuse: 19
 • Custom avatar viky

  Dobrý den,
  jaká bude podpora v nezaměstnanosti 62 letého muže, po uplynutí doby určité, který poslední 2 roky pracuje na poloviční úvazek na navazujících pracovních smlouvách na dobu určitou?

  • Jana Králová, Sociální dávky 2024

   Dobrý den, výše podpory vyplývá z příjmu v rozhodném období (zpravidla poslední 3 měsíce). Podpůrčí doba bude 11 měsíců, první 2 měsíce 65%, další dva měsíce 50% a zbylých 7 měsíců 45% z průměrné mzdy v rozhodném období.

   • Custom avatar Fanouš

    Pracují u firmy od června 2013, v prosinci půjdu pravděpodobně na operaci, a budu marodit asi 2-3 měsíce, po nemocenské asi mně zaměstnavatel už nezaměstná a pravděpodobně půjdu na úřad práce a měl by pobírat podporu v nezaměstnanosti. Z čeho se bude počítat nemocenská a z čeho podpora v nezaměstnanosti?
    Děkuji Fanouš

   • Custom avatar katka

    Dobrý den mám menší dotaz ted mi skončila mateřská (7600) než jsem šla na mateřskou dovolenou byla jsem zaměstnaná ale nebyla jsem tam celý rok nebo mi skončila pracovní smlouva a byla jsem i na neschopence podobu těhotenství mám nárok na podporu když jsem samoživitelka a kdy jse mám zaregistrovat na uřad práce když malému bude ted 19 listopadu 3 roky

 • Custom avatar Jana Soukalová

  Dobrý den,chtěla sem se zeptat jestli mám nárok na podporu v nezaměstnanosti od úřadu práce pokud jsem v invalidním důchodu 2.stupně a jsem na úřadě práce nahlášená. Děkuji za odpověď

 • L.

  Dobrý den,
  v lednu 2014 jsem ukončila magisterské studium a od 1. 9. 2013 do 30. 6. 2014 jsem zaměstnaná na dobu určitou jako zástup za mateřskou dovolenou. Do nové práce nastoupím až od 1. září 2014. Zajímalo by mě, zda na dva měsíce bez zaměstnání mám nárok na podporu.

 • Custom avatar vera

  Mam dotaz jsem vuk 10let chci se vratit domu.mam rok odpracovano pak jsem byla 3roky na materske mam narok na podporu? Dekuji vera

 • Custom avatar Hana Kokošková

  Dobrý den,
  mám dotaz….syn se zdrav.důvodu neopracoval 12 měsíců,takže nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti,ale chci se prosím Vás zeptat……Syn bydlí v domě,ve kterém mám trvalé bydliště já,jako matka a také trvalé bydliště bývalý manžel,tudíž nemá nárok na jakoukoliv podporu,poněvadž se to počítá asi z našich dvou platů.Ale ani já ani bývalý muž tam nebydlíme a syn je v domě sám,a nemá vůbec žádné finance,a já mu tudíž musím vypomáhat,což je v dnešní době finančně dosti složité! Není možné,že by jsme s bývalým manželem napsali nějaké Čestné prohlášení,že tam nebydlíme,měl by syn pak národ na nějaké dávky????????

 • Custom avatar Cossta

  Dobry den, potřeboval bych vedet co mam delat kdyz jsem nezamestnanej, nepobyram žadnou podporu v nezamestnanosti. Mimochodem trvalou adresu mam vedenou na mestskem uřade, jsem bez domova a jen občas přespím u přatel ale i na ulici. jake mam možností a na co mam pravo. Děkuji vám

 • Custom avatar Miluše Kratochvílová

  Dobrý den, moje dcera je zaměstnaná od 1.11.2013 na dobu určitou jeden rok, po čtyřech měsících dlouhodobě onemocněla a je na pracovní neschopnosti. Bude mít nárok na podporu v nezaměstnanosti po propuštění ze zaměstnání a ukončení pracovní neschopnosti? Před zaměstnáním byla vedena na úřadu práce čtyři měsíce, předtím studovala. Děkuji za odpověď.

 • Custom avatar veronika

  dobry den mam narok na podporu,kdyz byvam na slovensku mam tu oddelane 4roky bylo min prace tak propousteli,tu na sk mam jen karticku o pobyte,ale obcanstvi a trvaly pobyt mam porad v cesku,nedostala sem ani odstupne jsem nemela na neurcito ale pres firmy dekuji veronika

 • Custom avatar veronika

  dobry den mam narok na podporu,kdyz byvam na slovensku mam tu oddelane 4roky bylo min prace tak propousteli,tu na sk mam jen karticku o pobyte,ale obcanstvi a trvaly pobyt mam porad v cesku,nedostala sem ani odstupne jsem nemela na neurcito ale pres firmy,jsem tu pisala 30.9.2014 a nikdo mi zatim neodpovedel dekuji veronika

 • Custom avatar Martin

  Dobrý den,

  Rád bych se zeptal, jaké všechny dokumenty potřebuji pro vyřízení podpory v nezaměstnanosti, když jsem 13 měsíců pracoval jako OSVČ, následně dva týdny jako zaměstnanec, ale ukončil jsem pracovní poměr ve zkušební době.

  Předem děkuji za odpověď.

 • Custom avatar MAta

  Dobrý den ,syn pracoval 5 let v anglii,nyní se vrací,a bude si hledat zaměstnání tady,ale to může nějakou dobu trvat,bude mít nárok na podporu?Děkuji

 • Karla

  dobrý den,v březnu mi končí rodičovský příspěvek tudíž se půjdu zaregistrovat na úp a žádat o podporu,všimla jsem si,že ve formluláři je zda mám exekuce,musím to vyplnit?jsou tam tři kolonky,ano,ne,nevybráno,musím tudíž potvrdit popravdě,že je mám?
  děkuji

 • ŠTĚPNIČKOVÁ

  DOBRÝ DEN, CHTĚLA BYCH VĚDĚT, ZDA MÁM NÁROK NA PODPORU V NEZAMĚSTNANOSTI. V ZÁŘÍ 2014 JSEM ZKONČILA PO DVOU LETECH STUDIUM NA VŠ, MĚSÍC JSEM PRACOVALA NA DPP A OD 1.11.2014 JSEM ZAMĚSTNÁNA NA HLAVNÍ PRACOVNÍ POMĚR, KTERÝ MI KONČÍ V BŘEZNU 2015. MÁM TEDY NÁROK NA PODPORU V NEZAMĚSTNANOSTI? DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

 • Custom avatar petra

  Dobrý den, splňuji podmínky pro získání podpory v nezaměstnanosti?

  Moje odpracované dny: 19.4.2013 do 6.9.2013 jedno zaměstnání, 8.11.2013 do 30.4.2014 druhé zaměstnání, 18.9.2014 do 28.11.2014 třetí zaměstnání.
  Na ÚP mi včera řekli, že mám odpracovaných 11 měsíců a 24 dní, ale když jsem to spočítala
  potom doma vyšlo mi, že mám odpracovaných 12 měsíců 22 dní?
  Moc děkuji za odpověď. Petra

 • Custom avatar Iva

  Dobrý den..
  Zajímalo by mě, zda mám nárok na podporu od Úřadu práce? Jsem dlouhodobě nemocná. Po 1 roce v PN jsem u OSSZ již po druhé na podpůrčí době. Brzo mi tedy PN bude ukončena. Následně se budu hlásit na ÚP, kde ovšem nesplňuji podmínku odpracovaných 12ti měsíců za poslední 2 roky. Mám tedy nárok na podporu v nezaměstnanosti? Jak se řeší tato situace?
  Děkuji předem za Vaší odpověď..

 • Custom avatar Andrea

  Dobry den.
  k 31.8.2021 ukončím pracovní pomer a budem se sťahovať na Slovensko.Som občianka SR.Chcem sa spýtať ako mám požiadať o podporu v nezamestnanosti a ako mám postupovať. Čo všetko budem potrebovať aké doklady.Mám požiadať v ČR alebo na Slovensku?
  Ďakujem za odpoveď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...