Těhotenská kalkulačka – výpočet porodu a určení týdnu

Zjistila jste, že jste těhotná a zajímalo by vás, v jakém týdnu těhotenství jste, nebo jaký by mohl být termín porodu? Naše těhotenská kalkulačka vám pomůže vypočítat termín porodu, nebo i to, v jaké týdnu či trimestru, se vaše těhotenství právě nachází.

Online kalkulačka – výpočet termínu porodu nebo určení týdne těhotenství

K výpočtu v naší kalkulačce, potřebujete zadat první den poslední menstruace před tím, než jste otěhotněla. Druhou možností, jak provést výpočet v této kalkulačce, je zadat termín porodu (pokud jej již znáte).

Těhotenská kalkulačka
Druh termínu
Datum
Výpočet

V kalkulačce získáte kromě předpokládaného termínu porodu a týdne těhotenství I informace o tom, v jakém trimestru je vaše těhotenství, a jaká je přibližná velikost či váha plodu. Tyto údaje berte ale pouze jako orientační – vycházejí z průměrných hodnot. Přesné údaje zjistíte při ultrazvukovém vyšetření u svého lékaře.

Další užitečné kalkulačky pro nastávající maminky:

Jak se určuje termín porodu?

Je několik metod jak spočítat přibližný termín porodu. Tou první metodou je, výpočet na základě znalosti, kdy začala poslední menstruace. K tomu datu se přičte jeden rok, odečtou 3 měsíce a přičte 7 dní. Zjednodušeně je to tedy datum poslední menstruace plus 280 dní.

Takto vypočítané datum termínu porodu je ale pochopitelně pouze orientační – proto se vždy udává i možné rozpětí, ve kterém by porod mohl nastat.

Určení termínu porodu na základě ultrazvukového vyšetření

Ještě přesnější metodou určení porodu, je ultrazvukové vyšetření, které čeká každou těhotnou maminku ve 13 týdni těhotenství. Toto vyšetření může zachytit případnou odchylku od „ideální“ rychlosti vývoje plodu a termín porodu příslušně korigovat

Těhotenská kalkulačka – příklad výpočtu

Paní Jana je těhotná, zatím nezná termín porodu. Její poslední menstruace před tím, než zjistila, že je těhotná začala prvního září. Paní Jana má pravidelný měsíční cyklus (zpravila 28 dní).

 • První den poslední menstruace = 8. 3. 2024
 • Předpokládaný termín porodu tedy bude 13. prosinec 2024 (tj. plus 280 dní)
 • Porod může proběhnout v rozmezí od 29. 11. 2024 do 27. 12. 2024

Jak zjistím, v jakém jsem týdnu těhotenství?

Pro určení týdne těhotenství se používá podobný výpočet jako u termínu porodu. Opět je rozhodující den poslední menstruace před otěhotněním.

Týdny těhotenství se nepočítají podle kalendářních týdnů, ale podle skutečně uplynulé doby. Je také rozdíl mezi „týdnem“ těhotenství a lékařským označení. Takže zatímco maminka může být už v 7 týdnu těhotenství, lékařsky to může být označováno jako 6+2, tj. 6 týden těhotenství plus dva dny.

Akční nabídka: Potřebujete sehnat peníze a nevíte si rady? Podívejte se na tuto finanční nabídku – Půjčka bez doložení příjmu. Uvidíte že budete spokojeni. A když ne tak zkuste ještě tuto – Jak rychle sehnat peníze. Je to zaručený způsob jak získat peníze.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Těhotenská kalkulačka – výpočet porodu a určení týdnu

Diskuse: 2
 • Custom avatar Jarka

  Ahoj všem ,mám dotaz je mi 50let s partnerem máme nechráněný styk.Mám víceméně pravidelnou menstruaci ,cyklus cca 24-28dní.Tentokrát poslední menzes 27.10.2015 ,vnímám občasné žaludeční nevolnosti,citlivost na pachy,mravenčení v podbřišku,citlivá prsa…což běžně při menstruaci nemívám.Nutno podotknout ,že za poslední rok jsem přibrala cca 10kg.Jsem tedy na vážkách …můj věk moc šancí na otěhotnění nedává ,vyšší váha může rozhodit nebo zastavit menstruaci ale patří k tomu těhotenské příznaky?Čím ještě může být tenhle stav zaviněn ?Dělala jsem si dva testy v rozmezí dvou dnů ,jsou negativní.Máte někdo názor ,radu nebo dokonce vlastní zkušenost ?Děkuju za reakce

 • Custom avatar veronika tomovicova

  Dobry den chcem sa spytat kolko musim odrobit v ceskej republike aby som mala narok na cesku matersku kedze zijem na slovensku ale pracujem v cechach?dakujem za odpoved

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...