Formulář: Příspěvek na zvláštní pomůcku

Tento formulář slouží k podání žádosti o příspěvek na zvláštní pomůcku. Zvláštní pomůcka je poskytována osobám se zdravotním postižením, a to především osobám, které mají vážné postižení zraku, sluchu nebo sníženou či omezenou možnost pohybu. Příspěvek na zvláštní pomůcku slouží k uhrazení části nákladů, které jsou spojeny s pořízením této pomůcky (může se jednat například o vodícího psa pro nevidomé, úpravy bytu pro osoby s poruchou hybnosti, pořízení motorového vozidla a různé další). Žadatel o dávku se na pořízení pomůcky spolupodílí – hradí 10% z ceny pořízené pomůcky, nejméně ale 1000 Kč.

Při posuzování žádosti o tuto dávku se rozlišuje, jestli se jedná o pomůcku v ceně do 24000 Kč nebo jestli se jedná o zakoupení motorového vozidla. U dávky se posuzují příjmy žadatele (resp. okruhu společně posuzovaných osob). Příjmy by neměly přesahovat osminásobek životního minima. (v oprávněných případech ale existují výjimky).

U pořízení motorového vozidla se pak hodnotí především celkové majetkové a sociální poměry žadatele, dále se hodnotí potřeba dopravy – v jakém rozsahu, a jak často. Maximální výše příspěvku je 200 tisíc korun.

Formulář příspěvek na zvláštní pomůcku

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Příspěvek na zvláštní pomůcku
Verze formuláře 14 01 01 572
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 1310 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: příspěvek na zvláštní pomůcku

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí příspěvku na zvláštní pomůcku, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky pro osoby se zdravotním postižením (OZP) ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny jak správně vyplnit tento formulář

Žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku podává žadatel (osoba se zdravotním postižením) nebo zákonný zástupce nebo v některých případech právnická osoba (obecní úřad, ústav apod.)

K žádosti o příspěvek na zvláštní pomůcku je nutné přiložit i řadu dalších dokumentů. V případě, že se jedná o pomůcku s cenou do 24 000 Kč, nebo v případě, že žadatel nemá finanční prostředky na úhradu spoluúčasti ve výši 10%, dokládají se příjmy žadatele resp. společně posuzovaných osob. To samé platí i při žádosti o příspěvek na motorové vozidlo, pak se dokládají především tyto:

A případně i další dokumenty – příslušné informace vám sdělí při podávání žádosti na pobočce Úřadu práce, kde budete žádost o tuto dávku vyřizovat

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Flexi půjčka bez ručitele. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Online půjčka bez dokazování příjmu. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Příspěvek na zvláštní pomůcku

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Lucie ČižmárováDOBRÝ den potřebuji si vytisknout formuláře a nevím jak na... více »
  • Jana Králová, Sociální dávky 2017Dobrý den, na ošetřovné mají nárok jenom zaměstnanci na HPP... více »
  • JanaDobrý den, prosím Vás, počítá se do vyměřovacího základu hpp... více »
  • MIroslavaDobrý den prosila bych vzor jak správně a jké kolinky... více »
  • VeronikaDobrý večer,jsem samozivitelka s 2detmi.13lety syn má přiznaný 1stupen závislosti,6tileta... více »
  • Jana Králová, Sociální dávky 2017Dobrý den, na ošetřovné mají nárok pouze zaměstnanci, nebo dočasně... více »