Formulář: Žádost o přiznání průkazu TP, ZTP, ZTP/P

Od prvního ledna 2014 začali platit nové podmínky pro vydávání průkazů TP, ZTP, ZTP/P.  Další změna v roce 2014 pak je i to, že ke 30. 4. 2014 končí i platnost všech vydaných sKaret (které u OZP nahrazovali funkci průkazů TP, ZTP, ZTP/P). V průběhu roku 2014 a 2015 si tak všichni současní držitelé průkazu budou muset vyřídit změnu a vydání nového průkazu.

Od 1. 1. 2014 také dochází k další změně ve vydávání průkazů pro OZP. Zatímco v předchozích letech fungovala praxe tak, že průkaz byl vydáván automaticky v souvislosti s přiznáním nároku na některou z dávek – příspěvek na péči nebo příspěvek na mobilitu, nově se o vydání průkazu bude žádat samostatně.  Pro OZP by to ale nemělo znamenat komplikace, jedná se spíše o administrativní změnu.

Nově také platí, že nárok na průkaz TP, ZTP, ZTP/P již nebude navázán na uznaný stupeň závislosti, ale nárok se bude posuzovat v samostatném správním řízení. Stav žadatele bude hodnotit posudkový lékař OSSZ (okresní správa sociálního zabezpečení). Rozhodující pro přiznání průkazu je ale i nadále to, zda zdravotní stav žadatele znamená podstatné omezení jeho schopnosti pohyblivosti a orientace.

Formulář vydání průkazu TP, ZTP, ZTP/P

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

 

Název formuláře Formulář: Žádost o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením
Verze formuláře 14 01 01 573
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 384 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: žádost o vydání průkazu TP, ZTP, ZTP/P

Pokud si chcete podat žádost o vydání průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky pro zdravotně postižené  ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny k vyplnění formuláře a podání žádosti

Žádost se vyřizuje na příslušné pobočce Úřadu práce dle místa trvalého bydliště OZP (osoby se zdravotním postižením). Žádost na vyplněném formuláři podává přímo OZP nebo zákonný zástupce, nebo zastupující právnická osoba (obecní úřad, ústav apod.). Kromě osobních údajů obsahuje formulář i část, kterou vyplňuje ošetřující lékař.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčím vlastní peníze na směnku. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčím peníze na směnku. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Žádost o přiznání průkazu TP, ZTP, ZTP/P

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Miroslava PoesováJmenuji se Miroslava Poesová, pracovala jsem jako vychovatelka od roku... více »
  • ModeratorNaprostý souhlas pane. Děkuji Vám. více »
  • AsamuraDěkuji za upřesnění. více »
  • AnnaDobrý den, chtěla bych se zeptat,zda-li můžu do nákladů přidat... více »
  • IrmaDobrý den,chtěla jsem se zeptat, moje maminka je po velké... více »
  • vanesaDobry den , chtěla bych se zeptat jestli bych měla... více »