Formulář: Hlášení změn

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Jednou z podstatných povinností každého žadatele/příjemce nějaké sociální dávky, je povinnost informovat Úřad práce o jakýchkoliv změnách, které mají vliv na posuzování nároku na sociální dávky.

Tato povinnost musí být bezodkladně splněna, a to nejpozději do 8 dní. Pokud žadatel/příjemce změnu nějaké skutečnosti, která ovlivňuje nárok na dávku nebo její výši, či výplatu, neoznámí, hrozí mu nejenom odejmutí dávek, ale případně i pokuta. Může nastat i situace, kdy jsou předchozí, již vyplacené dávky, považovány za neoprávněný přeplatek, a je pak vymáhána jejich úhrada

Nahlášení změny ovlivňujících sociální dávky

Pro nahlášení nějaké změny slouží tyto 3 formuláře:

Formulář „Hlášení změn“, který najdete ke stažení, ve vzorové podobě, níže na této stránce, slouží k nahlášení jakékoliv obecné změny (s výjimkou změny místa pobytu/adresy a způsobu výplaty dávky).

Jaké změny se musí hlásit?

Změny, které je nutné na Úřad práce hlásit mohou být různé. Každá sociální dávka může mít různé podmínky. Třeba u příspěvků na dítě může být takovou změnou ukončení studia, kdy dítě pobírající tuto dávku, přestane být nezaopatřeným dítětem. U příspěvku na bydlení pak takovou změnou může být, třeba změna počtu osob, které mají v bytě/domě trvalé bydliště.

Asi není možné udělat nějaký přesný výčet všech změn, které je nutné nahlásit.  Platí zde, že když si nejste jisti, raději se informujte na ÚP, nebo změnu nahlaste, i kdyby to případně nebylo nutné. Lépe vyplnit jeden papír zbytečně navíc, než riskovat, že vás „úřední šiml pokouše“, kvůli nesplnění nějaké povinnosti.

Formulář ke stažení: Hlášení změn

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Hlášení změn
Formulář: Hlášení změn 2017 Formulář slouží k nahlášení obecné změny rozhodných skutečností pro vyplácení dávek.
ID formuláře ZmOH140101304
Verze formuláře 14 01 01 304
Aktuální verze od 41640
Velikost dokumentu 61,2 kB
Počet stran 1
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Hlášení změn

Online formulář: Hlášení změn změn

Tento formulář ke stažení slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít typ formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Tady můžete formulář žádosti vyplnit online v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka v noci. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Soukromník půjčí peníze. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Hlášení změn

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
  • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...
  • Zbyněk Hlavatý: Dobrý den, od 1 října jsem bez práce a bez možnosti čerpat podporu v nezaměstn...
  • Otakar: Dobrý den, pobiram důchod 7500,- , ubytovna mně stoji 7000, -. Chci se zeptat jes...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Důchody by se měly vyplácet v sudé dny mezi 6. a 14. dnem v měsíci, změna by m...