Formulář: Ostatní společně posuzované osoby

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář ostatní společně posuzované osoby slouží jako příloha, při podávání žádosti o dávky hmotné nouze. Jedná se především o tyto dávky – doplatek na živobytí nebo doplatek na bydlení. Více informací o jednotlivých dávkách pomoci ve hmotné nouzi najdete v tomto souhrnu: Hmotná nouze. Sami si také můžete spočítat, zda máte nárok na některou z dávek pomoci ve hmotné nouzi – viz kalkulačka příspěvek na živobytí nebo kalkulačka doplatek na bydlení.

Formulář informace ostatní společně posuzované osoby

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Ostatní společně posuzované osoby
Verze formuláře 14 01 01 515
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 579 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: informace ostatní společně posuzované osoby

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí podpory od státu ve hmotné nouzi, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky pomoci ve hmotné nouzi ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny jak vyplnit tento formulář

 • Formulář si můžete stáhnout na tomto webu, nebo přímo z portálu mpsv.cz
 • Stažený formulář pečlivě vyplňte – nejlépe tiskacím písmem bez zbytečných překlepů a škrtání
 • Před odesláním nebo odevzdáním formuláře si jej pečlivě zkontrolujte, abyste se vyhnuli případným nedorozuměním ohledně vyplněných údajů
 • Za správnost vyplněných údajů odpovídá ten, kdo formulář vyplnil a podepsal. V případě záměrného uvádění nepravdivých nebo zavádějících údajů se vystavujete riziku odejmutí dávky nebo i dalších sankcí
 • Formulář je také možné vyplnit a odeslat elektronicky – buď prostřednictvím datové schránky nebo s pomocí elektronického podpisu přes webový portál mpsv.cz

V případě, že byste chtěli poradit ohledně nároku na některou ze sociálních (nebo i dalších) dávek, ohledně toho jaká by měla být výše, jaké dokumenty potřebujete nebo i něco jiného, pak neváhejte a napište svůj dotaz do diskuse pod tímto článkem. Pokud to bude v našich silách, pokusíme se váš dotaz zodpovědět, nebo vám poradit, kde hledat pomoc při řešení vašeho problému.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka bez registru a poplatku předem. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka ihned do 5000 Kč. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Ostatní společně posuzované osoby

Diskuse: 2
 • Custom avatar Gábina

  Dobrý den, budu se stěhovat do pronájmu 3+1, společně se mnou tam budou další 2 spolubydlící. Momentálně jsem na úřadu práce, ale podpora v nezaměstnanosti mi brzy skončí a pokud neseženu práci, obrátila bych se na úřad s prosbou o dávky hmotné nouze. A k tomu směřuje můj dotaz: existuje způsob, jak sepsat nájemní smlouvu tak, aby osoby, které budou obývat byt se mnou, nebyly posuzované jako společně posuzované osoby a já od nich nemusela žádat uvedení jejich příjmů (nemáme žádný rodinný vztah, jsme jen známí, kteří se rozhodli bydlet na čas společně)? Bylo by řešením napsat nájemní smlouvu na každou osobu zvlášť? A druhý dotaz: dočetla jsem se, že při žádosti o dávky hmotné nouze není nutné mít v místě pobytu trvalé bydliště (můj pronajímatel si to nepřeje). Paní ze sociálky mi to potvrdila s tím, že pronajímatel musí ve smlouvě ale uvést „závažné důvody“, pro které mi nedovoluje mít v bytě trvalé bydliště. Co jsou „závažné důvody“? Děkuji za názory. Gábina

 • Custom avatar Kristýna

  Dobrý den.
  Mám 2,5 letého syna. Jediný můj příjem je 3800 rodičák a 500 přídavky na dítě. Otec dítěte s námi nežije a momentálně je ve výkonu trestu. Takže mé příjmy jsou dohromady 4300. Bohužel, tam kde bydlím nemám trvalý pobyt, ten mám stále veden u své matky.Mám nárok na nějaké další příspěvky?
  Děkuji

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...