Formulář: Změna způsobu výplaty dávky

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Výplata sociálních dávek probíhá buď bezhotovostním převodem na bankovní účet, nebo poštovní poukázkou na adresu oprávněné osoby. Pouze ve výjimečných případech je povoleno vyplácení sociálních dávek i v hotovosti. Vyplacení dávek v hotovosti je možné pouze u dávek pomoci ve hmotné nouzi – doplatek na bydlení a příspěvek na živobytí.

Změna způsobu vyplácení sociálních dávek

Způsob, jak mají být dávky vypláceny, se udává při podání žádosti o konkrétní sociální dávku. Pokud je pak v průběhu čerpání nějaké dávky potřeba změnit způsob výplaty, je to možné uskutečnit vyplněním tohoto formuláře – viz níže vzor ke stažení formulář „Hlášení změn – změna způsobu výplaty dávky“.

Je možné zvolit změnu výplaty třeba jen u jedné dávky nebo rovnou u všech (není tedy potřeba vyplňovat formulář samostatně pro každou dávku).

Jak se vyplácí sociální dávky

 • Na účet v ČR
 • Na účet v zahraničí (*)
 • Na adresu trvalého bydliště
 • Na jinou adresu v ČR
 • V hotovosti (**)

(*) jen některé dávky – Přídavek na dítě, Příspěvek na bydlení, Rodičovský příspěvek, Příspěvek na úhradu potřeb dítěte, Odměna pěstouna a Příspěvek na péči

(**) dávek pomoci ve hmotné nouzi – doplatek na bydlení a příspěvek na živobytí

Vyplácení sociálních dávek do zahraničí

Vyplácení sociálních dávek do zahraničí je možné jen v některých případech. A to jen u těchto dávek: přídavky na děti, příspěvek na bydlení, příspěvek na úhradu potřeb dítěte, odměna pěstouna a příspěvek na péči. A dále je možné sociální dávky posílat jen účet zahraničního peněžního ústavu v EU, EHP nebo ve Švýcarsku. Do jiných zemí se pak už sociální dívky posílat nemohou.

Formulář ke stažení: Hlášení změn – Změna způsobu výplaty dávky

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Hlášení změn – změna způsobu výplaty dávky
Formulář: Hlášení změn - změna způsobu výplaty dávky 2017 Formulář slouží k nahlášení změny způsobu výplaty dávek.
ID formuláře ZmVyp140101301
Verze formuláře 14 01 01 301
Aktuální verze od 41640
Velikost dokumentu 98,7 kB
Počet stran 2
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Změna způsobu výplaty dávky

Online formulář: Hlášení změn – Změna způsobu výplaty dávky

Tento formulář ke stažení slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít typ formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Tady můžete formulář žádosti vyplnit online v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka 20000 do hodiny. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Nebankovní půjčka 50000. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Změna způsobu výplaty dávky

Diskuse: 1
 • Custom avatar daniela

  Dobrý den,
  mám dotaz, jak postupovat v případě, že maminka pobírá příspěvek na péči, ale nyní bude mít jiné trvalé i skutečné bydliště a chtěla by předat příspěvek na péči jiné pečující osobě (druhá dcera), která má do nového bydliště blíž a bude o ní pečovat.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...