Formulář: Doklad o výživném poskytovaném společně posuzovanou osobou

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Na některé sociální dávky vzniká nárok už jen tím, že jsou splněny příslušné podmínky (třeba rodičovský příspěvek, nebo pohřebné), a výše příjmu nerozhoduje. U jiných sociálních dávek jsou pak definovány limity na výši maximálního čtvrtletního příjmu (porodné, příspěvek na bydlení a od října 2017 i přídavky na děti), nebo na výši ročního příjmu (do září 2017 přídavky na děti).

Jak se dokládají příjmy pro sociální dávky

Příjmy rozhodné pro posuzování nároku na některou ze sociálních dávek se podávají na příslušných formulářích:

Tyto formuláře pak mohou sloužit jako společná příloha k žádostem o více různých sociálních dávek

K čemu je dobrý formulář –  Doklad o výživném poskytovaném společně posuzovanou osobou

Na tomto formuláři se uvádí, že některá ze společně posuzovaných osob (viz vysvětlení dále) v rozhodném období (kalendářní rok, čtvrtletí nebo měsíc), poskytovala výživné. Typicky se může jednat o situaci, kdy třeba manžel/manželka platí výživné na dítě z předchozího manželství.

Na tomto formuláři se tedy dokládá to, jak vysoké výživné bylo v určitém období vyplaceno. Není to tedy doklad o tom, jak vysoké výživné bylo přijato. Přijaté výživné se uvádí v rámci dokladu o výši čtvrtletního nebo ročního příjmu.

Společně posuzovanými osobami jsou u sociálních dávek zpravidla členové společné domácnosti. Neplatí to ale 100% – viz zákon o státní sociální podpoře, zákon číslo 117/1995 Sb., paragraf 7:

(2) Společně posuzovanými osobami jsou, není-li dále stanoveno jinak,

a) nezaopatřené děti (§ 11),

b) nezaopatřené děti (§ 11) a rodiče těchto dětí; za rodiče se považují i osoby, jimž byly nezaopatřené děti svěřeny do péče nahrazující péči rodičů na základě rozhodnutí příslušného orgánu, manžel, partner rodiče nebo uvedené osoby, vdovec nebo vdova po rodiči nebo uvedené osobě a druh (družka) rodiče nebo uvedené osoby,

c) manželé, partneři nebo druh a družka, nejde-li o rodiče posuzované podle písmene b),

d) nezaopatřené děti, jejich rodiče, pokud jsou nezaopatřenými dětmi a jsou osamělí, a rodiče [písmeno b)] těchto rodičů,

pokud s oprávněnou osobou spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.

Formulář ke stažení: Doklad o výživném poskytovaném společně posuzovanou osobou

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Doklad o výživném poskytovaném společně posuzovanou osobou
Formulář: Doklad o výživném poskytovaném společně posuzovanou osobou 2017 Doklad slouží jako příloha k Dokladu o výši ročního příjmu a k Dokladu o výši čtvrtletního příjmu, pokud jste příjem přijatý v rámci plnění vyživovací povinnosti pobíral(a) od některé ze společně posuzovaných osob.
ID formuláře XPrijV140101214V
Verze formuláře 14 01 01 214 V
Aktuální verze od 41640
Velikost dokumentu 71,8 kB
Počet stran 1
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Doklad o výživném poskytovaném společně posuzovanou osobou

Online formulář: Doklad o výživném poskytovaném společně posuzovanou osobou

Tento formulář ke stažení slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít typ formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Tady můžete formulář žádosti vyplnit online v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka ihned v hotovosti. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčím vlastní peníze na směnku. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Doklad o výživném poskytovaném společně posuzovanou osobou

Diskuse: 2
 • Custom avatar Iveta Jankovcova

  Mám 2 deti mohu zadat pridavky jenom na jedno dite, jsem rozvedena dostávám vyzivne, na starsi dceru. Nyní mam s partnerem jedno dite, na ktere pridavky nebudu zadat .je to mozne?

 • Věra

  Doklad o výživném poskytovaném společně posuzovanou osobou

  Z tohoto formuláře a jeho vysvětlení jsem v celku zmatená, má dokládat, že některá ze společně posuzovaných osob v rozhodném období, poskytovala výživné. Dále se zde uvádí, že se může jednat o situaci, kdy třeba manžel/manželka platí výživné na dítě z předchozího manželství!
  Formulář má dokládat, jak vysoké výživné bylo v určitém období vyplaceno.

  Úředníci to vysvětlují ale už naprosto jinak, že se jedná o situaci, kdy jde o současného manžela (tudíž se již nemůže jednat o děti z předchozího manželství jak je uvedeno), ale platícího na naše děti, nerozvedeného pouze už nežijícího ve společné domácnosti.
  Takže to že vyživujeme i další děti v rámci výživného, se nám nikde nepromítne i když je náš měsíční rozpočet o tuto sumu razantně nížší.
  Když už se nám nepočítají do životního minima, měla by se alespoň odečíst z našich příjmů částka kterou je vyživujeme.
  Chtěla bych vědět jak to tedy je a proč se zde píše jedno a úředníci potom tvrdí, že to tak není, prosím vysvětlete mi to někdo nějak logicky.

  Příklad: mám 3 děti z předchozího manželství, které s námi žijí ve společné domácnosti a manžel má 2 děti z předchozího manželství, které s námi nežijí a na které platíme bývalé ženě výživné.
  K dětským přídavkům dokládám: svůj příjem, příjem současného manžela a příjmy svých 3 dětí (výživné), dle pokynů to chápu, že výše zmíněný formulář vyplníme na obě děti z manželova předchozího manželství o poskytnutém výživném jeho dětem a přiložíme k žádosti,což podle všeho tedy není pravda a na přídavky tudíž nemáme nárok, protože manželovi děti existují zjevně jen v rámci vyživovací povinnosti pro nás, ale již neexistují pro úřady

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...