Formulář: Potvrzení o nutnosti dietního stravování

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Tento formulář – potvrzení o nutnosti dietního stravování, slouží jako příloha při podávání žádosti o doplatek na živobytí. Doplatek na živobytí je jedna ze dvou hlavních dávek hmotné nouze. Mají na ni nárok ti, jejichž příjmy nedosahují částky životního minima (resp. částky existenčního minima). Více informací o sociálních dávkách hmotné nouze najdete zde: Hmotná nouze.

Další užitečné odkazy na téma hmotná nouze

Formulář potvrzení o nutnosti dietního stravování

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Potvrzení o nutnosti dietního stravování
Verze formuláře 14 01 01 606
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 155 kB
Počet stran 1
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: potvrzení o nutnosti dietního stravování

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí příspěvku na živobytí, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky hmotné nouze, ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny k vyplnění tohoto formuláře

Formulář s potvrzením o nutnosti dietního stravování vystavuje žadateli o doplatek do životního minima ošetřující lékař. Ve formuláři se uvádí údaje o typu diety (nízko bílkovinná, dieta při dialýze, diabetická dieta, nebo i jiné typy dietního stravování). Dále je nutné uvést, kdo potvrzení vydal (lékař), a pro jaké období je tento formulář platný (může se jednat o trvalý stav, nebo dočasný).

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Rychlé půjčky do 20000 Kč v hotovosti. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčky bez doložení příjmu ihned. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o nutnosti dietního stravování

Diskuse: 5
 • Custom avatar Martin

  Dobrý den chci se zeptat jestli mám nárok na Formulář: Potvrzení o nutnosti dietního stravování když jsem diabetik 2.typu předem děkuji

 • Custom avatar přibilova jarmila

  zajimalo by mě pokud mam určene dieitní stravojaní určene na trvalo přoč mi socialka tyto diety neplatí. Trva to už nějaky rok ,musi byt kařdy kalendařni měsic dokladat .že to stale mam ,když mi to lekař napsal na trvalo.a bude mi to po zpatku proplaceno,
  Děkuji za odpověd

 • Custom avatar věra jupova

  Dobrý den,prosím jsem na pumpě a dostávám čtyři krabičky testovacích proužků ,mám cukrovku kolísavou ,tak potřebuji vícekrát měřit glykémii, ale proužky mě nevychází ,prosím na kolik kusů za rok mám nárok .Děkuji Jupová

 • Custom avatar PAVLA

  Bydlím ve Vejprtech, ale zde na úřadě práce formuláře pro příspěvek na diety nemají.

 • Custom avatar PAVLA

  Prý důchodci nemají nárok na příspěvek na povinné dietní stravování,ale jen ti co nemakají ??? Musím dodržovat dietu ale mám důchod 4581-kč., a manžel pobírá důchod 7759-kč., ale manželův důchod jde na inkaso, zbývá nám z něj pouze necelých 500-kč..

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...