Formulář: Doklad o podnikání a výdělečné činnosti

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Tento formulář slouží jako příloha při podání žádosti o dávky ve hmotné nouzi (tj. při žádosti o příspěvek na živobytí nebo doplatek na bydlení). V případě, že žadatel o tyto dávky (nebo některá ze společně posuzovaných osob) podniká, pak kromě dokladu o výši měsíčních příjmů, předkládá právě i tento formulář. Používá se také jako příloha k Dokladu o výši čtvrtletního příjmu –  u příspěvku na zvláštní pomůcku.

Doklad o podnikání a jiné samostatně výdělečné činnosti se předkládá při podání žádosti o dávku hmotné nouze, a dále pak také při opakovaném dokládání nároku na tuto dávku. Podnikající osoba jej musí doložit vždy za měsíc leden, po tom co podá přiznání k dani z příjmů fyzických osob. A také vždy, když dojde ke změně skutečností uváděných v tomto formuláři.

Formulář doklad o podnikání

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Doklad o podnikání a jiné samostatné výdělečné činnosti
Verze formuláře 14 01 01 602
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 385 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: doklad o podnikání

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí sociální podpory od státu, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o různé sociální dávky, ale i o další příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny jak vyplnit formulář

  • Do formuláře se uvádějí informace o podnikající osobě
  • Dále pak informace o současném zdaňovacím období
  • Do formuláře se vyplňují i informace o předchozím zdaňovacím období

Kromě samotného formuláře se dokládá i příslušné rozhodnutí FÚ o stanovení daně paušální částkou, pokud jste v části B, C nebo D uvedl (a), že vám byla stanovena daň z příjmů fyzických osob paušální částkou. Dále pak kopii příslušného přiznání k dani z příjmů fyzických osob s vyměřenou daní (popřípadě ztrátou) potvrzenou FÚ, pokud jste vyplnil (a) část F. A nakonec i kopii příslušného přiznání k dani z příjmů fyzických osob své manželky (svého manžela) s vyměřenou daní (popřípadě ztrátou) potvrzenou FÚ, pokud jste vyplnil (a) část F a uplatnil (a) jste společné zdanění manželů a vaše manželka (váš manžel) je osobou společně posuzovanou na žádosti o dávku, pro kterou příjmy dokládáte.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Nebankovní půjčka bez doložení příjmu. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: SMS půjčka 5000 bez nahlížení do registrů. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Doklad o podnikání a výdělečné činnosti

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
  • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...