Formulář: Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku

Tento formulář „Formulář: Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku 2017“, slouží jako příloha k žádosti o rodičovský příspěvek – viz: Formulář: Žádost o rodičovský příspěvek.

U rodičovského příspěvku má žadatel možnost zvolit délku doby, po kterou bude tato sociální dávka vyplácena. Od zvolené doby se pak odvíjí i výše měsíční platby. Celková výše RP je 220 000 Kč (při dvojčatech od 1. 1. 2018 pak dokonce 330 000 Kč). Při maximální rodičovské je vypláceno 11 500 Kč po dobu cca 19 měsíců. Při „minimální“ rodičovské je po dobu 4 roků vypláceno 7600 Kč (prvních 9 měsíců) a 3800 Kč (zbytek doby do 4 roků)

To jestli si žadatel může zvolit délku RP a to v jaké maximální výši může dostávat tento příspěvek je navázáno na denní vyměřovací základ u „mateřské“.

Rodičovský příspěvek v roce 2017 – užitečné informace a kalkulačka:

Kdo může zvolit délku rodičovského příspěvku

Velmi zjednodušeně se dá říci, že ten kdo měl nárok na PPM (nebo splňuje podmínky pro nárok) ,pak může i zvolit variantu rodičovského příspěvku.

Pokud byla žena (před porodem) delší dobu nezaměstnaná, nebo to byla studentka, či žena v domácnosti, nebo žena na „rodičovské“, která ale již nebyla zaměstnána, pak zpravidla není možnost volby. Pokud ale žena (matka dítěte) nesplňuje požadované podmínky, pak stačí, když je bude splňovat muž (otec dítěte). Pokud podmínky nesplní ani jeden z rodičů, je přiznán „základní“ rodičovský příspěvek na 4 roky.

To, v jaké výši může být zvolen rodičovský příspěvek, závislé na výši vyměřovacího základu.

  • Pokud je 70% ze třiceti násobku denního vyměřovacího základu menší nebo rovno 7600 Kč, pak je možné zvolit rodičovský příspěvek v maximální výši právě 7600 Kč.
  • Pokud je 70% ze třicetinásobku vyšší než 7600 Kč, pak je možné zvolit i vyšší RP. Maximální výše je 11500 Kč. Pokud by někomu vycházelo oněch 70% z 30-ti násobku třeba na 8500 Kč, pak je maximální možná výše RP tato částka.

Podmínky pro volbu RP se ale budou od začátku roku 2018 měnit. Zruší se limit 11500 Kč. Současně pak i nezaměstnané ženy, studentky ap., budou moci mít rodičovský příspěvek po celou dobu ve výši 7600 Kč. Nebo si zvolit variantu na 3 roky.

Formulář ke stažení: Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku 2017
Formulář: Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku 2017 Potvrzení slouží jako příloha k žádosti o rodičovský příspěvek, pokud máte nárok na peněžitou pomoc v mateřství, peněžitou pomoc nebo nemocenskou poskytovanou v souvislosti s porodem.
ID formuláře XRodPZ130401215
Verze formuláře 13 04 01 215
Aktuální verze od 41365
Velikost dokumentu 88,4 kB
Počet stran 2
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Rodičovský příspěvek 2017

Online formulář: Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka do domu. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčka na směnku. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze