Formulář: Příspěvek na mobilitu

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář příspěvek na mobilitu slouží k podání žádosti o dávku pro osoby se zdravotním postižením. Tato dávka má kompenzovat výdaje na dopravu, které má osoba se zdravotním postižením. Příspěvek se vyplácí buď jako pravidelná měsíční dávka (za kalendářní měsíce, ve kterých existovala potřeba dopravovat se nebo být dopravován). Od začátku roku 2014 je rovněž možné žádat o výplatu dávky jednou za kalendářní čtvrtletí. Základní výše příspěvku na mobilitu je 400 korun měsíčně (při výplatě dávky za kalendářní čtvrtletí se tak vyplácí suma 1200 Kč jednou za 3 měsíce).

Nárok na příspěvek na mobilitu má osoba, která je starší než jeden rok, a je současně držitelem průkazu ZTP, ZTP/P, který byl přiznán podle aktualizovaných předpisů (poslední změna proběhla k 1. 1. 2014).

Formulář příspěvek na mobilitu

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Příspěvek na mobilitu
Verze formuláře 14 01 01 571
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 495 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: příspěvek na mobilitu

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí příspěvku na mobilitu, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o pro osoby se zdravotním postižením (OZP) ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny k vyplnění formuláře

Žádost o příspěvek na mobilitu podává buď přímo příjemce dávky (tedy osoba se zdravotním postižením), nebo zákonný zástupce, nebo právnická osoba, která žadatele zastupuje (obecní úřad nebo ústav).

V žádosti je nutné uvést, zda osoba využívá nějaké pobytové sociální služby podle zákona o sociálních službách. V takovém případě totiž nárok na příspěvek zpravidla nevzniká (existují výjimky). Dále je nutné uvést důvody dopravy. Kromě samotného formuláře je nutné předložit i osobní doklady a dále pak průkaz osoby se zdravotním postižením.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Rychlá půjčka: peníze ještě dnes. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčím na směnku – půjčka 100000 Kč. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Příspěvek na mobilitu

Diskuse: 9
 • Richard Kalferst

  Vrátil jsem se 28.6.2014 z VTOS a jsem v Hmotné nouzi a nemajetný.Na jaké všechny dávky ve svém případě mám nárok od ÚP získat?Podal jsem si žádost o PnŽ,vystavení průkazu ZTP II.stupně, který mám od roku cca 2006 a zároveň jsem si podal žádost o Příspěvek na mobilitu, který jsem rovněž před nástupem do VTOS pobíral.V současné chvíli bydlím u své známé, která ode mě požaduje za mě poskytnutý prostor k bydlení (místnost se soc.zázemím) částku 3.500,-Kč měsíčně.Trvalý pobyt mám „na MěÚ“.Mám nárok na Příspěvek, nebo doplatek na bydlení?Jsem ze své situace zoufalý a nevím si rady.Předem děkuji za rady.Richard Kalferst.

 • Věra

  Dobrý den,
  chtěla bych Vás poprosit o informaci.
  Je mi 75 let , mám průkaz ZTP a přestěhovala jsem se z Moravy do Říčan, kde bydlím v nájmu. Trvalé bydliště mám stále na Moravě z důvodu, že mi pronajímatel nepovolí trvalé bydliště v místě, kde žiju nyní.
  Můj důchod je 12.000,- Kč a nájem včetně poplatků je 8500,- Kč. Můžu poprosit o nějakou dávku na bydlení a kde ji prosím mohu podat.
  Děkuji předem za odpověď.

 • Zdenka

  Muj Manžel má parkynsonovu nemoc a ma prukaz ZTP/P a je ve 3 skupině přesto bere
  jen 4000 na péči podle mě by měl dostavat 8000 kč.

 • Custom avatar bikarova amalie

  zdravím chtěla jsem se zeptat na příspěvek na mobilitu v roce 2016

 • Custom avatar jana

  Dobry den,chtela jsem se zeptat v srpnu 2016 jsem zadala o prispevek na mobilitu od te doby neprislo zadne vyjadreni kdyz jsem volala soc.pracovnici tak rikala ze je to vsetreni je brezen 2017 a zadne vyjadreni.Prosim poradte kam se obratit se stiznosti.Bydlime v Koline .Dekuji

 • Custom avatar Milan Štrunc

  Dobrý den. Rád bych se zeptal zda a v jaké výši má osoba ZTP nárok na příspěvek na nové auto. Děkuji za reakci na můj dotaz.

 • Custom avatar FERDA

  Můj manžel je postižený již 7 let a je na invalidním vozíku bez nohou. Po podání žádosti na péči dostal 880 KČ. Může mi někdo poradit nebo pomoci co se s tím dá dělat. Ubývá mi sil na to všechno aby člověk udržoval trochu pořádek.
  Děkuji.

 • Custom avatar Jaroslav Hanuš

  Zakí má mě ! Když již beru potřebný příspěvek na mobilitu,zda musím o zvýšení znovu žádat nebo bude automaticky ? ZTP/P mám od 2018 ! Nebo jestli žádost platí pro nové žadatele ? Prosím urychlenou odpověd ! Děkuji. Hanuš.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...