Formulář: Příspěvek na mobilitu

Formulář příspěvek na mobilitu slouží k podání žádosti o dávku pro osoby se zdravotním postižením. Tato dávka má kompenzovat výdaje na dopravu, které má osoba se zdravotním postižením. Příspěvek se vyplácí buď jako pravidelná měsíční dávka (za kalendářní měsíce, ve kterých existovala potřeba dopravovat se nebo být dopravován). Od začátku roku 2014 je rovněž možné žádat o výplatu dávky jednou za kalendářní čtvrtletí. Základní výše příspěvku na mobilitu je 400 korun měsíčně (při výplatě dávky za kalendářní čtvrtletí se tak vyplácí suma 1200 Kč jednou za 3 měsíce).

Nárok na příspěvek na mobilitu má osoba, která je starší než jeden rok, a je současně držitelem průkazu ZTP, ZTP/P, který byl přiznán podle aktualizovaných předpisů (poslední změna proběhla k 1. 1. 2014).

Formulář příspěvek na mobilitu

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Příspěvek na mobilitu
Verze formuláře 14 01 01 571
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 495 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: příspěvek na mobilitu

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí příspěvku na mobilitu, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o pro osoby se zdravotním postižením (OZP) ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny k vyplnění formuláře

Žádost o příspěvek na mobilitu podává buď přímo příjemce dávky (tedy osoba se zdravotním postižením), nebo zákonný zástupce, nebo právnická osoba, která žadatele zastupuje (obecní úřad nebo ústav).

V žádosti je nutné uvést, zda osoba využívá nějaké pobytové sociální služby podle zákona o sociálních službách. V takovém případě totiž nárok na příspěvek zpravidla nevzniká (existují výjimky). Dále je nutné uvést důvody dopravy. Kromě samotného formuláře je nutné předložit i osobní doklady a dále pak průkaz osoby se zdravotním postižením.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Rychlá půjčka: peníze ještě dnes. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčím na směnku – půjčka 100000 Kč. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Příspěvek na mobilitu

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Miroslava PoesováJmenuji se Miroslava Poesová, pracovala jsem jako vychovatelka od roku... více »
  • ModeratorNaprostý souhlas pane. Děkuji Vám. více »
  • AsamuraDěkuji za upřesnění. více »
  • AnnaDobrý den, chtěla bych se zeptat,zda-li můžu do nákladů přidat... více »
  • IrmaDobrý den,chtěla jsem se zeptat, moje maminka je po velké... více »
  • vanesaDobry den , chtěla bych se zeptat jestli bych měla... více »