Formulář: Potvrzení o vedení v evidenci úřadu práce

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Jednou z podmínek nároku na přídavky na děti, je mimo jiné i to, že se jedná o nezaopatřené dítě. Nezaopatřeným dítětem jsou malé děti (malé a školou povinné děti do 15 roků), nebo i starší děti a to až do věku 26 roků, pokud i nadále studují (vykonávají soustavnou přípravu na budoucí povolání) na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole.

Za nezaopatřené dítě ale může být považováno i to, které již dosáhlo věku 15 roků, a dále nepokračuje ve studiu na střední škole nebo v jiné formě přípravy na budoucí povolání.

Podle paragrafu 11, zákon číslo 117/1995 Sb., zákon o státní sociální podpoře je za nezaopatřené dítě považováno i dítě, které již dosáhlo věku 15 roků, a dále nepokračuje ve studiu na střední škole nebo v jiné formě přípravy na budoucí povolání:

(2) Po skončení povinné školní docházky se do 18. roku věku považuje za nezaopatřené dítě také dítě, které je vedeno v evidenci krajské pobočky Úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání a nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci.

V případě žádosti přídavky na dítě se pak tato skutečnost dokládá právě tímto formulářem. Formulář vystavuje/potvrzuje Úřad práce. Formulář pak slouží jako příloha třeba k žádosti po přídavky na dítě: Formulář: Žádost o přídavek na dítě. A případně i k dalším žádostem o sociální dávky.

Formulář ke stažení: Potvrzení o vedení v evidenci úřadu práce

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Potvrzení o vedení v evidenci úřadu práce pro uchazeče o zaměstnání po skončení povinné školní docházky do 18. roku věku
Formulář: Potvrzení o vedení v evidenci úřadu práce pro uchazeče o zaměstnání po skončení povinné školní docházky do 18. roku věku 2017 Potvrzení je nutné doložit pro každé nezaopatřené dítě vedené v evidenci úřadu práce po skončení povinné školní docházky do 18 let jeho věku k žádosti o přídavek na dítě, sociální příplatek, příspěvek na bydlení a dávku pěstounské péče – příspěvek na úhradu potřeb dítěte.
ID formuláře XUPr140101204
Verze formuláře 14 01 01 204
Aktuální verze od 41640
Velikost dokumentu 66,9 kB
Počet stran 1
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Potvrzení o vedení v evidenci úřadu práce

Online formulář: Potvrzení o vedení v evidenci úřadu práce

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka 10000 Kč ihned. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčka ještě dnes na účtě. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o vedení v evidenci úřadu práce

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Jaroslav Chalupa: Bere se v potaz u přídavku na bydlení výše naspořených peněz ?...
  • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...