Povinné ručení srovnání 2024 – úspora až 2000 Kč, vyřízení do 5 minut online

Cena, kolik se platí za povinné pojištění na auto nebo na motorku, se odvíjí od technických parametrů vozidla (objem motoru, značka a model auta, roli hraje i stáří – jak auta, tak i jeho majitele, nehodovost a mnoho dalších faktorů).

tomto srovnávači, si můžete snadno zjistit, na kolik vás vyjde nejlevnější povinné ručení v roce 2024, pro vaše auto, motorku nebo i jiné vozidlo.

Až 85% majitelů aut, může díky tomu ušetřit i 2 000 Kč za rok. A to není zrovna málo. Zvláště s ohledem na to, co všechno má od ledna 2024 zdražit.

Povinné ručení, ale nepokrývá škody na vašem vlastním autě, nebo krádež vozidla či nějakou živelnou pohromu – pro tyto případy je potřeba mít i havarijní pojištění.


Porovnáváme nabídky mnoha pojišťoven, seznam všech pojišťoven najdete zde.

Kdo musí mít povinné ručení v roce 2024?

Povinné ručení se týká všech vozidel (auto, motorka, apod.), která chtějí jezdit po pozemních komunikacích. V roce 2024, se povinné ručení nově týká i některých elektro koloběžek.

Bez povinného ručení, nemá auto nebo motorka co dělat na silnici. Může jezdit maximálně někde na soukromém pozemku. Za jízdu po silnici bez povinného ručení, hrozí dost vysoká pokuta.

Kolik se platí za nepojištěné vozidlo?

Za nepojištěné vozidlo může ČKP chtít až 40 000 Kč (při nehodě až 300 000 Kč). A kromě toho hrozí, že jakoukoliv škodu, kterou byste způsobili, platíte ze svého (resp. zaplatí to ČKP, ale bude to po vás pak vymáhat).

Pokud vás ČKP vyzve, abyste zaplatili pokutu za nepojištěné vozidlo, tak máte lhůtu jenom 30 dní na to, abyste doložili, že nemáte povinnost platit povinné ručení.

Pokud pouze nebudete mít zelenou kartu, pak je to mnohem levnější. Za nepředloženou zelenou kartu, je pokuta jenom 1500 Kč (na místě) nebo až 3000 Kč (pokud se to bude řešit „výš“).

Co když zapomenu zaplatit povinné ručení?

Zapomíná asi úplně každý člověk. Zvláště jednoduché je zapomenout na takové samozřejmosti, jako zaplatit povinné ručení za auto (zvlášť když se to obvykle platí jenom jednou za rok).

Povinné ručení, které přestanete platit, zaniká až po druhé nezaplacené upomínce. Není to tedy tak, že byste byli ihned bez pojištění, poté co uplyne termín splatnosti pro platbu.

Kolik stojí povinné ručení v roce 2024? Jak se vypočítá cena?

Na cenu povinného ručení mají vliv především tyto 4 hlavní údaje:

 • Výkon auta (objem motoru)
 • Místo kde bydlíte
 • Věk toho kdo sjednává pojištění
 • Nehodovost (bonusové měsíce, za jízdu bez nehody)

Kromě těchto hlavních údajů, ale každá pojišťovna používá i sadu dalších parametrů – druh vozu, značka auta nebo motorky, stáří, druh paliva, datum první registrace, hmotnost vozidla.

Je také velký rozdíl jestli to je jenom „obyčejné“ osobní auto, nebo jestli slouží i pro podnikání (například jako vozidlo taxi).

Jaké jsou limity povinného ručení – co za mě pojišťovna bude platit?

Minimální limit povinného ručení, je stanovený zákonem. Jedná se o 35 miliónů korun.  To je maximální částka, do které vše platí pojišťovna.

povinného ručení, se platí škody na ostatních vozidlech, na okolním majetku. Platí se i náhrada za úrazy, včetně trvalých následků. Platí se i například náhrada za škodu způsobenou na nákladu, který druhé vozidlo převáželo.

povinného ručení, ale pojišťovna neplatí škody, které vznikly na vašem vozidle. Na to je potřeba mít sjednáno havarijní pojištění.

Základních 35 miliónů korun vypadá jako obrovská částka. Pokud by se jednalo o „běžný ťukanec“ někde v dopravní zácpě, tak je to více než dost.

Při dopravní nehodě, ale mohou být i násobně vyšší škody. Zvláště když je to nějaká těžká nehoda, která má fatální následky pro další účastníky. Pokud je více poškozených, pak může být základní limit pro plnění snadno překročen.

Některé pojišťovny proto nabízí i povinné ručení s vyšším limitem – běžný standard je 50, 75 nebo i 100 miliónů korun. Takové povinné ručení, má ale pochopitelně vyšší cenu (i když někdy ten rozdíl není až tak velký).

Povinné ručení se dá vyřídit i jenom online – zelenou kartu máte v emailu za 5 minut

Pro vyřízení povinného ručení nebo havarijního pojištění, není potřeba chodit někam na pobočku pojišťovny. Vše se dá zvládnout za pár minut i bez osobní schůzky, jenom přes internet, z pohodlí vašeho domova.

Online se dá vyřídit i převedení bonusů z předchozího pojištění. A zelenou kartu, můžete mít už za 5 minut v emailu (ihned po sjednání pojištění, dostáváte dočasnou zelenou kartu – platí 2 měsíce, a po zaplacení pojištění, dostanete i trvalou zelenou kartu, která má standardní platnost 1 rok).

Akční nabídka: Máte hluboko do kapsy? Potřebujete finanční injekci a nevíte, kde sehnat peníze? Máme tady výhodnou akční nabídku – Půjčky do 10000 Kč bez potvrzení příjmu ihned. Nebo se také podívejte na další nabídku solidní a ověřené půjčky – Půjčka zdarma 5000 Kč ihned. Získejte peníze ještě dnes. Šance na schválení pro každého žadatele.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuse: Povinné ručení srovnání 2024 – úspora až 2000 Kč, vyřízení do 5 minut online

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...