Formulář: Prohlášení o sociálních a majetkových poměrech

Formulář prohlášení o celkových sociálních a majetkových poměrech se používá jako příloha, při žádosti o dávky hmotné nouze (doplatek na bydlení nebo příspěvek na živobytí), a dále pak jako příloha pří žádosti o příspěvek na zvláštní pomůcku pro osoby se zdravotním postižením.

V tomto formuláři se uvádí informace, jestli žadatel o některou z výše uvedených dávek, má nějaký nemovitý majetek, a dále pak seznam movitého majetku:

 • Pozemky jako zahrada, stavební pozemek, pole apod.
 • Motorová vozidla (auto, motorka, jiné)
 • Cennosti a starožitnosti
 • Finanční prostředky (vklady na účtech, cenné papíry, hotovost)
 • Stavební spoření

Výše uvedené informace se pak posuzují při rozhodování o nároku na požadované dávky. Pokud by žadatel byl například vlastníkem nějakého majetku, který je možné zpeněžit, nebo byl vlastníkem jiných prostředků, s jejichž pomocí by mohl zvýšit svůj příjem, byla by jeho žádost o dávky pravděpodobně zamítnuta.

Formulář prohlášení o sociálních a majetkových poměrech

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Prohlášení o celkových sociálních a majetkových poměrech
Verze formuláře 14 01 01 611
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 253 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: prohlášení o sociálních a majetkových poměrech

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí podpory ve hmotné nouzi nebo příspěvku na zakoupení zvláštní pomůcky, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom výše uvedené dávky ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

V případě, že si nevíte rady, jak vyplnit tento formulář, nebo jak správně podat žádost o některou sociální dávku, nebo pokud potřebujete poradit, zda máte nárok na peníze od státu, jaké musíte splnit podmínky, a na co si dát pozor, pak neváhejte a napište svůj dotaz do diskuse pod tímto článkem. Pokusíme se vám odpovědět, co nejdříve to bude možné, a poradit vám s tím, co vás trápí.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Krátkodobé rychlé půjčky ihned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka 20000 Kč bez registru. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Prohlášení o sociálních a majetkových poměrech

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucie ČižmárováDOBRÝ den potřebuji si vytisknout formuláře a nevím jak na... více »
 • Jana Králová, Sociální dávky 2017Dobrý den, na ošetřovné mají nárok jenom zaměstnanci na HPP... více »
 • JanaDobrý den, prosím Vás, počítá se do vyměřovacího základu hpp... více »
 • MIroslavaDobrý den prosila bych vzor jak správně a jké kolinky... více »
 • VeronikaDobrý večer,jsem samozivitelka s 2detmi.13lety syn má přiznaný 1stupen závislosti,6tileta... více »
 • Jana Králová, Sociální dávky 2017Dobrý den, na ošetřovné mají nárok pouze zaměstnanci, nebo dočasně... více »