Formulář: Prohlášení o sociálních a majetkových poměrech

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář prohlášení o celkových sociálních a majetkových poměrech se používá jako příloha, při žádosti o dávky hmotné nouze (doplatek na bydlení nebo příspěvek na živobytí), a dále pak jako příloha pří žádosti o příspěvek na zvláštní pomůcku pro osoby se zdravotním postižením.

V tomto formuláři se uvádí informace, jestli žadatel o některou z výše uvedených dávek, má nějaký nemovitý majetek, a dále pak seznam movitého majetku:

 • Pozemky jako zahrada, stavební pozemek, pole apod.
 • Motorová vozidla (auto, motorka, jiné)
 • Cennosti a starožitnosti
 • Finanční prostředky (vklady na účtech, cenné papíry, hotovost)
 • Stavební spoření

Výše uvedené informace se pak posuzují při rozhodování o nároku na požadované dávky. Pokud by žadatel byl například vlastníkem nějakého majetku, který je možné zpeněžit, nebo byl vlastníkem jiných prostředků, s jejichž pomocí by mohl zvýšit svůj příjem, byla by jeho žádost o dávky pravděpodobně zamítnuta.

Formulář prohlášení o sociálních a majetkových poměrech

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Prohlášení o celkových sociálních a majetkových poměrech
Verze formuláře 14 01 01 611
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 253 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: prohlášení o sociálních a majetkových poměrech

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí podpory ve hmotné nouzi nebo příspěvku na zakoupení zvláštní pomůcky, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom výše uvedené dávky ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

V případě, že si nevíte rady, jak vyplnit tento formulář, nebo jak správně podat žádost o některou sociální dávku, nebo pokud potřebujete poradit, zda máte nárok na peníze od státu, jaké musíte splnit podmínky, a na co si dát pozor, pak neváhejte a napište svůj dotaz do diskuse pod tímto článkem. Pokusíme se vám odpovědět, co nejdříve to bude možné, a poradit vám s tím, co vás trápí.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Krátkodobé rychlé půjčky ihned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka 20000 Kč bez registru. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Prohlášení o sociálních a majetkových poměrech

Diskuse: 2
 • Custom avatar Bára

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějakou sociální dávku, od března jsem na ÚP a pobírám necelých 7700,-. Žiji sama se 4letým synem ve vlastním bytě, kde splácím hypotéku 6000,- a inkaso 2800,-. Podle kalkulaček nemám na nic nárok, protože jsem celý rok pracovala a hypotéka se nezapočítává. Děkuji

 • Custom avatar Ševčík

  Dobrý den,

  chci se zeptat. Nevím, jak mám vyplnit správně formullář Prohlášení o celkových sociálních a majetkových poměrech a to v bodu B.
  Je mně 40 let, jsem svobodný a bydlím sám, nemám děti ani manželku, či družku.
  Nemám žádný majetek, mám od svého otce pronajatý zařízený ,byt dle řádně uzavřené nájemní smlouvy v bytovém domě s malou zahrádkou.
  Co mám vlastně zaškrknout, že nemám majetek nebo že vyúžívám majetek osob blízkých?

  Druhý dotaz: může mně za úplatu pronajímat můj otec byt, když s ním nežiji ve společné domácnosti, nemám s ním ani matkou nic společného? Mám nárok na příspěvek na bydlení?

  Děkuji za brzkou odpověď a jsem s pozdravem Ševčík

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...