Formulář: Potvrzení o denním vyměřovacím základu 2017

Formulář „Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku“ slouží, jako příloha k žádosti o rodičovský příspěvek viz: Formulář: Žádost o rodičovský příspěvek. Nebo jako příloha k žádosti o změnu výše rodičovského příspěvku viz: Formulář: Volba výše rodičovského příspěvku 2017.

Rodičovský příspěvek je vyplácen v celkové výši 220 000 Kč. Ta je stejná pro všechny příjemce dávky (to se ale má od 1. 1. 2018 změnit, kdy na jedno dítě bude pořád 220 000 Kč, na dvojčata bude nově 330 000 Kč). U jednotlivých žadatelů se pak ale může lišit výše měsíční částky.

Při splnění podmínek je totiž možné volit různě vysoký rodičovský příspěvek (a tím i dobu vyplácení). Maximální výše rodičovského příspěvku je aktuálně 11 500 Kč měsíčně (pak je vyčerpán za cca 19 měsíců). Základní varianta je pak na 4 roky (zpravidla když nebyl nárok na PPM) a pak se vyplácí prvních 9 měsíců 7600 Kč a zbytek doby 3800 K č měsíčně.

Rodičovský příspěvek v roce 2017 – užitečné informace a kalkulačka:

Volba výše rodičovského příspěvku

Aby bylo možno zvolit jinou variantu rodičovského příspěvku, než na 4 roky, je nutné doložit vyměřovací základ (stejný, podle kterého se počítá nárok na „mateřskou“, resp. peněžitou pomoc v mateřství). Stačí, pokud vyměřovací základ doloží alespoň jeden z rodičů.

U zaměstnanců se dokládá příloha k žádosti o peněžitou pomoc v mateřství vyplněná za rozhodné období, kterou potvrdí zaměstnavatel. U OSVČ se pak denní vyměřovací základ, pro stanovení peněžité pomoci v mateřství, potvrzuje na OSSZ (Okresní správa sociálního zabezpečení).

 • Pokud je 70% z 30 x denního vyměřovacího základu menší nebo rovno 7600 Kč, pak může být rodičovský příspěvek zvolen do této částky (7600 Kč měsíčně)
 • Pokud je 70% z 30 x denního vyměřovacího základu vyšší než 7600 Kč, pak může být rodičovský příspěvek zvolen do výše tohoto násobku, maximálně ale do 11500 Kč.

Toto se má také od 1. 1. 2018 změnit. Limit 11500 Kč bude zrušen. Nově bude maximální výše RP stejná, jako maximální „mateřské“ (resp. rodičovský příspěvek bude možné zvolit až do výše 70% z 3 násobku vyměřovacího základu pro PPM)

Formulář ke stažení: Potvrzení o denním vyměřovacím základu

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku 2017
Formulář: Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku 2017 Potvrzení slouží jako doklad o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku.
ID formuláře XRodPM130401215M
Verze formuláře 13 04 01 215 M
Aktuální verze od 41365
Velikost dokumentu 66 kB
Počet stran 1
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Potvrzení o denním vyměřovacím základu

Online formulář: Potvrzení o denním vyměřovacím základu

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka v hotovosti na ruku. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčka bez ručení. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o denním vyměřovacím základu 2017

Diskuse: 1
 • Custom avatar Petra Niebauerová

  Dobrý den,
  měla bych dotaz. Na pracovním úřadě po mě chtějí potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku i od otce. Syn se narodil v březnu, kdy partner pracoval v jiném podniku. Od dubna nastoupil do práce nové. Přílohu k žádosti o peněžitou pomoc v mateřství má tedy požadavot od firmy stávající nebo předešlé? A je možno tuto přílohu někde stáhnout?

  Děkuji moc za odpověď.

  Petra Niebauerová

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze