Formulář: Doklad o výši měsíčních příjmů

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář doklad o výši měsíčních příjmů se používá jako příloha při žádosti o některou z dávek hmotné nouze. Tedy při žádosti o doplatek na bydlení nebo při žádosti o příspěvek na živobytí. U obou těchto sociálních dávek je jedním z rozhodujících faktorů to, jaké jsou příjmy žadatele, resp. příjmy všech společně posuzovaných osob. Pokud o dávky hmotné nouze žádá více společně posuzovaných osob, musíte tento formulář vyplnit každá z těchto společně posuzovaných osob.

Jako příjmy se pro tento formulář uvádí především tyto:

 • Příjmy ze zaměstnání, z podnikání, nebo obecně ze závislé činnosti (uvádí se čisté příjmy, tj. po odečtení sociálního, zdravotního pojištění a dalších srážek)
 • Příjmy z dočasné pracovní neschopnosti (nemocenská, ošetřovné, peněžitá pomoc v mateřství)
 • Podpora v nezaměstnanosti nebo podpora vyplácená úřadem práce při rekvalifikaci
 • Příjmy z dávek státní sociální podpory (především pak rodičovský příspěvek, přídavky na dítě, důchodové dávky apod.)
 • Udávají se příjmy pobírané jak na územní ČR, tak i ze zahraničí

V případě, že žadatel o dávku je podnikatel, je nutné společně s tímto formulářem předložit Formulář: Doklad o podnikání a jiné samostatné výdělečné činnosti.

Formulář potvrzení o měsíčním příjmu

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Doklad o výši měsíčních příjmů
Verze formuláře 14 01 01 610
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 470 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: potvrzení o měsíčním příjmu

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí podpory dávek pomoci ve hmotné nouzi, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o doplatek na bydlení nebo příspěvek na živobytí ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Další užitečné odkazy na téma hmotná nouze:

Pokud máte nějaký dotaz, nebo potřebujete poradit, neváhejte a pošlete svůj dotaz do diskuse pod tímto článkem. Určitě se vám pokusíme poradit, nebo alespoň zodpovědět váš dotaz.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky od soukromých osob hned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčíme vám peníze ihned na účet. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Doklad o výši měsíčních příjmů

Diskuse: 12
 • Custom avatar ervín

  Žádám o příspěvek na živobytí.Jsem od 1.3.registr. na U.P. a pobírám podporu.Leden ,únor jsem pobíral nemocenskou.Slečna na Ú.P. PO MĚ POŽADUJE ABYCH DOLOŽIL MÉ PŘIJMY ZA POSLEDNÍ ČTVRTLETÍ,ABY VYTVOŘILA PRŮMĚR PŘÍJMŮ.Podle mého názoru je to špatně .Můsí přeci vycházet z momentální situace?

  • Jana Králová, Sociální dávky 2024

   Dobrý den, paragraf § 10, zákon o hmotné nouzi, písmeno 2:
   (2) Rozhodným obdobím, za které se zjišťuje příjem v případě podání žádosti o dávku, je
   a) u opakujících se dávek období 3 kalendářních měsíců předcházejících aktuálnímu kalendářnímu měsíci; pokud však došlo u osoby nebo alespoň u jedné ze společně posuzovaných osob k podstatnému poklesu příjmu, a podstatný pokles příjmu v aktuálním kalendářním měsíci nadále trvá, rozhodné období počíná kalendářním měsícem, ve kterém k podstatnému poklesu příjmu došlo, nejdříve však kalendářním měsícem, který o 2 kalendářní měsíce předchází aktuálnímu kalendářnímu měsíci a končí aktuálním kalendářním měsícem; za podstatný pokles příjmu se považuje zejména ztráta příjmu z výdělečné činnosti, ukončení výplaty podpory v nezaměstnanosti nebo podpory při rekvalifikaci a ukončení výplaty rodičovského příspěvku,

   • Custom avatar ervín

    Nezlobte se ale mohla by jste mi to vysvětlit abych věděl jestli tedy mám na něco nárok anebo ne.Nehodnoťte prosím opakující se dávky .Upřesním Vám věc.Dvě osoby leden příjem 12000,-kč nemocenská,únor 12000,-kčnemocenská, březen 9030,-kč podpora Ú.P.Je duben mám nárok na příspěvek v hmotné nouzi?Jestli ano co musím mimo toho že vypíšu žádost ještě udělat a za jaký měsíc mám žádat .DOSTANU NĚJAKÝ PŘÍSPĚVEK a jestli ano kolik asi korun?Děkuji za Vaši odpověď.

    • Jana Králová, Sociální dávky 2024

     Dobrý den, na toto vám bez znalosti dalších informací opravdu nedokážu dát odpověď. Kalkulačku pro výpočet příspěvku na živobytí najdete zde: https://socialni-davky-2014.eu/kalkulacka-prispevek-na-zivobyti/. Výpočet je orientační a záleží i na tom, v jakém městě žijete.
     U dávek hmotné nouze ale nerozhoduje jenom samotný příjem, ale hodnotí se celková majetková situace. Pokud máte například nízký příjem, ale současně úspory v bance, pak dávku nezískáte i když třeba není žádný příjem.

 • Custom avatar Alena Novotná

  Dobrý den
  O co se jedná při potvrzení částky pod kódem ap u vypsání příjmů C. -Doklad o výši měsíčních příjmů ?

  Děkuji.

 • Custom avatar Petra jelínková

  Dobrý den,
  v květnu 2015 mi bude končit podpora v nezaměstnanosti. Chci požádat o životní minimum pro sebe a mé dítě. Jsem svobodná matka, otec neznámý (není uveden v rodném listě). Bydlím v domku, které nemá číslo popisné, jsem tady v pronájmu, ale neplatím žádné náklady spojené s bydlením. Jaké doklady musím doložit při žádosti o životní minimum. Dívala jsem se na on-line kalkulačku a částka by měla činit 4880,–Kč.

  Děkuji a jsem s pozdravem

  Petra Jelínková

 • Lucie Zajptová

  Dobrý den
  Můžete mi někdo poradit? Když se dokládá příjem k porodnému, jde o to, za jaké období je vypláceno (třeba nemocenská) nebo kdy jsem reálně měla peníze na účtu? Když mi přijde nemocenská za 6. měsíc na účet až třeba 2. 7. je to příjem spadající do 2. nebo 3. čtvrtletí?
  Děkuji za odpověď

 • Custom avatar jarka hubenakova

  kdyz mám starobni duchod 5000 a prispevek na bydleni 2900,mam narok na dietni stravovani,kdyz mam cukrovku a mam to od lekare potvrezene?

 • Zdeněk Hudeček

  Dobry den,jsem invalida pred zadosti o duchod,kardiak a diabetik.
  Najit praci bez vzdelani je nemozne.I na uklizece je potreba 100%
  zdravotni stav.S diabetickou dietou pobiram zivotni minimum
  neco kolem 4500kc.Kazdy mesic mi po zaplaceni inkasa zbyde
  temer tech 4500,ale v kritickem mesici,kdy zaplatim i temer
  500kc za odvoz odpadu,mam o tech 500kc mene.Ty mi neprijdou.
  Kazdy mesic si take doplacim cca 500 za leky.
  Pani davkova pracovnice mi rekla,
  ze mi na odpad stat dava.Realne mi ty penize ale chybi.Kdyz jsem to
  same rekl i vedouci oddeleni,tak mi s cinickym usmevem
  rekla at si na to nasetrim.Pritom si myslim,ze je na to nejaky
  formular.Zajimalo by me,jestli o nem nesmi mluvit,
  nebo proc…?Co mam delat?
  Dekuji za odpoved.

  S pozdravem Zdeněk Hudeček

 • Amelie

  Dobrý den, chci se zeptat, jaká mzda, tedy zda hrubá nebo čistá, se píše do formulářů pro příspěvek na bydlení. Je možné podat žádost i když ještě nedostanu od zaměstnavatelů potvrzení o příjmu? Bylo jich více a ne na každého se lze spolehnout. Je to od dcery z brigád. Děkuji velmi za věnovaný čas.

 • Andrea R

  Dobry den,chtela bych se zeptat ohledne formulare Doklad o vysi rocniho prijmu.Za rok 2015 jsem prechazela z materske na rodicovskou dovolenou. Ve formulari v kolonce E nevim zda zaskrtnout pobirala a to od OSSZ ( materskou jsem pobirala) nebo to zaskrtnout az v kolonce F pobirala od CSSZ ,to same v kolonce G a H . Prijmy jsem zadne nemela,nemocenskou ani dovolenou mi neproplacely,poyze jsem prechazela z materske na rodicovskou…
  Predtim jsem vsude vyplnila ze jsem nic nepobirala a vratili mi to,taj ted nevim u ktere te kolonky mam zaskrtnou ze jsem pobirala od OSSZ nebo CSSZ to je snad preci to same ne?
  Dekuji za odpoved…..

 • Custom avatar marie

  Dobrý večer, ráda bych se zeptala, jaký měsíc mám vyplnit do dokladu (měsíčních příjmů)… Muž měl v červenci výplatu, tak za celý 6. či 7. měsíc? Děkuji

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...
 • Zbyněk Hlavatý: Dobrý den, od 1 října jsem bez práce a bez možnosti čerpat podporu v nezaměstn...
 • Otakar: Dobrý den, pobiram důchod 7500,- , ubytovna mně stoji 7000, -. Chci se zeptat jes...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Důchody by se měly vyplácet v sudé dny mezi 6. a 14. dnem v měsíci, změna by m...