Formulář: Doklad o výši měsíčních příjmů

Formulář doklad o výši měsíčních příjmů se používá jako příloha při žádosti o některou z dávek hmotné nouze. Tedy při žádosti o doplatek na bydlení nebo při žádosti o příspěvek na živobytí. U obou těchto sociálních dávek je jedním z rozhodujících faktorů to, jaké jsou příjmy žadatele, resp. příjmy všech společně posuzovaných osob. Pokud o dávky hmotné nouze žádá více společně posuzovaných osob, musíte tento formulář vyplnit každá z těchto společně posuzovaných osob.

Jako příjmy se pro tento formulář uvádí především tyto:

 • Příjmy ze zaměstnání, z podnikání, nebo obecně ze závislé činnosti (uvádí se čisté příjmy, tj. po odečtení sociálního, zdravotního pojištění a dalších srážek)
 • Příjmy z dočasné pracovní neschopnosti (nemocenská, ošetřovné, peněžitá pomoc v mateřství)
 • Podpora v nezaměstnanosti nebo podpora vyplácená úřadem práce při rekvalifikaci
 • Příjmy z dávek státní sociální podpory (především pak rodičovský příspěvek, přídavky na dítě, důchodové dávky apod.)
 • Udávají se příjmy pobírané jak na územní ČR, tak i ze zahraničí

V případě, že žadatel o dávku je podnikatel, je nutné společně s tímto formulářem předložit Formulář: Doklad o podnikání a jiné samostatné výdělečné činnosti.

Formulář potvrzení o měsíčním příjmu

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Doklad o výši měsíčních příjmů
Verze formuláře 14 01 01 610
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 470 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: potvrzení o měsíčním příjmu

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí podpory dávek pomoci ve hmotné nouzi, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o doplatek na bydlení nebo příspěvek na živobytí ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Další užitečné odkazy na téma hmotná nouze:

Pokud máte nějaký dotaz, nebo potřebujete poradit, neváhejte a pošlete svůj dotaz do diskuse pod tímto článkem. Určitě se vám pokusíme poradit, nebo alespoň zodpovědět váš dotaz.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky od soukromých osob hned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčíme vám peníze ihned na účet. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Doklad o výši měsíčních příjmů

komentáře 4
 • Custom avatar ervín

  Žádám o příspěvek na živobytí.Jsem od 1.3.registr. na U.P. a pobírám podporu.Leden ,únor jsem pobíral nemocenskou.Slečna na Ú.P. PO MĚ POŽADUJE ABYCH DOLOŽIL MÉ PŘIJMY ZA POSLEDNÍ ČTVRTLETÍ,ABY VYTVOŘILA PRŮMĚR PŘÍJMŮ.Podle mého názoru je to špatně .Můsí přeci vycházet z momentální situace?

  • Jana Králová, Sociální-dávky-2014.eu

   Dobrý den, paragraf § 10, zákon o hmotné nouzi, písmeno 2:
   (2) Rozhodným obdobím, za které se zjišťuje příjem v případě podání žádosti o dávku, je
   a) u opakujících se dávek období 3 kalendářních měsíců předcházejících aktuálnímu kalendářnímu měsíci; pokud však došlo u osoby nebo alespoň u jedné ze společně posuzovaných osob k podstatnému poklesu příjmu, a podstatný pokles příjmu v aktuálním kalendářním měsíci nadále trvá, rozhodné období počíná kalendářním měsícem, ve kterém k podstatnému poklesu příjmu došlo, nejdříve však kalendářním měsícem, který o 2 kalendářní měsíce předchází aktuálnímu kalendářnímu měsíci a končí aktuálním kalendářním měsícem; za podstatný pokles příjmu se považuje zejména ztráta příjmu z výdělečné činnosti, ukončení výplaty podpory v nezaměstnanosti nebo podpory při rekvalifikaci a ukončení výplaty rodičovského příspěvku,

   • Custom avatar ervín

    Nezlobte se ale mohla by jste mi to vysvětlit abych věděl jestli tedy mám na něco nárok anebo ne.Nehodnoťte prosím opakující se dávky .Upřesním Vám věc.Dvě osoby leden příjem 12000,-kč nemocenská,únor 12000,-kčnemocenská, březen 9030,-kč podpora Ú.P.Je duben mám nárok na příspěvek v hmotné nouzi?Jestli ano co musím mimo toho že vypíšu žádost ještě udělat a za jaký měsíc mám žádat .DOSTANU NĚJAKÝ PŘÍSPĚVEK a jestli ano kolik asi korun?Děkuji za Vaši odpověď.

    • Jana Králová, Sociální-dávky-2014.eu

     Dobrý den, na toto vám bez znalosti dalších informací opravdu nedokážu dát odpověď. Kalkulačku pro výpočet příspěvku na živobytí najdete zde: https://socialni-davky-2014.eu/kalkulacka-prispevek-na-zivobyti/. Výpočet je orientační a záleží i na tom, v jakém městě žijete.
     U dávek hmotné nouze ale nerozhoduje jenom samotný příjem, ale hodnotí se celková majetková situace. Pokud máte například nízký příjem, ale současně úspory v bance, pak dávku nezískáte i když třeba není žádný příjem.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Miroslava PoesováJmenuji se Miroslava Poesová, pracovala jsem jako vychovatelka od roku... více »
 • ModeratorNaprostý souhlas pane. Děkuji Vám. více »
 • AsamuraDěkuji za upřesnění. více »
 • AnnaDobrý den, chtěla bych se zeptat,zda-li můžu do nákladů přidat... více »
 • IrmaDobrý den,chtěla jsem se zeptat, moje maminka je po velké... více »
 • vanesaDobry den , chtěla bych se zeptat jestli bych měla... více »