Formulář: Žádost o pohřebné

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Pohřebné je jednorázově vyplácená sociální dávka, která je určena k pokrytí nákladů spojených s vypravením pohřbu. Na pohřebné vzniká nárok, pouze v případě, že se jedná o pohřeb nezaopatřeného dítěte, nebo osoby, která v době smrti byla rodičem nezaopatřeného dítěte. Pohřebné se vyplácí jednorázově, a to po provedení pohřbu, ve výši 5000 Kč.

Kdo má nárok na pohřebné?

Zatímco u většiny ostatních sociálních dávek, o nároku na ně rozhoduje zpravidla výše příjmů, u pohřebného tomu tak není. Nárok na pohřebné má pouze ta osoba, která zařídí/vypraví pohřeb dítěti, které bylo nezaopatřené. Nárok má i ten kdo, zařídí pohřeb osobě, která byla rodičem nezaopatřeného dítěte. Nárok je i při pohřbu plodu po potratu (nebo po umělém přerušení těhotenství ze zdravotních důvodů). Výše příjmů žadatele, nebo jeho majetková či sociální situace se u pohřebného neposuzuje

Pohřebné – užitečné informace:

Kde se vyřizuje žádost o pohřebné?

Žádost o pohřebné je možné vyřídit na místním Úřadu práce (dle místa trvalého bydliště žadatele)

Co je potřeba k vyřízení žádosti o pohřebné?

K vyřízení pohřebného bude potřeba předložit vyplněnou žádost o pohřebné – viz vzor formuláře ke stažení níže. Kromě žádosti je pak potřeba osobní doklady žadatele (občanský průkaz), úmrtní list nebo záznam z matriky o smrti osoby, fakturu za vypravení pohřbu a doklad o zpopelnění nebo pohřbení do hrobu.

Formulář ke stažení: Žádost o pohřebné

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Žádost o pohřebné
Formulář: Žádost o pohřebné 2017 Touto dávkou se přispívá na náklady spojené s vypravením pohřbu. Na pohřebné má jednorázově nárok osoba, která vypravila pohřeb nezaopatřenému dítěti nebo osobě, která byla rodičem nezaopatřeného dítěte a to za podmínky, že zemřelá osoba měla ke dni úmrtí trvalý pobyt na území ČR. Příjem rodiny se netestuje.
ID formuláře Pohr140101106
Verze formuláře 14 01 01 106
Aktuální verze od 41640
Velikost dokumentu 171 kB
Počet stran 3
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – pohřebné

 • Občanský průkaz žadatele o dávku
 • úmrtní list zesnulé osoby, nebo záznam z matriky o úmrtí osoby
 • fakturu za vypravení pohřbu
 • doklad o dnu, měsíci a roce pohřbení, tj. doklad o zpopelnění nebo doklad o pohřbení do hrobu

Online formulář: Žádost o pohřebné

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Euro půjčka. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčky ihned na účet. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Žádost o pohřebné

Diskuse: 2
 • Custom avatar Jana

  dobrý den
  takže když jsem pochovala maminku tak nemám nárok na pohřebné?

 • Jana

  Dobrý den, chápu dobře, že pokud měl zemřelý dvě a více nezaopatřených dětí, je stále nárok na jednu částku ve výši 5000 Kč? A stačí doložit jedno dítě nebo je třeba všechny? Děkuji za odpověď

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...