Formulář: Seznam ostatních započitatelných příjmů

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Tento formulář slouží jako příloha při podávání žádosti od dávky hmotné nouze (příspěvek na živobytí nebo doplatek na bydlení). Nebo se používá i u některých dávek pro zdravotně postižené. Do tohoto formuláře se uvádí příjmy, které nejde uvést do formuláře Doklad o výši měsíčních příjmů. Jedná se především o příjmy, při kterých dochází ke zvýšení hodnoty majetku, a které jsou předmětem daně z příjmu fyzických osob. Jedná se především o následující druhy příjmů:

 • Příjmy z kapitálového majetku
 • Příjmy z pronájmu
 • Příjmy z příležitostných činností nebo z příležitostného pronájmu movitých věcí, včetně příjmů ze zemědělské výroby, která není provozována podnikatelem
 • Příjmy z děděných práv z průmyslového a jiného duševního vlastnictví
 • Výhry v loteriích a jiných podobných hrách a výhry z reklamních soutěží a slosování
 • Příjmy z prodeje movitých věcí
 • Příjem z penze vyplácené z penzijního připojištění se státním příspěvkem, penze z penzijního pojištění, důchod a jiná plnění z pojištění osob
 • Kázeňské odměny poskytované příslušníkům ozbrojených sil a bezpečnostních sborů a odchodné u vojáků z povolání a příslušníků bezpečnostních sborů
 • Příjmy z prodeje cenných papírů
 • Plnění poskytované v souvislosti s výkonem dobrovolnické služby

A další příjmy, přesný výčet viz přímo formulář

Formulář seznam ostatních započitatelných příjmů

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Seznam ostatních započitatelných příjmů
Verze formuláře 14 01 01 603
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 295 kB
Počet stran 2
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: seznam ostatních započitatelných příjmů

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí některé sociální dávky, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o sociální dávky ale i o další příplatky a podporu z oblasti péče o dítě, pěstounské péče, dávek pro zdravotně postižené ap.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Osobní půjčka na směnku. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka zástava majetku. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Seznam ostatních započitatelných příjmů

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Jaroslav Chalupa: Bere se v potaz u přídavku na bydlení výše naspořených peněz ?...
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...