Formulář: Změna adresy nebo trvalého bydliště 2017

Pro všechny žadatele nebo příjemce sociálních dávek, platí povinnost neprodleně informovat Úřad práce o všech změnách, které mají nějaký vliv na nárok nebo výši dávky. Všechny změny je nutné hlásit do 8 dní – při nesplnění této povinnost hrozí i poměrně přísné sankce nebo dokonce i odejmutí dávky.

Pro hlášení změn slouží tři různé formuláře. Tento formulář (viz vzor ke stažení níže), kterým se hlásí změny adresy (adresa trvalého pobytu, adresa skutečného pobytu a adresa pro doučování). Další změny se pak hlásí na obecném formuláři Formulář: Hlášení změn, nebo pokud se jedná o změnu způsobu výplaty dávky pak prostřednictvím Formulář: Hlášení změn – Změna způsobu výplaty dávky.

Pokud je pobíráno více sociálních dávek, pak stačí příslušné formuláře vyplnit pouze jednou (není tedy změnu potřeba hlásit samostatně u každé dávky).

Kdy je nutné hlásit na Úřad práce změnu adresy?

Obecně platí, že byste změnu adresy měli hlásit vždy. Velmi důležité je to pak u dávek, kde je nárok na ně spojen s trvalým bydlištěm. To je případ třeba příspěvku na bydlení. Pokud byste změnili trvalé bydliště, ale nenahlásili změnu, a nadále čerpali dávku na původní trvalé bydliště, jednalo by se o neoprávněný příjem dávky – takto vyplacené dávky by po vás mohly být vymáhány.

I u ostatních změn se vyplatí nahlášení změny nepodcenit. Minimálně už jen proto, že drtivá většina oficiální komunikace s Úřadem práce probíhá písemnou formou. Pokud se přestěhujete, nemusely by vám být doručovány důležité dokumenty a informace, a mohli byste tak případně i přijít o nárok na dávky.

Formulář ke stažení: Hlášení změn – Změna adresy nebo trvalého bydliště 2017

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Hlášení změn – adresy trvalého pobytu, skutečného pobytu a adresy pro doručování 2017
Formulář: Hlášení změn - adresy trvalého pobytu, skutečného pobytu a adresy pro doručování 2017 Formulář slouží k nahlášení změny adresy trvalého pobytu, skutečného pobytu a adresy pro doručování.
ID formuláře ZmTP140101302
Verze formuláře 14 01 01 302
Aktuální verze od 41640
Velikost dokumentu 91,8 kB
Počet stran 2
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Změna adresy nebo trvalého bydliště 2017

Online formulář: Hlášení změn – Změna adresy nebo trvalého bydliště 2017

Tento formulář ke stažení slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít typ formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Tady můžete formulář žádosti vyplnit online v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka bez vlastního účtu. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčím peníze na směnku nabídky. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Změna adresy nebo trvalého bydliště 2017

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Jana Králová, Sociální dávky 2020: U příjemců invalidního důchodu pro invaliditu prvního a druhého stupně, kteř...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2020: Určitě se zkuste obrátit na Úřad práce, mohla byste mít nárok na dávky hmotn...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2020: Minimálně z toho důvodu, že když jste vedená na ÚP, tak za vás zdravotní poj...
  • Petra: Dobry den, Jdu na nemocenskou a pobiram invalidni duchod 1.stupne, jak dlouho mohu p...
  • katka: Dobrý den chci se zeptat na co mám nárok (davky) jsem samoživitelka mám v přím...
  • Dana: Dobrý den, mam dotaz ohledně neschopenky. V listopadu minuleho roku jsem dala výp...
  • Lenka Šopíková: Dobrý den, prosím o radu. Pracovní smlouva skončí k 31.8.2020. Dále není pr...