Formulář: Změna adresy nebo trvalého bydliště

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Pro všechny žadatele nebo příjemce sociálních dávek, platí povinnost neprodleně informovat Úřad práce o všech změnách, které mají nějaký vliv na nárok nebo výši dávky. Všechny změny je nutné hlásit do 8 dní – při nesplnění této povinnost hrozí i poměrně přísné sankce nebo dokonce i odejmutí dávky.

Pro hlášení změn slouží tři různé formuláře. Tento formulář (viz vzor ke stažení níže), kterým se hlásí změny adresy (adresa trvalého pobytu, adresa skutečného pobytu a adresa pro doučování). Další změny se pak hlásí na obecném formuláři Formulář: Hlášení změn, nebo pokud se jedná o změnu způsobu výplaty dávky pak prostřednictvím Formulář: Hlášení změn – Změna způsobu výplaty dávky.

Pokud je pobíráno více sociálních dávek, pak stačí příslušné formuláře vyplnit pouze jednou (není tedy změnu potřeba hlásit samostatně u každé dávky).

Kdy je nutné hlásit na Úřad práce změnu adresy?

Obecně platí, že byste změnu adresy měli hlásit vždy. Velmi důležité je to pak u dávek, kde je nárok na ně spojen s trvalým bydlištěm. To je případ třeba příspěvku na bydlení. Pokud byste změnili trvalé bydliště, ale nenahlásili změnu, a nadále čerpali dávku na původní trvalé bydliště, jednalo by se o neoprávněný příjem dávky – takto vyplacené dávky by po vás mohly být vymáhány.

I u ostatních změn se vyplatí nahlášení změny nepodcenit. Minimálně už jen proto, že drtivá většina oficiální komunikace s Úřadem práce probíhá písemnou formou. Pokud se přestěhujete, nemusely by vám být doručovány důležité dokumenty a informace, a mohli byste tak případně i přijít o nárok na dávky.

Formulář ke stažení: Hlášení změn – Změna adresy nebo trvalého bydliště

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Hlášení změn – adresy trvalého pobytu, skutečného pobytu a adresy pro doručování
Formulář: Hlášení změn - adresy trvalého pobytu, skutečného pobytu a adresy pro doručování 2017 Formulář slouží k nahlášení změny adresy trvalého pobytu, skutečného pobytu a adresy pro doručování.
ID formuláře ZmTP140101302
Verze formuláře 14 01 01 302
Aktuální verze od 41640
Velikost dokumentu 91,8 kB
Počet stran 2
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Změna adresy nebo trvalého bydliště

Online formulář: Hlášení změn – Změna adresy nebo trvalého bydliště

Tento formulář ke stažení slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít typ formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Tady můžete formulář žádosti vyplnit online v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka bez vlastního účtu. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčím peníze na směnku nabídky. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Změna adresy nebo trvalého bydliště

Diskuse: 2
  • Custom avatar Hana Zeinertová

    Dobrý den, mohu se zeptat jak mám zrušit příspěvek na bydlení? Dostala jsem naposledy příspěvek zpětně za 4.čtvrtletí roku 2021 a zatím jsem na úřadě nebyla jelikož jsem momentálně bez auta s našla jsem si práci v místě bydliště. Tak jsem chtěla příspěvek na bydlení ukončit, protože už bych stejně neměla nárok. Děkuji

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
  • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...