Formulář: Odvolání souhlasu s předáváním rodného čísla České poště

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Rodné číslo patří svým charakterem mezi osobní údaje. Osobní údaje již delší dobu podléhají ochraně dle zákona číslo 101/2000 Sb., Zákon o ochraně osobních údajů. Rodné číslo po vás sice může být v některých situacích vyžadováno – zvláště při jednání s úřady nebo jinými orgány státní moci. Protože slouží jako jednoznačný identifikátor konkrétní osoby. Rodné číslo by ale neměl nikdo veřejně zobrazovat nebo jej dále sdělovat.

V případě, že byste dostávali nějakou sociální dávku, a ta vám byla vyplácena formou peněžní poukázky přes Českou poštu, pak bývá vyžadováno udělení souhlasu s předáváním rodného čísla. A to konkrétně pro Českou poštu. Viz příslušný formulář: Formulář: Souhlas s předáváním rodného čísla České poště.

Česká pošta pak používá rodné číslo k tomu, aby prováděla případnou výplatu sociální (nebo i jiných) dávek pouze oprávněnému příjemci platby. Právě díky rodnému číslu je pak Česká pošta schopna provést jednoznačnou identifikaci příjemce dávky, tedy i oprávněné osoby k výplatě dávky.

Souhlas, který jednou Úřadu práce udělíte, je na dobu neurčitou. Máte ale možnost tento souhlas kdykoliv odvolat. K odvolání souhlasu s předáváním rodného čísla pak slouží právě tento formulář, který najdete ve vzorové podobě ke stažení níže.

Formulář ke stažení: Odvolání souhlasu s předáváním rodného čísla České poště

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Odvolání souhlasu s předáváním rodného čísla České poště
Formulář: Odvolání souhlasu s předáváním rodného čísla České poště 2017 Formulář pro odvolání souhlasu s předáváním rodného čísla České poště použijte v případě, že jste zrušil(a) způsob výplaty dávek poštovní poukázkou nebo již nepožadujete vyšší ochranu výplaty dávek rodným číslem.
ID formuláře OdvCP140101609
Verze formuláře 14 01 01 609
Aktuální verze od 41640
Velikost dokumentu 63,0 kB
Počet stran 1
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Odvolání souhlasu s předáváním rodného čísla České poště

Online formulář: Odvolání souhlasu s předáváním rodného čísla České poště

Tento formulář ke stažení slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít typ formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Tady můžete formulář žádosti vyplnit online v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka do domu. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Ověřená půjčka. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Odvolání souhlasu s předáváním rodného čísla České poště

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
  • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...