Formulář: Potvrzení o studiu

Aktuální formuláře – sociální dávky 2023

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Kalkulačka příspěvek na dítě 2023

V roce 2023, se zvýšily přídavky na dítě o 200 Kč (zvýšení je stejné pro všechny děti, bez ohledu na věk).

V roce 2023, se od začátku ledna zvyšuje životní minimum. To má opět vliv i na příspěvek na dítě. Na přídavky je nárok, pokud je příjem v rodině, do 3,4 násobku životního minima.

Od 1. 1. 2023 bude mít na přídavky nárok více dětí a dostanou i více peněz – viz aktuální kalkulačka: Kdo má nárok na přídavky na děti 2023.

Formulář „Potvrzení o studiu“ slouží jako příloha k žádosti, o některé sociální dávky. Asi nejčastěji se jedná o přídavky na dítě, kde toto potvrzení prokazuje nárok na dávku – tedy to, že dítě je doposud nezaopatřené. Obecně je ale toto potvrzení vyžadováno při žádosti o různé sociální dávky, ve kterých je mezi společně posuzovanými osobami uvedeno nezaopatřené dítě.

Nezaopatřené dítě a nárok na sociální dávky

Podle příslušných zákonů je dítě považováno za nezaopatřené do skončení povinné školní docházky Může pak ale být posuzováno jako nezaopatřené i poté. Nejdéle však do dosažení věku 26 roků. Podmínkou aby dítě bylo považováno za nezaopatřené, je to že:

Formulář ke stažení: Potvrzení o studiu

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Potvrzení o studiu
Formulář: Potvrzení o studiu 2017 Potvrzení o studiu je nutné doložit pro nezaopatřené děti po skončení povinné školní docházky a vždy od školního roku začínajícího v kalendářním roce, v němž dítě dovršilo 15 let.
ID formuláře XStud150701203
Verze formuláře 15 07 01 203
Aktuální verze od 42186
Velikost dokumentu 92,4 kB
Počet stran 2
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty

Online formulář: Potvrzení o studiu

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Potřebuji půjčit rychle. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčka od soukromé osoby bez podvodu. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o studiu

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze