Formulář: Potvrzení o zdravotním stavu

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář „Potvrzení o zdravotním stavu“ slouží jako příloha k žádosti o některé sociální dávky. Toto potvrzení slouží k doložení skutečnosti, že dotyčná osoba (na jejíž jméno je potvrzení vystaveno), není schopna vykonávat soustavnou výdělečnou činnost. A to z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu.

Toto potvrzení si pak případně necháte vystavit svým ošetřujícím (nebo i jiným) lékařem. Tento jeden formulář, pak může sloužit jako příloha, k žádostem o několik různých sociálních dávek.

Může se to týkat například přídavků na dítě. Na ty má nárok nezaopatřené dítě při splnění všech požadovaných podmínek. Jednou z podmínek je právě „nezaopatřenost“. Tím je myšleno, že dítě nevykonává výdělečnou činnost. Třeba z důvodu soustavné přípravy na budoucí povolání – tedy studium na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole. Důvodem pro „nezaopatřenost“ dítěte ale může být právě i dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav, který dítěti (které již může být i zletilé), brání ve výkonu nějakého zaměstnání (resp. výdělečné činnosti)

Podobně jako u přídavků na dítě, může mít potvrzení o zdravotním stavu vliv i u jiných sociálních dávek. To, zda je potřeba toto potvrzení i u jiných sociálních dávek, je uvedeno vždy ve formuláři s žádostí o konkrétní dávku.

Formulář ke stažení: Potvrzení o zdravotním stavu

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Potvrzení o zdravotním stavu
Formulář: Potvrzení o zdravotním stavu 2017 Potvrzení je nutné doložit pro každé nezaopatřené dítě se zdravotním postižením po skončení povinné školní docházky k žádosti o přídavek na dítě, sociální příplatek, příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek (pro dítě se zdravotním postižením do 7 let jeho věku), dávku pěstounské péče – příspěvek na úhradu potřeb dítěte a dávku pěstounské péče – odměna pěstouna (pro zletilé nezaopatřené dítě).
ID formuláře XZdrS130401206
Verze formuláře 13 04 01 206
Aktuální verze od 41365
Velikost dokumentu 64,8 kB
Počet stran 1
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Potvrzení o zdravotním stavu

Online formulář: Potvrzení o zdravotním stavu

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka na 30 dní. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Ověřená půjčka na směnku. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o zdravotním stavu

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
  • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...