Sociální dávky MPSV – užitečné kontakty

Pokud jste v situaci, kdy nevíte, jestli máte nárok na sociální nějakou dávku, nebo kolik bude vaše nemocenská či mateřská nabízíme vám užitečné informace, kde hledat pomoc.

Sociální dávky – diskuse a poradna

Pokud máte nějaký dotaz, můžete ho napsat na kterékoliv stránce na tomto webu. Na konci každé stránky najde možnost napsat svůj dotaz. Pokud to bude možné, pokusíme se vám na něj odpovědět. Na většinu dotazů se snažíme odpovídat ještě v ten stejný den nebo do druhého dne.

Sociální dávky – kontakty na MPSV

Pokud máte nějaký dotaz, který se týká sociálních dávek, jako jsou:

 • rodičovský příspěvek
 • příspěvek na bydlení
 • přídavky na dítě
 • dávky hmotné nouze
 • doplatek na bydlení
 • příspěvek na živobytí
 • dávky pro osoby zdravotně postižené
 • příspěvek na péči
 • dávky pěstounské péče

můžete se obracet přímo na Ministerstvo práce a sociálních věcí. To nabízí k dispozici svoje call centrum:

 • 844 844 803
 • kontaktni.centrum@mpsv.cz
 •  callcentrum@mpsv.cz

Cena za volání na linku MPSV: Při volání na tuto linku platíte z pevné sítě 1,53 Kč/min. Pokud budete volat z mobilního telefonu, pak hovor stojí 4,50 Kč/min. Kontaktní linka MPSV je k dispozici od pondělí do pátku od 8.00 do 20.00 hodin

Sociální dávky MPSV – www

Ministerstvo práce a sociálních věcí provozuje hned několik poměrně dobře zpracovaných webových stránek, kde je možné k problematice sociálních dávek najít poměrně hodně podrobných informací. Jedná se především o tyto stránky:

WWW MPSV.cz

www.mpsv.cz/cs/ – hlavní web Ministerstva práce a sociálních věcí, kde je souhrn všech informací z tohoto ministerstva.

MPSV – hmotná nouze

http://www.mpsv.cz/cs/5 – tato sekce webu MPSV se věnuje řešení situací lidí ve hmotné nouzi, tedy souhrn všech informací ohledně dávek pomoci ve hmotné nouzi (doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí, mimořádná okamžitá pomoc)

MPSV – Státní sociální podpora

http://www.mpsv.cz/cs/2 – tato sekce webu MPSV se věnuje všem dávkám z oblasti státní sociální podpory, jako jsou dávky pro rodinu (přídavky na bydlení, přídavky na dítě, rodičovský příspěvek, porodné, pohřebné)

Další sekce webu se pak věnují i dalším oblastem jako jsou dávky pro osoby se zdravotním postižením, oblast pěstounské péče, nebo oblast příspěvku na péči atd.

Formuláře MPSV

Všechny formuláře, které vydává MPSV (Ministerstvo práce a sociálních věcí) jsou k dispozici v elektronické podobě na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms/. Zde jsou k dispozici jak formuláře pro žádosti o sociální dávky, tak i všechny další formuláře (podpora v nezaměstnanosti apod.)

Sociální tématika MPSV

Přehledný popis co dělat v jednotlivých životních situacích, jak je to s nárokem na jednotlivé dávky a podporu pak také nabízí tato webové stránka od MPSV: http://portal.mpsv.cz/soc

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka ihned před výplatou. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Sociální dávky MPSV – užitečné kontakty

Diskuse: 41
 • michal

  příbuznému je 52 let od roku 1992 nikde nepracuje tedy neplatí soc. a zrdrav. pojištění živila ho teta která zamřela a tak zůstal bez prostředků na bedrech ostatím příbuzným,poradíte jak z této situace?

 • Custom avatar Magdaléna

  Dobrý den, Chtěla jsem se informovat zda mám nárok na podporu v nezaměstnanosti pokud jsem dala v práci výpověď a než si najdu jinou práci.
  Omlouvám se možná za hloupou otázku ale zaslechla jsem že od roku 2016 už toto není možné.
  Děkuji

 • Lenka Losová

  DObrý den za jakých okolností se zastaví davka doplatku do životního minima??

 • Jessica

  Dobrý den,
  chci se zeptat, zda se počítá do příjmů i policejní výsluha. Nejsem si jistá, protože není výsluha není zdaněná. Děkuji za odpověď.

 • Jana

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na nějaké dávky, pokud se manžel odstěhuje do jiného bytu a já zůstanu se dvěmi dětmi sama. Jsem zatím na mateřské dovolené a nejsme rozvedeni.
  Moc děkuji za odpověď.

 • kaja.neumannova52@seznam.cz

  Vážení,
  v květnu roku 2016 jsem podala žádost o přiznání dávek pomoci pro svojo 89 letou maminku. Dne 10.10.2016 nám bylo doručeno oznámení o přerušení řízení ve věci žádosti o přiznání. Je 9.ledna 2017 a do dnešního dne jsem se nedověděla z jakého důvodu bylo řízení přerušeno. Podle informací, které mi byly poskytnuty, měla být žádost vyřízena do 90 dnů.
  Můžete mi poradit, jak mám postupovat nebo kam se obrátit , aby mi byly informace poskytnuty?
  Na pracovním úřadě, kde jsem žádost podávala, mi bylo sděleno, že lékař je nemocen.
  Pracovnice PÚ mi dala telefonní čísla,abych si tam zavolala sama,

  ale telefony nikdo od prosince nezvedá.
  Poradíte mi?
  Děkuji za odpověď
  Karla Neumannová

 • JANA PAVLISTOVA

  Dobry den,chci se zeptat pri nemocenske od 15.dne se vyplaci jen pracovni dny nebo se pocitaji i vikendy?

 • Custom avatar vasek

  Dobry den mam dotaz kdy se muze zadat na neslysici deti
  Bylo mi receno ze az o roka syovi je 8 mesicu a bude mit na obe
  ouska naslouchatka kdy zadat jeke prispevky moc dekuji za radu

 • Custom avatar J.

  Dobrý den,

  po skončení studia zakončeném maturitou jsem na úřadu práce.Podpora mi nepřísluší.
  Mám nárok na nějakou jinou hmotnou dávku,nebo zůstávám zcela bez finanční podpory?

  Děkuji předem za odpověď.

 • Custom avatar Marie

  Dobrý den, chci se zeptat na příspěvek na bydlení v roce 2018.Podle toho co jsem četla nebude se dokládat paušální částka ale musí být v žádosti tato částka rozepsaná kolik se platí elektřina,plyn,voda topení.Mám pronájem a majitelce platím celkovou částku.Každý měsíc jsem dokládala pouze ustřižek s touto částkou a kolik si platí majitelka zálohy na to doklad nemám.Můžete mi prosím poradit jak toto řešit abych příspěvek na bydlení dostala?Jsem samoživitelka na rodičovské a mám dvě děti.Děkuji za odpověd

 • Custom avatar Andrea

  Dobrý den, jsem zaměstnaná na HPP už přes 10let vkuse. Nyní si budu žádat o vyplacení daňového bonusu na dítě(neuplatňovala jsem jej ve výplatách),ale chci si jej nechat vyplatit ted za cely rok 2017 zpetne přes finanční uřad. Zapocítava se pak do čtvrtletního příjmu podle měsíce kdy bude vyplacen pro vyřízení přídavků na dítě? Děkuji za odpověď.

 • Custom avatar Otakar

  Dobrý den, pobiram důchod 7500,- , ubytovna mně stoji 7000, -.
  Chci se zeptat jestli mám nárok na nějaký finanční příspěvek. Děkuji

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...