Formulář: Příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Dávky pěstounské péče 2024

V oblasti pěstounské péče a dávek, na které je nárok, došlo k významným změnám. Další změny se očekávají i v roce 2024.

Aktuální informace, jaké jsou dávky pěstounské péče v roce 2024, můžete najít zde.

Příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla, je dávka spadající pod dávky pěstounské péče. Nárok na tuto dávku vniká osobě, která má v pěstounské péči nejméně 3 děti (nebo má nárok na odměnu pěstouna z důvodu péče o 3 děti).

Dalším předpokladem pro nárok na příspěvek je to, že daná osoba zakoupí auto (nebo zajistí nezbytnou opravu daného automobilu). Zároveň je podmínkou, že toto auto není využíváno k výdělečné činnosti, nebo není do 5 roků prodáno (jinak je nutné vracet poměrnou část příspěvku).

Kolik je příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla?

Výše příspěvku na zakoupení auta, je maximálně 70% z pořizovací ceny auta (nebo z ceny zaplacené za provedené opravy). A současně je výše příspěvku maximálně 100 000 Kč.

Příspěvek na zakoupení nebo opravu automobilu může být vyplacen i opakovaně (například z důvodu opakované opravy auta apod.). Celková výše takto vyplacených příspěvků nesmí v době posledních 10 roků přesáhnout částku 200 000 Kč.

Kde se vyřizuje žádost o příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla?

Žádost o příspěvek na zakoupené nebo opravu auta, se vyřizuje na místně příslušném Úřadu práce. Žádost se podává na předepsaném formuláři, který najdete ve vzorové podobě ke stažení níže na této stránce.

Jaké doklady jsou potřeba k vyřízení příspěvku na auto?

Kromě osobních dokladů (občanský průkaz, resp. rodný list) a dokladů týkajících se pěstounské péče (rozhodnutí soudu o svěření dítěte do pěstounské péče, rozhodnutí o ustanovení poručníka apod.) se dále dokládá:

 • Faktura za zakoupení vozidla
 • Fakturu za provedenou opravu vozidla

Příspěvek je pak možné poskytnout i předem (před zakoupením). V takovém případě je pak nutné nejpozději do 6 měsíců doložit příslušný doklad o koupi, nebo příspěvek vrátit.

Formulář ke stažení: Příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla
Formulář: Žádost o dávku pěstounské péče - příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla 2017 Příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla náleží pěstounovi, který má v pěstounské péči nejméně tři děti, pokud zakoupil osobní motorové vozidlo nebo zajistil nezbytnou celkovou opravu osobního motorového vozidla. Podmínkou nároku dále je, že vozidlo nesmí pěstoun používat pro výdělečnou činnost.
ID formuláře PPVoz140102102C
Verze formuláře 14 01 02 102 C
Aktuální verze od 41641
Velikost dokumentu 163 kB
Počet stran 3
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla:

Online formulář: Příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka o víkendu na účet. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčka 10 000 Kč ihned. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Příspěvek na zakoupení osobního motorového vozidla

Diskuse: 4
 • janka

  Dobrý den, měli jsem tři kluky v pěstounské péči a tudíž jsme dostali příspěvek na auto ve výši 100 000,- Kč, a to v roce 2015. Nyní jeden z kluků z pěstounské péče odchází, budeme muset vracet část příspěvku?
  Děkuji za odpověď

 • Custom avatar janstova.eva@seznam.cz

  Dobrý den, lze zažádat o příspěvek na zakoupení motorovího vozidla ikdyž se starám o rodiče(a nemám nikoho v pěstounské péči)?Oba mají ZTP, maminka má silnou artrózu a tatínek je samostatně nechodící( 2.stupěň bezmocnosti).Já chodím ještě do práce. Nikde jsem se nedopátrala žádných informací.Pokud mi může někdo poradit budu moc ráda.Letos mi už auto neprojde STK. Děkuji za odpověď, Janstová Eva

 • Custom avatar Standa

  Mohu znovu požádat o příspěvek na motorové vozidlo, když jsem v roce 2015 příspěvek obdržel 100 000 KČ.

 • Custom avatar JIRIHLAVAC2@SEZNAM.cz

  pecuji o manzelku ma onkologickou diagnozu a navic po opakovanych mozkovych prihodach ma 4 stupen zavislosti oba jsme starobni duchodci prosim o radu mam narok na porizeni motoroveho vozidla a kdyz ano jak mam postupovat a v jake vysi dekuji za odpoved a radu

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...