Formulář: Prohlášení osob, které nemají příjmy rozhodné pro nárok na dávky

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

U některých sociálních dávek se při žádosti dokládá výše příjmu (ročního nebo čtvrtletního). Podle výše příjmu žadatele (nebo všech společně posuzovaných osob) pak nárok na dávku buď vzniká, nebo nevzniká.

Mezi sociální dávky, u kterých se dokládá výše příjmu, patří především:

Dokládá se čtvrtletní příjem

U výše uvedených dávek se dokládá příjem za všechny osoby uvedené v žádosti o konkrétní dávku. Mezi příjmy se započítávají různé příjmy např. výplata ze zaměstnání, podpora v nezaměstnanosti, nemocenské dávky, peněžitá pomoc v mateřství, příjmy z podnikání apod. Přesný výše příjmů viz zákon o státní sociální podpoře, zákon číslo 117/1995 Sb., paragraf 5: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-117#p5

Pokud nějaká osoba nemá žádné z výše uvedených příjmů – s výjimkou přídavku na dítě a rodičovského příspěvku, pak se vyplní tento formulář, který pak slouží jako příloha k žádosti o sociální dávky (pokud žádáte o více sociálních dávek současně, stačí vyplnit jen jednou)

U příspěvku na bydlení, u porodného a u zvýšení příspěvku na péči se pak dokládá vždy předchozí kalendářní čtvrtletí (a analogicky se pak dokládá i absence příjmu za stejné období):

  • Pokud se dítě narodí například v červnu (nebo se žádá o příspěvek na bydlení v červnu), pak se dokládá období leden – březen
  • Pokud se dítě narodí například v červenci (nebo se žádá o příspěvek na bydlení v červenci), pak se dokládá období duben – červen

Formulář ke stažení: Prohlášení osob, které nemají příjmy rozhodné pro nárok na dávky

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Prohlášení osob, které nemají příjmy rozhodné pro nárok na dávky
Formulář: Prohlášení osob, které nemají příjmy rozhodné pro nárok na dávky 2017 Doklad slouží jako příloha k žádosti o přídavek na dítě, sociální příplatek a příspěvek na bydlení k prokázání rozhodných příjmů společně posuzovaných osob. Na prohlášení musí být uvedena každá ze společně posuzovaných osob, která v příslušném rozhodném období neměla kromě rodičovského příspěvku, zaopatřovacího příspěvku a přídavku na dítě ani jeden z příjmů rozhodných pro přiznání výše uvedených dávek. Jedno prohlášení přitom může sloužit současně jako příloha k několika žádostem.
ID formuláře XNePr140101213
Verze formuláře 14 01 01 213
Aktuální verze od 41640
Velikost dokumentu 109 kB
Počet stran 2
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Prohlášení osob, které nemají příjmy rozhodné pro nárok na dávky

Online formulář: Prohlášení osob, které nemají příjmy rozhodné pro nárok na dávky

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Auto na splátky bez akontace a registru. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčky bez ověřování. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Prohlášení osob, které nemají příjmy rozhodné pro nárok na dávky

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
  • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...