Formulář: Příspěvek na úhradu potřeb dítěte

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Dávky pěstounské péče 2024

V oblasti pěstounské péče a dávek, na které je nárok, došlo k významným změnám. Další změny se očekávají i v roce 2024.

Aktuální informace, jaké jsou dávky pěstounské péče v roce 2024, můžete najít zde.

Příspěvek na úhradu potřeb dítěte spadá mezi dávky pěstounské péče. Nárok na tuto dávku má nezletilé nezaopatřené dítě (nebo případně zletilé nezaopatřené dítě do 26 roků), které je svěřené do pěstounské péče.

Kolik je příspěvek na úhradu potřeb dítěte?

Výše příspěvku na úhradu potřeb dítěte je odstupňována podle věku dítěte:

 • Dítě do 6 roků = 4500 Kč měsíčně
 • Dítě 6 až 12 roků = 5550 Kč měsíčně
 • Dítě 12 – 18 roků = 6350 Kč měsíčně
 • Dítě 18 – 26 roků = 6600 Kč měsíčně

V případě, že by bylo dítě uznáno závislé na pomoci jiné fyzické osoby ( I. – IV. stupeň), pak je příspěvek na úhradu potřeb dítěte ještě vyšší.

Kde se vyřizuje příspěvek na úhradu potřeb dítěte?

Příspěvek na úhradu potřeb dítěte, se vyřizuje na místně příslušném Úřadu práce. Žádost se podává na předepsaném formuláři, který najdete ve vzorové podobě ke stažení níže na této stránce. Za nezletilé dítě podává žádost jeho pěstoun, kterému je pak tato dávka vyplácena. Zletilé dítě si o příspěvek žádá samo.

Jaké dokumenty je potřeba doložit k žádosti o příspěvek na úhradu potřeb dítěte?

Kromě samotné žádosti je pak nutné doložit i další dokumenty – především:

 • Osobní doklady (občanský průkaz, u mladších dětí popř. rodný list)
 • Rozhodnutí soudu o svěření uvedeného dítěte do pěstounské péče
 • Rozhodnutí soudu, kterým byl ustanoven poručník tomuto dítěti
 • Rozhodnutí soudu o dočasném svěření dítěte do péče
 • Doklad o zahájení řízení o ustanovení poručníkem dítěte
 • Rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče na přechodnou dobu

Kromě některého z výše uvedených dokladů dále mohou být požadovány ještě i další dokumenty- především ty které potvrzují nezaopatřenost dítěte:

Nebo případně ještě dokument Formulář: Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU

Formulář ke stažení: Příspěvek na úhradu potřeb dítěte

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Příspěvek na úhradu potřeb dítěte
Formulář: Žádost o dávku pěstounské péče - příspěvek na úhradu potřeb dítěte 2017 Příspěvek na úhradu potřeb dítěte představuje nárok dítěte svěřeného do pěstounské péče. Příspěvek se poskytuje do dosažení zletilosti dítěte nebo nejdéle do 26 let, jestliže jde o nezaopatřené dítě, které trvale žije ve společné domácnosti s osobou, která byla do dosažení zletilosti jeho pěstounem.
ID formuláře PPUhr140401102
Verze formuláře 14 04 01 102
Aktuální verze od 41730
Velikost dokumentu 206 kB
Počet stran 3
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Příspěvek na úhradu potřeb dítěte

Online formulář: Příspěvek na úhradu potřeb dítěte

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka na směnku. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Potřebuju peníze. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Příspěvek na úhradu potřeb dítěte

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...