Rodičovský příspěvek 2024

Rodičovský příspěvek je sociální dávka, na kterou má nárok rodič dítěte (otec nebo matka), který celodenně pečuje o dítě (maximálně do jeho 4 roků). Kolik je rodičovský příspěvek v roce 2024? Jaké jsou podmínky na jeho získání? Kdo si může vybrat délku rodičovského příspěvku? Poradíme vám a poskytneme vám podrobný přehled co a jak ohledně nároku na rodičovský příspěvek.

Rodičovská dovolená vs. mateřská dovolená

Někteří lidé si často pletou rodičovský příspěvek (rodičovská dovolená) a mateřskou dovolenou (peněžitá pomoc v mateřství). Zatímco na mateřskou, má nároku pouze ten, kdo „pracoval“ (resp., byl účastníkem nemocenského pojištění nebo si jako OSVČ platit nemocenské pojištění), rodičovský příspěvek může získat i ten, kdo nepracoval (i studentka, nezaměstnaná žena apod.). Jedná se ale o dvě různé dávky.

Při splnění všech podmínek má matka (nebo otec dítěte) nejprve nárok na mateřskou. Ta začíná zpravidla 6 – 8 týdnů před porodem (otec ji může dostat nejdříve od 7 týdne po porodu). Rodičovská dovolená pak začíná po skončení mateřské (její délka je 28 týdnů při narození 1 dítěte nebo 37 týdnů pokud se narodí 2 a více dětí).

Kolik je rodičovský příspěvek v roce 2024

Zatímco dříve se maximální výše rodičovského příspěvku poskytovala v různých úrovních (v závislosti na délce čerpání rodičovské dovolené), již od 1. 1. 2012 platí, že celková výše vyplacené rodičovské je stejná, bez ohledu na její délku. K poslednímu zvýšení rodičovské došlo v roce 2020.

Rodičovský příspěvek se zvýší od začátku roku 2024. Na zvýšenou rodičovskou, ale bude nárok jenom u dětí, které se narodí od 1. 1. 2024:

  • Rodičovský příspěvek (dítě narozené od 1. 1. 2024) = 350 000 Kč (na jedno dítě)
  • Rodičovský příspěvek (děti narozené od 1. 1. 2024) = 525 000 Kč (na dvojčata)

Pro děti, které se narodily dříve (do konce roku 2023), se nic nemění. Rodičovský se u nich nezvyšuje:

  • Rodičovský příspěvek (dítě narozené do 31. 12. 2023) = 300 000 Kč (na jedno dítě)
  • Rodičovský příspěvek (děti narozené do 31. 12. 2023) = 450 000 Kč (na dvojčata)

Pokud se rozhodnete pro kratší dobu rodičovské dovolené, můžete při splnění všech podmínek dostávat vyšší měsíční částku. Pokud se rozhodnete pro delší variantu, dostáváte nižší měsíční částku. Délku rodičovské dovolené pak můžete měnit každé 3 měsíce (a tím se mění i výše měsíční platby.

To, kolik by mohla být vaše rodičovská, si můžete sami spočítat, viz: Kalkulačka rodičovská – rodičovský příspěvek 2024.

Maximální a minimální rodičovská v roce 2024

U rodičovského příspěvku si můžete zvolit délku, a tím i výši, kolik měsíčně dostáváte. Pokud jste neměli nárok na mateřskou (PPM), a pokud nemůže doložit příjem ani druhý rodič (stačí když doloží příjem otec dítěte), pak si můžete zvolit rodičovskou do výše maximálně 13 000 Kč měsíčně (na dvojčata 19 500 Kč měsíčně)

V závislosti na tom, jaká byla výše mateřské, si pak můžete případně zvolit i vyšší měsíční částku.

  • Maximální měsíční rodičovská = stejná jako mateřská (resp. 70% ze 30ti násobku vyměřovacího základu pro mateřskou (*))
  • Maximální měsíční rodičovská v roce 2024 = 53 910(maximální výše mateřské v roce 2024)
  • Celková délka u této varianty = cca 6 měsíců

Minimální výše rodičovského příspěvku a tím i nejdelší možná doba rodičovské dovolené je:

Pro děti narozené do 31. 12. 2023:

  • Minimální měsíční rodičovská = 6250 Kč
  • Celková délka této varianty = 48 měsíců (za předpokladu, že není nárok na PPM, a RP je čerpán do 4 roků od narození dítěte)

Pro děti narozené od 1. 1. 2024:

  • Minimální měsíční rodičovská = 9722 Kč
  • Celková délka této varianty = 36 měsíců (za předpokladu, že není nárok na PPM, a RP je čerpán do 3 roků od narození dítěte)

Můžete si ale zvolit i jinou variantu. Rodiče dvojčat mají nárok na 1,5 násobek toho co rodiče jednoho dítěte. Jejich teoretická maximální mateřská je tak 80 865 Kč měsíčně.

Změna délky mateřské dovolené a výše rodičovského příspěvku

Délku a tím i výši rodičovského příspěvku je možné měnit vždy jednou za tři měsíce (resp. od poslední změny musí uběhnout nejméně 3 kalendářní měsíce, aby bylo možné udělat další změnu). Změna (zvýšení nebo snížení), se ale projeví až od následujícího kalendářního měsíce.

O změnu délky a tím i výše rodičovského příspěvku může požádat ten, kdo splňuje obdobné podmínky jako u nároku na mateřskou (viz: peněžitá pomoc v mateřství):

  • Pokud jste neměli nárok na mateřskou, pak si můžete zvolit rodičovskou do maximálně 13 000 Kč měsíčně (u dvojčat maximálně 19 500 Kč)
  • Pokud alespoň jeden z rodičů splňuje podmínky pro nárok na mateřskou, pak je maximální výše rodičovské 70% z 30ti násobku denního vyměřovacího základu pro peněžitou pomoc v mateřství (*)

(*) vyměřovací základ pro nemocenské dávky odpovídá celkovému příjmu za posledních 12 měsíců vyděleno 365 dni, najdete ho i na výplatní pásce, pro stanovení výše rodičovské dovolené se bere do úvahy 30 * denní vyměřovací základ

Rodičovská a otec dítěte

Na rodičovský příspěvek mají nárok oba rodiče dítěte. V jednu chvíli ho může pobírat ale pouze jeden z nich. Mohou se ale postupně vystřídat, nebo rodičovský příspěvek může pobírat pouze matka dítěte nebo pouze otec dítěte. Celková výše vyplacené dávky tím není nijak ovlivněna. Vždy je celkem nárok na 300 tisíc korun.

Kdo má nárok na rodičovský příspěvek

  • Nárok má ten, kdo celodenně pečuje o dítě do 4 roků
  • Nárok je pouze u nejmladšího dítěte (v případě, že je v rodině například jedno dítě ve věku 1 rok a druhé ve věku 3 roky, pak je nárok jen u mladšího dítěte)
  • Nárok může uplatnit v jednu chvíli uplatnit pouze jeden z rodičů (v čerpání rodičovské dovolené se mohou postupně vystřídat, ale nemohou dávku pobírat současně)
  • Osoba, která pobírá rodičovský příspěvek, i dítě na které je příspěvek pobírán musí mít trvalé bydliště na území ČR (nemusí zde ale skutečně pobývat)
  • Nárok je i v případě, že dítě do 2 let navštěvuje jesle nebo podobné zařízení v maximálním rozsahu do 92 hodin měsíčně
  • Nárok na příspěvek je bez ohledu na příjmy v rodině (jediné co se zohledňuje pro stanovení délky a maximální výše jsou odvody na nemocenské pojištění, resp. vyměřovací základ pro nemocenské dávky)
  • Pokud v průběhu čerpání rodičovského příspěvku vznikne některému z rodičů nárok na mateřskou, nárok na rodičovský příspěvek zaniká (resp. byl by nadále vyplácen jen v případě, že by jeho výše byla vyšší než peněžitá pomoc v mateřství)

Rodičovská dovolená a OSVČ

Na rodičovskou dovolenou má nárok i OSVČ. Zatímco na mateřskou dovolenou (resp. peněžitou pomoc v mateřství) dosáhne pouze ta OSVČ, která si sama, dobrovolně platí nemocenské pojištění, na rodičovskou dovolenou a příslušné dávky vzniká nárok automaticky s narozením dítěte.

Po dobu rodičovské dovolené (resp. po dobu, kdy OSVČ čerpá rodičovský příspěvek), může být podnikání přerušeno, nebo vykonáváno jen jako vedlejší činnost. Během rodičovského příspěvku platí zdravotní pojištění stát.

Rodičovská dovolená u studentky

Pokud se narodí dítě ženě, která byla v době těhotenství studující (nebo dokončila studium před porodem a nikdy nepracovala), nárok na rodičovský příspěvek vzniká automaticky dnem narození dítěte.

Pokud by studentce vznikla nárok na PPM (mateřskou), pak by si mohla zvolit výši a délku rodičovské. Pokud by studentka neměla nárok na mateřskou, tak rodičovský příspěvek sice dostane, ale může u něj dostat maximálně 13 000 Kč měsíčně.

Rodičovská dovolená u nezaměstnaných

Pokud porodí dítě žena, která byla v době porodu nebo před porodem nezaměstnaná, tak nárok na rodičovský příspěvek vzniká, je ale omezena možnost volby výše rodičovské. Nárok na mateřskou je u nezaměstnané pouze v případě:

  • Poslední zaměstnání bylo ukončeno do 180 dnů před nástupem na mateřskou (ochranná lhůta)
  • Podmínky nároku na mateřskou splňuje otec dítěte

Jinak je rodičovský příspěvek u nezaměstnané ženy jen základní verze – tj. maximálně do 13 000 Kč měsíčně.

Rodičovská dovolená u druhého dítěte

Pokud je žena na rodičovské dovolené s prvním dítětem a otěhotní a narodí se jí druhé dítě pak:

  • Pokud během rodičovské dovolené nezaniklo její zaměstnání, má nárok na peněžitou pomoc v mateřství, její výše je stejná jako u prvního dítěte. 6 – 8 týdnů před narozením druhého dítěte by tedy přestala pobírat rodičovský příspěvek na první dítě a pobírala by mateřskou na druhé dítě a po jejím skončení pak druhý rodičovský příspěvek
  • Pokud během rodičovské zaniklo zaměstnání nebo pokud by mateřská na druhé dítě byla nižší než dosavadní rodičovský příspěvek, bude se až do porodu dítěte vyplácet rodičovský příspěvek na první dítě. A po porodu je nutné podat žádost o rodičovský příspěvek na druhé dítě.

Pokud máte nějakou otázku k tomu, jaké jsou podmínky pro rodičovskou dovolenou nebo rodičovský příspěvek. Nebo pokud potřebujete poradit i s něčím jiným v této oblasti, napište svůj dotaz do diskuse pod tímto článkem.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Krátkodobé online půjčky. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka na vyplacení exekuce. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Rodičovský příspěvek 2024

Diskuse: 561
  • Pavla

    Dobrý den,
    rada bych se zeptala na možnost změny délky pobírání rodičovského příspěvku.
    má situace se má takto.
    V roce 2009 jsem nastoupila pracovní poměr na dobu určitou a to 1rok. V tomto období jsem otěhotněla . Tudíž mi pracovní poměr skončil:(. Na mateřskou dovolenou jsem nastoupila na 3 roky. V této době jsem podruhé otěhotněla a protože již netrval pracovní poměr mateřská dovolená mi byla stanovena na dobu 4 let. Nyní jsem na mateřské dovolené 2 roky. Chci se zeptat, zda i já bych mohla zažádat o změnu délky pobírání mateřské dovolené a to na dobu 3 let. tedy o jeden rok zkrátit a tím pobírat výšší příspěvek. Moc vám děkuji za odpově´d pavla

  • pavla

    Ještě bych dodala, že mažel byl OSVČ. Nyní nastoupil od 11/2013 pracovní poměr a vedlejší činnost má OSVČ. díky pavla

  • Custom avatar Jana

    Dobrý den,
    v případě, že manžel bude pracovat Čechách po dobu 270 dní a mně by se po návratu ze zahraničí nepodařilo najít práci, budu si moci zvolit výši a dobu trvání RP na základě výpočtu z jeho platu? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  • Custom avatar Michaela M.

    Dobrý den, musím žádat o rodičovský příspěvek na Úřadu práce v místě trvalého bydliště, a nebo mohu tam, kde nyní bydlíme? Děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Katka Fabianová

    Dobrý den,
    Potřebuji poradit. Momentálně jsem na rodičovské dovolené, která mi 24.2.2015 končí syn bude mít 3 roky, jsem však těhotná ve 4 měsíci- termín porodu mám 3.8.2015. Byla jsem na sociálce si prodloužit pobírání rodičovského příspěvku v domění, že se mi prodlouží i rodičovská dovolná než nastoupím na mateřskou s druhým dítěte. Paní účetní mě však vyvedla z omylu, že rodičovská dovolená nejde prodloužit, že musím zaměstnavatele požádat o neplacené volno. To mi však pan ředitel zamínul a požaduje po mě výpověď. Moje gynekoložka mi nabídla neschopenku, protože mám zdravotní problémy. Mám si ji tedy vzít? a od kdy? stačí 25.2. po synových 3 narozeninách? nebo už teď? a budu mít i pak nárok na peněžitou pomoc v mateřství?
    Děkuji moc za radu

  • Custom avatar Jiřina

    Dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat, zda lze rodičovský příspěvek převést i na jinou osobu, než-li na otce? Konkrétně mám na mysli babičku. Děkuji a jsem s pozdravem

  • Custom avatar mel

    Dobry den ,

    Dostavam Rodičovský příspěvek na prvnit dítě 11500, která sbude 2 let v únoru. Nicméně budu rodit druhým dítětem 03. března. V té doby můj zaměstnavatel změnil můje pracovní smlouvu na minimun 4 hodiny týdně. Už jsem požádala o pomoc v penezetou materstvy. Dostanu stejný Celkové množství jako u prvního dítěte? Nebo mám hned požádat o Rodičovský příspěvek pro druhe ditete?

  • Custom avatar Marie R.

    Dobrý den. Nikde mi nebyli schopni odpovědět konkrétně na můj dotaz,tak to zkusím u Vás.
    V současnosti jsem na RD s dvouletým synem,u něhož jsem měla nárok na Ppm. Teď jsem těhotná podruhé a termín porodu mám na začátku července 2015. Z původního zaměstnání už nárok na ppm mít nebudu,protože bylo na dobu určitou.
    Nyní při RD jsem v zaměstnání opět na dobu určitou,ovšem pouze na částečný úvazek s příjmem kolem 4 tisíc.Protože smlouva trvá něco málo přes těch 270 dnů účasti na nemocenském pojištění,mohla bych mít opět nárok na ppm tentokrát z tohoto druhého zaměstnání,ale předpokládám,že výše ppm se bude počítat z těchto zhruba 4 tisíc,což je méně než by byl rodičovský příspěvek.
    A teď můj dotaz. Přejdu tím pádem z 1.rd na 2.rovnou a můžu si zvolit výši příspěvku a délku rd ? Nebo budu pobírat zároveň tu nízkou ppm a k tomu rodičovský příspěvek na druhé dítě po jeho narození? Nebo ani nemá smysl žádat o ppm při tak nízkém příjmu a rovnou zažádat o rodičovský příspěvek a doložit denní vyměřovací základ manžela?

    Děkuji za Vaši odpověď!

    Uctivě zdraví Marie R.

  • Custom avatar Lucie

    Dobrý den, jsem na RD s 16 měsíčním synem. Zvolila jsem variantu na 3 roky, peníze vyčerpám cca za 24 měsíců. Ráda bych měla druhé dítě – chápu dobře, že pokud otěhotním do věku 3 let prvního dítěte, nárok na PPM trvá (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Když budu těhotná a vrátím se do práce, nárok na PPM mám také? I v případě, že budu na rizikovce?Nebo musím odpracovat určitý počet dní a pak vzniká nárok na PPM?

    Děkuji moc za odpověď

    Lucie

  • Andrea

    Dobry den, chtela bych se zeptat, jak by se vypocitala materska dovolena, v pripade, ze pobiram dva na sobe nezavisle platy? Muj celkovy vydelek by se secetl a na zaklade toho by se vypocitala materska? Predem mockrat dekuji za informace!

  • Custom avatar Táňa

    Dobrý den, prosím o radu, zda si dcera může nyní požádat o prodloužení rodičovské dovolené ze 3 na 4 roky. Dvojčata se narodila v září 2012. Dcera byla před porodem nezaměstnaná.
    Děkuji

  • Custom avatar Petra

    Dobrý den, mam dotaz na rodičovský příspěvek. Mám české občanství i trvalý pobyt v čr, ale žiji v zahraničí v členském státě EU, kde si platim zdr. pojisteni a jsem zamestnana u místní firmy. Vzhledem k velkému kulturnímu rozdílu a brzkému oddelováni detí od mám, bych ráda pobírala rodičovský příspěvek z čr. Dítě se narodí tady v cizině. Mám na nej nárok, a kdyz, jaké jsou podmínky? Popřípadě musím vyplnit nejaky „speciální“ evropský formulář? Děkuji!

  • Custom avatar Petra Romanová

    Dobrý den chtěla bych se zeptat jak by to bylo s RP.
    Jsem na RD s prvním dítětem a mezitím mi skončil PP. Chtěla bych vědět kdybych otěhotněla když nejsem teď zaměstnaná jestli bych si při druhém dítěti mohla zvolit délku RD? děkuji za odpověď

  • Marek

    Manželka je cizinka s přechodným pobytem na území ČR, pracuje, ale kratší dobu, než je potřebná pro mateřský příspěvek. Od kdy může pobírat rodičovský příspěvek? Ona bude ta, která bude celodenně pečovat o dítě. Děkuji

  • Custom avatar Týna 09

    Dobrý den,
    je pravda, že matka při čerpání rodičovského příspěvku na 4 roky může dát dítě od 3 let na celý den do školky a pracovat? Jsem ve stejné situaci, syn by mohl ve 3 letech do školky a já bych chtěla začít podnikat. MOhl by nastoupit hned od začatku září do škoky na celý den pokud ja jeste budu pobírat rodičovský příspěvek? Jak by to prosím bylo s placením soc. a zdrav. poj?

  • Custom avatar Pavlína

    Dobrý den. Mám dotaz. Jsem zaměstnaná na dobu určitou od 21.7.14 do 21.7.15. Momentálně jsem ve třetím měsíci těhotenství a pracuji, pokud to půjde, tak nějakou dobu chci pracovat. Pokud bych musela jít na nemocenskou do doby porodu, bude mi vyplácena peněžitá pomoc v mateřství a posléze rodičovský příspěvek, když už mi nebude platit pracovní smlouva? Termín porodu cca koncem srpna, smlouva mi zkončí v červenci. Děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Hanka

    Hezký dobrý den,já také poprosím o radu.1 dítě již 6 let…a já zustala doma po skončení RP(byl 3 roky)…a stát mi tedy platí zdrav.poj. do 7 let dítěte. Neplatila jsem v té době sociální dávky.Nyní bych ráda ještě 2 dítě…vím,že na mateřskou tedy nárok nemám,až pak na RP….Měl by na ní ,ale nárok manžel,který je zaměstnán? Může žádat on a chodit dále do zaměstnání a já zustat s dítětem doma či by musel on fyzicky zustát těch 28týdnů doma ? Je jedno ,kdo by o ní požádal a kdo by se fyzicky doma staral? moc děkuji za odpověď.

  • Custom avatar katka

    Dobrý den, u druhého dítěte jsem si prodloužila pobírání rodičovského příspěvku do 4 let věku dítěte. Chápu správně, že musím svého zaměstnavatele, u kterého mám rodičovskou dovolenou na tři roky požádat o neplacené volno, které mi ale odsouhlasit nemusí? Druhou variantou by pak bylo ukončení pracovního poměru, odstěhovali jsme se 100 kilometrů daleko z původního bydliště a pracovní poměr nakonec stejně budu muset rozvázat. Byla bych pak tedy nezaměstnaná a přesto bych pobírala rodičovský příspěvek a stát by za mě hradil pojištění? Děkuji za odpověď, Katka

  • Custom avatar Jan Pavlinec

    Dobrý den.
    Chci se zeptat,jestli má moje žena nárok na rodičovský příspěvek v česku,když já pracuji v německu?Na ú.p. mi řekli že si musím požádat ve státě kde pracuji!Nedá se to nějak obejít,aby pobírala R.P. v čechách?Já tady chci ještě nějakou dobu pobýt(možná do konce roku) a pak se chci vrátit domů,takže se mi nechce pak všechno znovu přehlašovat a jestli by měla pak nárok na r.p. v čechách?
    Děkuji za odpověd Honza.

  • Custom avatar lucie

    Dobrý den mám syna kterýmu budou 24,3,2015 4 roky a ted čekam druhe ma se to narodit v květnu 2015 a chtěla bych se zeptat mam se jít zaevidovad na uřad práce v den kdy budo synovy 4 roky nebo nemusím vubec

  • Custom avatar monika

    Dobrý den,měla bych dotaz ,jsem od prosince na nemocenské,smlouva mi skončila k poslednímu lednu a jsem těhotná,budu mít nárok na ppm,pokud ne jak to bude s rodičákem,muže se vzít příteluv plat a určit se délka?A doma mužu být já nebo on.Děkuji

  • Custom avatar Lucie

    Dobry den,
    ziji dlouhodobe v zahranici (Spanelsko), ted jsem tehotna a uvazuji o porodu v CR. Po porodu bych se chtela vratit zpet. TRvaly pobyt mam v CR. Ve Spanesku jsem vedena tri roky na uradu prace ale nepobiram zadne davky. S otcem ditete ziji ve spolecne domacnosti. Jak mam postupovat v pripade ze bych chtela ziskat RP v CR? Mohla bych pak pobirat RP i kdybych se vratila zpatky do zahranici? Dekuji za radu.

  • Custom avatar Jana

    Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na několik dotazů.
    1.
    Pracuji od září 2012, ale pracovní smlouvu mám na dobu určitou a to do 30.6.2015. Prodlužovat se nebude. Momentálně jsem na neschopence a termín porodu mám stanovený na 18.6.2015. Kdo mi bude vyplácet mateřskou dovolenou, když mi končí pracovní smlouva a mám na ni nárok?
    2.
    Když v době porodu budu ještě zaměstnaná, ale v průběhu mateřské mi skončí pracovní smlouva, mám nárok na výběr délky rodičovského příspěvku?
    Děkuji
    Jana

  • Custom avatar Denisa Keslerová

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat. Jsem vedena na Úřadu práce. Jak je to když bych otěhotněla? Nárok na mateřskou bych neměla ale jak je to s rodičovskou? Byla by automaticky na 4 roky nebo by se dalo vybrat? Případně ještě jestli by mohl žádat o mateřskou přítel? Někde jsem slyšela, že je to možné. A když nedostávám již podporu tak do porodného se počítá pouze plat otce? Tímpádem bychom měli nárok na porodné když jeho plat nepřesahuje 18500,- ?
    Děkuji mockrát za odpověď
    Denisa Keslerová

  • kristina

    Dobrý den, mám tento dotaz. V listopadu 2013 se mi narodila dcera. Pobírala jsem PPM a nyní pobírám rodičovský příspěvek. Pracovní úvazek mi zanikl v prosinci 2013. Jsem znovu těhotná. Vím, že nebudu mít už nárok na PPM u druhého dítěte. Rodičovský příspěvek na první dítě si nestihnu do narození druhého dítěte dovybrat. Ráda bych se zeptala, zda jde o zbytek rodičovského příspěvku k prvnímu dítěti nějak zažádat nebo automaticky propadá státu. Vím, že se dá nastavit částka na 11 500 za měsíc, ale i tak to vychází, že přijdeme o nějakých 60 000Kč. Děkuji za odpověď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Miroslava: Dobrý den mám maminku 70 let po mrtvici,operaci kyčle její stav není dobrý a p...
  • BRANISLAV REMIAR: Rychlá a legitimní půjčka: BRANISLAV.REMIAR01@GMAIL.COM. Dále Vás budeme infor...
  • Jaroslav Chalupa: Bere se v potaz u přídavku na bydlení výše naspořených peněz ?...
  • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...