Rodičovský příspěvek 2024

Rodičovský příspěvek je sociální dávka, na kterou má nárok rodič dítěte (otec nebo matka), který celodenně pečuje o dítě (maximálně do jeho 4 roků). Kolik je rodičovský příspěvek v roce 2024? Jaké jsou podmínky na jeho získání? Kdo si může vybrat délku rodičovského příspěvku? Poradíme vám a poskytneme vám podrobný přehled co a jak ohledně nároku na rodičovský příspěvek.

Rodičovská dovolená vs. mateřská dovolená

Někteří lidé si často pletou rodičovský příspěvek (rodičovská dovolená) a mateřskou dovolenou (peněžitá pomoc v mateřství). Zatímco na mateřskou, má nároku pouze ten, kdo „pracoval“ (resp., byl účastníkem nemocenského pojištění nebo si jako OSVČ platit nemocenské pojištění), rodičovský příspěvek může získat i ten, kdo nepracoval (i studentka, nezaměstnaná žena apod.). Jedná se ale o dvě různé dávky.

Při splnění všech podmínek má matka (nebo otec dítěte) nejprve nárok na mateřskou. Ta začíná zpravidla 6 – 8 týdnů před porodem (otec ji může dostat nejdříve od 7 týdne po porodu). Rodičovská dovolená pak začíná po skončení mateřské (její délka je 28 týdnů při narození 1 dítěte nebo 37 týdnů pokud se narodí 2 a více dětí).

Kolik je rodičovský příspěvek v roce 2024

Zatímco dříve se maximální výše rodičovského příspěvku poskytovala v různých úrovních (v závislosti na délce čerpání rodičovské dovolené), již od 1. 1. 2012 platí, že celková výše vyplacené rodičovské je stejná, bez ohledu na její délku. K poslednímu zvýšení rodičovské došlo v roce 2020.

Rodičovský příspěvek se zvýší od začátku roku 2024. Na zvýšenou rodičovskou, ale bude nárok jenom u dětí, které se narodí od 1. 1. 2024:

  • Rodičovský příspěvek (dítě narozené od 1. 1. 2024) = 350 000 Kč (na jedno dítě)
  • Rodičovský příspěvek (děti narozené od 1. 1. 2024) = 525 000 Kč (na dvojčata)

Pro děti, které se narodily dříve (do konce roku 2023), se nic nemění. Rodičovský se u nich nezvyšuje:

  • Rodičovský příspěvek (dítě narozené do 31. 12. 2023) = 300 000 Kč (na jedno dítě)
  • Rodičovský příspěvek (děti narozené do 31. 12. 2023) = 450 000 Kč (na dvojčata)

Pokud se rozhodnete pro kratší dobu rodičovské dovolené, můžete při splnění všech podmínek dostávat vyšší měsíční částku. Pokud se rozhodnete pro delší variantu, dostáváte nižší měsíční částku. Délku rodičovské dovolené pak můžete měnit každé 3 měsíce (a tím se mění i výše měsíční platby.

To, kolik by mohla být vaše rodičovská, si můžete sami spočítat, viz: Kalkulačka rodičovská – rodičovský příspěvek 2024.

Maximální a minimální rodičovská v roce 2024

U rodičovského příspěvku si můžete zvolit délku, a tím i výši, kolik měsíčně dostáváte. Pokud jste neměli nárok na mateřskou (PPM), a pokud nemůže doložit příjem ani druhý rodič (stačí když doloží příjem otec dítěte), pak si můžete zvolit rodičovskou do výše maximálně 13 000 Kč měsíčně (na dvojčata 19 500 Kč měsíčně)

V závislosti na tom, jaká byla výše mateřské, si pak můžete případně zvolit i vyšší měsíční částku.

  • Maximální měsíční rodičovská = stejná jako mateřská (resp. 70% ze 30ti násobku vyměřovacího základu pro mateřskou (*))
  • Maximální měsíční rodičovská v roce 2024 = 53 910(maximální výše mateřské v roce 2024)
  • Celková délka u této varianty = cca 6 měsíců

Minimální výše rodičovského příspěvku a tím i nejdelší možná doba rodičovské dovolené je:

Pro děti narozené do 31. 12. 2023:

  • Minimální měsíční rodičovská = 6250 Kč
  • Celková délka této varianty = 48 měsíců (za předpokladu, že není nárok na PPM, a RP je čerpán do 4 roků od narození dítěte)

Pro děti narozené od 1. 1. 2024:

  • Minimální měsíční rodičovská = 9722 Kč
  • Celková délka této varianty = 36 měsíců (za předpokladu, že není nárok na PPM, a RP je čerpán do 3 roků od narození dítěte)

Můžete si ale zvolit i jinou variantu. Rodiče dvojčat mají nárok na 1,5 násobek toho co rodiče jednoho dítěte. Jejich teoretická maximální mateřská je tak 80 865 Kč měsíčně.

Změna délky mateřské dovolené a výše rodičovského příspěvku

Délku a tím i výši rodičovského příspěvku je možné měnit vždy jednou za tři měsíce (resp. od poslední změny musí uběhnout nejméně 3 kalendářní měsíce, aby bylo možné udělat další změnu). Změna (zvýšení nebo snížení), se ale projeví až od následujícího kalendářního měsíce.

O změnu délky a tím i výše rodičovského příspěvku může požádat ten, kdo splňuje obdobné podmínky jako u nároku na mateřskou (viz: peněžitá pomoc v mateřství):

  • Pokud jste neměli nárok na mateřskou, pak si můžete zvolit rodičovskou do maximálně 13 000 Kč měsíčně (u dvojčat maximálně 19 500 Kč)
  • Pokud alespoň jeden z rodičů splňuje podmínky pro nárok na mateřskou, pak je maximální výše rodičovské 70% z 30ti násobku denního vyměřovacího základu pro peněžitou pomoc v mateřství (*)

(*) vyměřovací základ pro nemocenské dávky odpovídá celkovému příjmu za posledních 12 měsíců vyděleno 365 dni, najdete ho i na výplatní pásce, pro stanovení výše rodičovské dovolené se bere do úvahy 30 * denní vyměřovací základ

Rodičovská a otec dítěte

Na rodičovský příspěvek mají nárok oba rodiče dítěte. V jednu chvíli ho může pobírat ale pouze jeden z nich. Mohou se ale postupně vystřídat, nebo rodičovský příspěvek může pobírat pouze matka dítěte nebo pouze otec dítěte. Celková výše vyplacené dávky tím není nijak ovlivněna. Vždy je celkem nárok na 300 tisíc korun.

Kdo má nárok na rodičovský příspěvek

  • Nárok má ten, kdo celodenně pečuje o dítě do 4 roků
  • Nárok je pouze u nejmladšího dítěte (v případě, že je v rodině například jedno dítě ve věku 1 rok a druhé ve věku 3 roky, pak je nárok jen u mladšího dítěte)
  • Nárok může uplatnit v jednu chvíli uplatnit pouze jeden z rodičů (v čerpání rodičovské dovolené se mohou postupně vystřídat, ale nemohou dávku pobírat současně)
  • Osoba, která pobírá rodičovský příspěvek, i dítě na které je příspěvek pobírán musí mít trvalé bydliště na území ČR (nemusí zde ale skutečně pobývat)
  • Nárok je i v případě, že dítě do 2 let navštěvuje jesle nebo podobné zařízení v maximálním rozsahu do 92 hodin měsíčně
  • Nárok na příspěvek je bez ohledu na příjmy v rodině (jediné co se zohledňuje pro stanovení délky a maximální výše jsou odvody na nemocenské pojištění, resp. vyměřovací základ pro nemocenské dávky)
  • Pokud v průběhu čerpání rodičovského příspěvku vznikne některému z rodičů nárok na mateřskou, nárok na rodičovský příspěvek zaniká (resp. byl by nadále vyplácen jen v případě, že by jeho výše byla vyšší než peněžitá pomoc v mateřství)

Rodičovská dovolená a OSVČ

Na rodičovskou dovolenou má nárok i OSVČ. Zatímco na mateřskou dovolenou (resp. peněžitou pomoc v mateřství) dosáhne pouze ta OSVČ, která si sama, dobrovolně platí nemocenské pojištění, na rodičovskou dovolenou a příslušné dávky vzniká nárok automaticky s narozením dítěte.

Po dobu rodičovské dovolené (resp. po dobu, kdy OSVČ čerpá rodičovský příspěvek), může být podnikání přerušeno, nebo vykonáváno jen jako vedlejší činnost. Během rodičovského příspěvku platí zdravotní pojištění stát.

Rodičovská dovolená u studentky

Pokud se narodí dítě ženě, která byla v době těhotenství studující (nebo dokončila studium před porodem a nikdy nepracovala), nárok na rodičovský příspěvek vzniká automaticky dnem narození dítěte.

Pokud by studentce vznikla nárok na PPM (mateřskou), pak by si mohla zvolit výši a délku rodičovské. Pokud by studentka neměla nárok na mateřskou, tak rodičovský příspěvek sice dostane, ale může u něj dostat maximálně 13 000 Kč měsíčně.

Rodičovská dovolená u nezaměstnaných

Pokud porodí dítě žena, která byla v době porodu nebo před porodem nezaměstnaná, tak nárok na rodičovský příspěvek vzniká, je ale omezena možnost volby výše rodičovské. Nárok na mateřskou je u nezaměstnané pouze v případě:

  • Poslední zaměstnání bylo ukončeno do 180 dnů před nástupem na mateřskou (ochranná lhůta)
  • Podmínky nároku na mateřskou splňuje otec dítěte

Jinak je rodičovský příspěvek u nezaměstnané ženy jen základní verze – tj. maximálně do 13 000 Kč měsíčně.

Rodičovská dovolená u druhého dítěte

Pokud je žena na rodičovské dovolené s prvním dítětem a otěhotní a narodí se jí druhé dítě pak:

  • Pokud během rodičovské dovolené nezaniklo její zaměstnání, má nárok na peněžitou pomoc v mateřství, její výše je stejná jako u prvního dítěte. 6 – 8 týdnů před narozením druhého dítěte by tedy přestala pobírat rodičovský příspěvek na první dítě a pobírala by mateřskou na druhé dítě a po jejím skončení pak druhý rodičovský příspěvek
  • Pokud během rodičovské zaniklo zaměstnání nebo pokud by mateřská na druhé dítě byla nižší než dosavadní rodičovský příspěvek, bude se až do porodu dítěte vyplácet rodičovský příspěvek na první dítě. A po porodu je nutné podat žádost o rodičovský příspěvek na druhé dítě.

Pokud máte nějakou otázku k tomu, jaké jsou podmínky pro rodičovskou dovolenou nebo rodičovský příspěvek. Nebo pokud potřebujete poradit i s něčím jiným v této oblasti, napište svůj dotaz do diskuse pod tímto článkem.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Krátkodobé online půjčky. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka na vyplacení exekuce. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Rodičovský příspěvek 2024

Diskuse: 561
  • Renata

    taky se chci zeptat jak to je s tím když mi doktor napíše mateřskou 6týdnů před porodem jestli se mi automticky pozastaví RD prvního dítěte a nebo to mám někam posílat?

  • Custom avatar Sarka

    Dobry den, nejsem vdana a cekam narozeni prvniho ditete, pricemz uz vim, ze na materskou nemam narok, jelikoz jsem pred tim nepracovala. Tedy zacnu pobirat rovnou rodicovskou. Mam na ni narok, ikdyz jsem sama, prestoze tedy otec ditete vyplnil souhlas s otcovstvim? To dosahnu tedy na tech 7600 prvnich 9mes a pote 3800 do 4 let veku ditete? Otce ditete do formularu a nijak jinak k tomu nepotrebuji? Diky na info

  • Custom avatar Hana Pryor

    Dobry den,
    mam dotaz ohledne rodicovskeho prispevku. Budeme se vracet s manzelem (Anglican) trvale do Cech a mame 15 mesicniho syna, ktery se narodil zde v Anglii. Syn ma britske I ceske obcanstvi a trvaly pobyt jemu a manzelovi budeme zarizovat po pristehovani. V Anglii jsem pobirala materskou, ktera jiz skoncila (zde pouze 12 mesicu) a v Cechach jsem byla naposledy zamestnana od 2007 do 2010, pote zamestnani v zahranici.
    Muj dotaz je, budeme mit (ja nebo manzel) narok na nejak rodicovsky prispevek nebo jinou financni vypomoc?
    Dekuji,
    Hana P

  • Michaela

    Dobrý den, chtěla jsm se zeptat, jestli je částka rodičovského příspěvku vždy 11.500, pokud je doba mateřské 2 roky? Přišla mi min. měsíc poprvé a bylo to 11.000, tak nevím, kde je těch zbývajících 500 Kč.
    Děkuji Michaela

  • Custom avatar Ivana

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na rodičovský příspěvek, pokud žiji většinu roku v USA, přibližně na 3 měsíce jsme v ČR. Případně jaké jsou konkrétní podmínky pro získání rodičovského příspěvku v mém případě?
    Předem Vám děkuji za radu.

  • Lucie

    Dobrý den,
    chtěla bych poprosit o radu, zda mám očekávat nějaké problémy pří žádání o rodičovský příspěvek za těchto podmínek:
    1) Budu o něj žádat já, občanka ČR, která má nárok má peněžitou pomoc v mateřství.
    2) Otec dítěte není občan ČR, ale je občan EU, který v ČR žije (má přechodný, ale ne trvalý pobyt), pracuje jako OSVČ, odvádí daně a sociální a zdravotní pojištění.
    3) Otec dítěte bude udaný v jeho rodném listě.
    4) S otcem dítěte nejsme manželé.
    Zajímalo by mě, zda mám za těchto podmínek vůbec na rodičovský příspěvek nárok a zda nejsou potřeba nějaké speciální dokumenty, např. z rodné země přítele.
    Mockrát děkuji za odpověď.
    Lucie

  • Custom avatar Bohuslava

    Dobrý den,mohu dát syna 2,5 roku celodenně do školky aniž bych přišla
    o RP,který mám pobírat do jeho 3 let?

  • Custom avatar Filipová

    Prosím o vyjadření, zda moje dcera má nárok na rodičovský příspěvek.Je trvale hlášena v ČR ,její manžel je američan,trvalé bydliště v ČR nemá.V současné době žijí v USA a 30.3.2013 se jim narodil syn. Bylo nám řečeno,že došlo ke změně v zákoně a pokud otec nemá trvalé bydliště v ČR není nárok na rodič.příspěvek. Děkuji za Vaše vyjádření.

  • Custom avatar Zdenka

    Dobrý den,

    chtěla bych se zeptat jak je to s rodičovským příspěvkem, pokud jej mám automaticky na 4 roky( přecházela jsem z rodičovské dovolené na další), a po třech letech nastoupím do práce a mé dítě do školky. To o něj přijdu? Nebo si mohu sama zkrátit RD na 3 roky? Mockrát děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Monika Hejská

    Dobrý den,
    zajímalo by mě, zda je přímo uvedeno v zákoně, že při podávání žádosti o rodičovský příspěvek-který budu na dceru pobírat já-při vyplnění kolonky otce, je také nutné předložit doklad totožnosti otce nebo stačí pouze můj. Přítel mi samozřejmě sebou nemůže půjčit své doklady a já jsem nikde nenašla, že by bylo nezbytně nutné, jeho doklady a tím i jeho nutit k návštěvě úřadu pro podání žádosti.
    Děkuji,
    Hejská

  • Custom avatar Katka

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda může být na RP přihlášen přítel ale já budu jako matka s dítětem doma. Jestli ano co je třeba proto udělat? Předem děkuji.

  • Custom avatar marie

    Dobry den.Chci se prosim zeptat jestli jsi muzu prodlouzit RP?Syn bude mit v prosinci 3 roky ale do skolky ho nevezmou.Mela jsem RP stanoveny jen do 3 let,Dekuji.M.

  • Custom avatar Radek

    dobrý den, mohu jako otec dítěte pobírat mateřskou a zároveň si dál vydělávat? případně jaké jsou podmínky a omezení výdělku. o dítě by pečovala manželka, která nemá nárok na mateřskou, je OSVČ. za jaké období se dokládají příjmy potřebné pro výpočet mateřské? děkuji

  • Custom avatar michaela

    Dobrý den,chci se zeptat zda když budu na úřadu práce a otěhotním,mám pak nárok na mateřskou a pak volitelný rodičovský příspěvek?Četla jsem-pokud v posledních dvou letech bylo placeno nemocenské pojištění alespoň 270 dní,takže nárok mám.Ted pracuji 17 měsíců a jěště dostanu 3 měsíce odstupné-(šéf ruší pobočku) a až poté půjdu na úřad práce,ale v létě plánujeme otěhotnění,tak chci vědět na co budeme mít nárok.Předem Vám moc děkuji Musilová

  • Žaneta

    Dobrý den, synovi budou 3 roky. V červnu mám nastoupit zpět do práce, ale jsem těhotná a bohužel nebudu moci vykonávat svou práci kvůli zdravotním obtížím. Bude to řešeno pracovní neschopností. Termín porodu mám v listopadu. U syna jsem pobírala PPM a teď RP. Zajímá mě z čeho by mi bylo počítáno marození a zda bych měla nárok na PPM i u druhého dítěte? Děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Hana

    Dobrý den!
    Moje situace: V době porodu prvního dítěte 9/2009 jsem byla studentka a dostala RP na 4 roky, v době porodu druhého dítěte už bylo možné využít manželovo nemocenské poj., vyčerpala jsem RP za dva a půl roku. 3/2014 jsem porodila třetí dítě, na které chci žádat o RP, raději s rychlejším čerpáním, ale manžel byl od 5/2013 do 11/2013 nezaměstnaný, v době porodu i nyní je už zaměstnaný a s jeho současným platem bychom měli nárok na volbu výše, jenže ho bral pouze 3 měsíce před porodem. Jde tedy o výši vyměřovacího základu v den porodu nebo o vyměřovací základ za posledních 12 měsíců?
    Já jsem nebyla zaměstnanec ani před prvním porodem ani po něm až dosud.

    Děkuji za radu.

  • Custom avatar Hana

    Dobry den,
    Mam dotaz ohledne rodicovskeho prispevku. Budeme se vracet s manzelem (Anglican) trvale do Cech a mame 15 mesicniho syna, ktery se narodil zde v Anglii. Syn ma britske I ceske obcanstvi a trvaly pobyt jemu a manzelovi budeme zarizovat po pristehovani. V Anglii jsem pobirala materskou, ktera jiz skoncila (zde pouze 12 mesicu, z toho placenych pouze 39 tydnu) a v Cechach jsem byla naposledy zamestnana od 2007 do 2010, pote zamestnani v zahranici. Planujeme v Cechach oba s manzelem nastup do zamestnani a syn na jeden den v tydnu do jesli (mene nez 46 hodin mesicne)
    Muj dotaz je, budeme mit (ja nebo manzel) narok na rodicovsky prispevek nebo jinou financni vypomoc? Pokud ano, je mozne po dolozeni prijmu z materske v Anglii – odecteno od 220 tis., obdrzet zbylou castku jednorazove ci cerpat mesicne?
    Predem dekuji,
    Hana P

  • Custom avatar Bára

    Dobrý den,
    mám nastavenou rodičovskou dovolenou na 2 roky. Dcera nastupuje do jesliček ( z důvodu mého návratu do práce) v roce a půl na „plný úvazek“. Je možnost rodičovskou nějak přerušit nebo si ji prodloužit, abych nepřišla o částku zhruba za půl roku (od 2 let – pak už se neřeší, zda je v jeslích nebo ne) ?! Děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Karin

    Dobrý den, poprosila bych Vás o následující rady.
    V červenci 2012 se mi narodil syn, od září 2013 jsem nastoupila do práce s tím, že jsme se s manželem vystřídali na rodičovské dovolené. Momentálně jsem znovu otěhotněla a měla bych rodit v lednu příštího roku.
    Kdy přestane mít manžel nárok na čerpání rodičovského příspěvku na syna a kdy by tedy měl nastoupit znovu do práce?
    V případě, že by musel nastoupit do zaměstnání v termínu mého odchodu na mateřskou dovolenou (6 týdnů před porodem) a chtěl by zůstat jako pomoc souběžně se mnou třeba 2 měsíce doma, jak by bylo možné tuto možnost ošetřit?
    Mockrát děkuji za radu, hezký den.

  • Custom avatar Valentina

    Dobry den, nyni jsem ve 30.tt, jiz tri roky ziji s partnerem v Praze a po celou dobu ani nepracuji. Partner ma firmu a je i zamestnan v jine spolecnosti. On ma trvale bydliste v Praze, ja jinde(u sve matky), ale bydlime jiz pul roku v novem byte, na ktery ma smlouvu on a ja ted resim, ze bych si trvale bydliste udelala v tomto byte, aby jsme to s detstkem meli co nejjednodussi. Ma otazka tedy zni, zda-li budu mit narok na rodicovske prispevky, kdyz muj partner penize vydelava. Nebo by bylo lepsi zustat trvale bytem u me matky? At uz se jedna o prispevky na dite, porodne, atd.,
    Velmi dekuji predem za odpoved a preji krasny den.

  • Custom avatar Šárka

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnosti rodičovské dovolené. Již doma mám holčičku, které teď jsou dva roky a rodičák mám daný na 3 roky. Chtěli bychom navázat s dalším miminkem a zajímá mě, zda mám nárok na PMM. Ale před otěhotněním jsem pracovala, měla jsem splněno 270 kalendářních dní, takže s první dcerou se mi PMM vypočítávala z platu. Ale před porodem mi skončila prac. smlouva na dobu určitou. Teď s druhým miminkem bych měla nárok na PMM?
    Děkuji!

  • Custom avatar Kamila

    Dobrý den, chci se zeptat – mám tříletou dceru narozenou v dubnu 2011. Jsem osvč, neplatila jsem si nemocenskou, tudíž jsem si nemohla volit délku a výši rodičovského příspěvku, proto mám 4-letou variantu do dubna 2015. Do školky by mi dceru vzali v případě, že bych ji nahlásila celodenně (nikoliv na 4 hodiny ani 5 dní v týdnu). Pokud ji nahlásím na celodenní docházku a do školky mi ji vezmou, musím nahlásit rozhodnutí školky na příslušnou sociálku a příjdu tak o rodičovský příspěvek? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  • Kristýna

    Dobrý den,
    zajímalo by mě, zda pokud v srpnu úspěšně dokončím VŠ a nastoupím do zaměstnání, tak jestli mi vznikne nárok na PPM v případě, že budu pracovat třeba pouhý měsíc, ale prostě v době nástupu na mateřskou budu zaměstnaná. Jde mi o to, že mezi ukončením VŠ a termínem porodu nemám příliš velkou prodlevu a jestli je někde stanoveno, jak dlouhou dobu po úspěšném ukončení studia musím být zaměstnaná, aby mi nárok na PPM vznikl.
    Děkuji za odpověď

  • Custom avatar Kateřina

    Dobrý den, pracovní poměr na dobu určitou mi končí 31.7.2014, ale už k 20.7.2014 bych mohla nastoupit na mateřskou (8týdnů před porodem). Mám v takovém případě nárok na vyplácení PPM – mateřské, a po jakou dobu, kdo tyto peníze vyplácí (zaměstnavatel nebo stát)?

  • Pavla

    Dobrý den,

    v září 2014 porodím první dítě. Pokud dobře počítám, tak v únoru 2015 mi skončí MD (jsem zaměstnaná na dobu neurčitou, vdaná). Sice nevíme, jak vše po porodu dopadne a jak to bude, ale s manželem bychom chtěli i druhé dítě a byli bychom rádi, kdyby věkový rozdíl dětí byl cca 2 roky, z čehož mi vyplývá, že pokud by vše šlo tak, jak si „hezky“ plánujeme, mohla bych pobírat rodičovský příspěvek na první dítě +- 1 – 1,5 roku. Celkově výhodnější by pro nás byla varianta nastoupit v únoru 2015 zpět do zaměstnání a po cca 0,5 roku otěhotnět a zůstat v pracovní neschopnosti (která u mě připadá v úvahu – riz. těhotenství). Řeším otázku, zda lze na rodičovskou dovolenou nastoupit i později (tedy ne přímo po ukončení MD) a v souvislosti s tím, zda lze s nějakým zpožděním zažádat a čerpat rodičovský příspěvek (pokud by se nám nepodařilo do doby, než opět otěhotním, skloubit zaměstnání nás obou a hlídání půlročního miminka).
    Děkuji za odpověď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Miroslava: Dobrý den mám maminku 70 let po mrtvici,operaci kyčle její stav není dobrý a p...
  • BRANISLAV REMIAR: Rychlá a legitimní půjčka: BRANISLAV.REMIAR01@GMAIL.COM. Dále Vás budeme infor...
  • Jaroslav Chalupa: Bere se v potaz u přídavku na bydlení výše naspořených peněz ?...
  • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...