Formulář: Hlášení změn

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář pro hlášení změn se používá při komunikaci s Úřadem práce ohledně změn v nároku na sociální dávky, a ohledně změn jiných skutečností. Tento konkrétní formulář se používá pro nahlášení obecné změny – která nespadá do jiné kategorie. Kromě toho jsou k dispozici i další formuláře pro hlášení změny adresy – Formulář: Hlášení změn – adresy trvalého pobytu, skutečného pobytu a adresy pro doručování, nebo formulář pro nahlášení změny způsobu výplaty dávky – Formulář: Hlášení změn – změna způsobu výplaty dávky.

Povinnost hlásit všechny důležité změny, které mají vliv na nárok žadatele na státní sociální podporu, vyplývá přímo z příslušného zákona. Každý příjemce dávek je tak povinen neodkladně informovat příslušný úřad o všech změnách, jinak se vystavuje riziku sankce, nebo mu dokonce mohou být dávky odejmuty. Je proto dobré tuto povinnost zbytečně nezanedbávat a neodkládat.

Formulář hlášení změn (různé údaje)

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: hlášení změn (různé údaje)

Nahlásit změnu na Úřad práce, je možné několika různými způsoby. Tou nejjednodušší, byť časově asi nejnáročnější je osobní návštěva na příslušné pobočce Úřadu práce. Zpravidla se jedná o pobočku v místě trvalého bydliště žadatele. Druhou možností je vyplnění formuláře a následné odeslání vyplněného dokumentu klasickou poštou. Třetí možností pak je vyplnit a odeslat formulář elektronicky. K tomu je potřeba počítač s připojením na internet a platný elektronický podpis nebo funkční datová schránka.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Nevíte si rady, jak správně vyplnit tento nebo i nějaký jiný formulář pro Úřad práce? Nevíte, zda máte nárok na nějakou dávku, příplatek, příspěvek nebo podporu? Zkuste se o svůj dotaz nebo problém podělit v diskusi na tomto webu. Pokusíme se vám poradit.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Nejrychlejší online půjčka do 20000 Kč. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka na směnku do 30.000 Kč. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Hlášení změn

Diskuse: 1
  • Custom avatar Jana H.

    Dobrý den, je má povinnost hlásit i změnu příjmení např. když se provdám? Děkuji J.H.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Jaroslav Chalupa: Bere se v potaz u přídavku na bydlení výše naspořených peněz ?...
  • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
  • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
  • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...