Formulář: Hlášení změn – adresy

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář pro hlášení změn – konkrétně se jedná o formulář pro nahlášení změny trvalého bydliště, skutečného pobytu nebo kontaktní adresy pro posílání korespondence, slouží pro nahlašování těchto změn Úřadu práce. Ten, kdo pobírá sociální dávky (nebo jiné dávky v rámci OZP, SSP, SPoD atd.), má podle zákona povinnost hlásit všechny změny. Mezi ně patří právě i změna některé z těchto adres.

Adresa trvalého pobytu nebo adresa skutečného pobytu má vliv na posuzování nároku na některé sociální dávky. K místu pobytu se přihlíží při posuzování skupiny společně posuzovaných osob. Trvalý pobyt je pak zase podmínkou nároku třeba na přídavky na bydlení. Pokud by žadatel o sociální dávky včas nenahlásil tuto změnu, může se následně dostat do problémů, kdy například nějakou dávku pobírá neoprávněně, za což mu hrozí příslušné sankce.

U adresy pro doručování je také dobré, aby na Úřadu práce měli tu aktuální. Na tuto adresu totiž úřad posílá všechny rozhodnutí nebo informace o změnách. Pokud byste se přestěhovali a neuvedli novou kontaktní adresu, může se velmi snadno stát, že se k vám nedostane důležitá informace, kterou byste měli vědět.

Formulář hlášení změn (změna adresy)

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: hlášení změn (změna adresy)

Nahlásit změnu některé adresy (trvalého pobytu, místa skutečného pobytu, adresy pro doručování písemností) můžete osobně přímo na některé pobočce Úřadu práce. Nebo můžete vyplněný formulář s nahlášením změny poslat písemně poštou. Nebo také (pokud máte elektronický podpis nebo datovou schránku), můžete nahlášení změny provést online přímo přes webové rozhraní mpsv.cz.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny jak správně vyplnit tento formulář

 • Formulář vyplňujte čitelně, nejlépe tiskacím písmem, bez zbytečných chyb a škrtání
 • Před odesláním formuláře si pečlivě zkontrolujte všechny uvedené informace, za správnost vyplněných údajů odpovídá ten, kdo formulář vyplnil a odeslal
 • Udává se informace, od jakého data takto nahlášená změna platí
 • Uvádí se pouze nová adresa (trvalého pobytu, skutečného pobytu nebo kontaktní adresa)
 • Pokud se hlášená změna týká více osob, uvádí se seznam všech dalších osob, kterých se tato změna týká (pouze ale tehdy jedná-li se o osoby, které patří do okruhu společně posuzovaných osob)

Nevíte si rady s vyplněním tohoto formuláře, nebo s nějakou jinou žádostí o sociální dávky? Potřebujte poradit s něčím jiným z oblasti sociálních dávek? Pak neváhejte a zeptejte se v diskusi na tomto webu.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato SMS půjčka 5000 bez nahlížení do registrů. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka 20 000 Kč – ověřené půjčky na směnku. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Hlášení změn – adresy

Diskuse: 1
 • Custom avatar Eva

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud jsem se přestěhovala do jiného okresu a patřím tedy pod jinou pobočku Úřadu práce, stačí když nahlásím změnu adresy na pobočce v místě nové adresy nebo musím i do té původní. Moc děkuji za odpověď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...