Formulář: Hlášení změn – změna způsobu výplaty dávky

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář pro hlášení změny, v tomto případě konkrétně pak pro nahlášení změny způsobu výplaty dávky, slouží v obecné komunikaci s Úřadem práce. Nejedná se tedy o přílohu k žádosti o sociální dávky. Ale použijete ho v případě, že si přejete změnit dosavadní způsob, jakým je vyplácena schválená sociální dávka.

V současné době nabízí Úřad práce pouze dvě možnosti, jak je možné vyplácet sociální dávky:

 • Bezhotovostním převodem na bankovní účet
 • Poštovní poukázkou na zadanou kontaktní adresu

U bezhotovostního převodu je možné nechat peníze posílat nejenom do českých bank ale do jakékoliv jiné banky na území EU, do Švýcarska, nebo do dalších zemí v rámci EHP.

Výplata sociální dávky v hotovosti není standardně dovolena – je povolena jen pro dvě dávky hmotné nouze: Doplatek na bydlení a Příspěvek na živobytí (a případně pak ještě u mimořádných dávek okamžité pomoci ve hmotné nouzi). Pouze u těchto dvou sociálních dávek je možné dohodnout výplatu finanční podpory přímo na pokladně příslušné pobočky Úřadu práce, kam žadatel spadá dle místa svého pobytu.

Formulář hlášení změn (změna výplaty dávky)

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: hlášení změn (změna výplaty dávky)

Pro změnu způsobu výplaty některé sociální dávky, jako jsou přídavky na dítě, příspěvek na bydlení, rodičovský příspěvek, dávky hmotné nouze a další, se musíte obrátit přímo na Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště.  Formulář s hlášením změny můžete odeslat jak písemně poštou, tak i elektronicky přes webové rozhraní mpsv.cz. Nebo se můžete osobně zastavit na příslušné pobočce Úřadu práce v místě vašeho trvalého bydliště.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny jak správně vyplnit tento formulář

 • Ve formuláři pro hlášení změny způsobu výplaty sociální dávky je nutné uvést, o jakou dávku se jedná (tento formulář sám o sobě není žádostí o tuto dávku)
 • Uvedete nově požadovaný způsob výplaty
 • U příspěvku na mobilitu máte od začátku roku 2014 možnost zvolit, s jakou frekvencí si budete přát dávku dostávat (měsíčně, čtvrtletně)

Máte-li jakýkoliv dotaz k tomuto formuláři, nebo vás zajímá něco jiného z oblasti sociální problematiky, pak neváhejte a zeptejte se v diskusi pod článkem. Bude-li to v našich silách, pokusíme se vám co nejdříve odpovědět, a poradit vám.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Auta na splátky bez akontace a registru. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka hned na ruku 10 000 Kč. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Hlášení změn – změna způsobu výplaty dávky

Diskuse: 1
 • overeni podpisu

  dobry den, chtela bych si overit, zda staci pri ohlaseni zmeny bankovniho uctu prosty podpis bez uredniho overeni… dekuji, pb

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • sedlarjara@seznam.cz: Dobrý den, mám syna 19 let a byl mu připsán invalidní důchod 2 stupně. Je stud...
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...