Tabulka výživné a alimenty – kolik je výživné na dítě 2024

Kdo má nárok na výživné nebo alimenty na dítě? Kdy musí otec platit výživné matce dítěte? Jak vyřídit alimenty, a co dělat když vám ten druhý neplatí? Jak postupovat, kde hledat pomoc, a na co si dát pozor? Přinášíme vám přehled všech základních faktů, a důležitých informací, na téma výživné a alimenty na dítě.

Vzájemná vyživovací povinnost rodičů a dětí

Obecně platí zásada, že rodiče a děti mají vzájemnou vyživovací povinnost. Zpravidla se pojmy jako výživné nebo alimenty spojuje pouze s případy, kdy jeden z rodičů platí tomu druhému peníze za nezaopatřené nezletilé dítě. Obecná právní úprava v oblasti výživného je ale mnohem komplexnější. Vyživovací povinnost tak nemají jenom rodiče (otec nebo matka), ale ve výsledku i děti (dospělé děti mají zákonnou povinnost postarat se o své rodiče, kteří jsou třeba nemohoucí nebo v důchodu).

Kalkulačka výživné na dítě – kolik jsou minimální alimenty 2024?

Pro výpočet výživného, hraje roli celkový počet dětí (počet vyživovacích povinností), věk dětí (a fáze jejich života) a také doba, kterou druhý rodič tráví s dítětem (podíl druhého rodiče na péči o dítě).

Výpočet v kalkulačce výživného, vychází z metodiky pro výpočet doporučené výše alimentů, kterou vydalo Ministerstvo spravedlnosti (viz zde).

Kalkulačka výživné (alimenty) 2024
Čistá mzda povinné osoby(*)

Počet dětí (na které má platit alimenty)
1 dítě:
Věková kategorie 1 dítěte
Počet dní, které 1 dítě tráví u druhého rodiče (který bude platit)
2 dítě:
Věková kategorie 2 dítěte
Počet dní, které 2 dítě tráví u druhého rodiče (který bude platit)
3 dítě:
Věková kategorie 3 dítěte
Počet dní, které 3 dítě tráví u druhého rodiče (který bude platit)
4 dítě:
Věková kategorie 4 dítěte
Počet dní, které 4 dítě tráví u druhého rodiče (který bude platit)
Výpočet
(*) Pro výpočet se zadává průměrná čistá měsíční mzda povinné osoby, včetně i dalších příjmů (příjmy z práce na DPP nebo DPČ, příjmy z pronájmu, příjmy z podnikání OSVČ, renta, výsluhový příspěvek, invalidní nebo starobní důchod, některé sociální dávky (nemocenská, mateřská, rodičovská, apod.)).

Kolik je výživné na dítě

Na úvod je nutné říci, že zatím stále neexistuje žádná jasná definice toho, kolik by mělo být výživné na dítě. Jeho výše je buďto záležitostí dohody mezi otcem a matkou. Nebo pokud se vzájemně nedohodnou, o výši výživného na děti rozhoduje soud. Ten posuzuje sociální podmínky obou rodičů a stanovuje individuální výši výživného.

Tabulka: Doporučená výše výživného – kolik budou alimenty 2024

V následující tabulce najdete doporučenou výši výživného (aktuální verze tabulky, kterou vydalo Ministerstvo spravedlnosti. V tabulce jsou tyto 4 kategorie, podle věku/životní fáze:

  • I. Předškolní věk (0 – 5 roků)
  • II. První stupeň ZŠ (6 – 10 roků)
  • III. Druhý stupeň ZŠ (11 – 15 roků)
  • IV. SŠ a vyšší vzdělávání (16 roků a více)
Věk Výživné na 1 dítě Výživné na 2 děti Výživné na 3 děti Výživné na 4 děti
I. 14% 12% 10% 8%
II. 16% 14% 12% 10%
III. 18% 16% 14% 12%
IV. 20% 18% 16% 14%

Vyživovací povinnost otce na matku dítěte po porodu

Kromě vyživovací povinnosti na dítě, má otec dítěte i vyživovací povinnost na matku dítěte. Pokud otec a matka dítěte nejsou manželé, má i tak otec dítěte povinnost zajistit výživu matky, která porodila jeho dítě. Nárok na toto výživné má matka až do 2 let věku dítěte (do 2 roků po porodu). Kromě povinnosti platit pravidelné výživné, má pak otec dítěte povinnost přispívat i na jednorázové výdaje spojené s těhotenstvím a porodem.

Pokud otec dítěte nechce tyto výdaje nebo výživné platit, musí se matka dítěte obrátit na soud. Soud může nařídit povinnost platit už v době těhotenství. Platí totiž, že i když ještě není možné určit otcovství (testy je často možné provádět až po porodu), soud může nařídit tuto povinnost domnělému otci (s tím rizikem, že pokud by se otcovství následně neprokázalo, bude muset matka poskytnuté peníze vracet).

Základní fakta o výživném a alimentech

  • O výživném vždy rozhoduje soud. Při sporech o výživné na nezletilé děti se ale neplatí soudní poplatky
  • Oba rodiče mají povinnost předložit soudu své příjmy – buď ze zaměstnání, nebo z podnikání. Z nich pak soud vychází při stanovení toho, kolik bude výživné na dítě (nebo na děti)
  • Výživné, které určil soud, se pak už dále nedaní – současně se započítává jako příjem při žádostech o různé sociální dávky
  • Není žádný předpis, který by říkal, kolik může být minimální nebo maximální výživné. Soud přihlíží k tomu, jaké byly sociální a majetkové poměry před a po rozvodu. Snahou je, aby dětem byl zajištěn podobný životní standard, na jaký byly zvyklé
  • Alimenty má (otec nebo matka) povinnost platit vždy každý měsíc (pokud soud nerozhodne jinak). Platí se dopředu (tedy ne jako výplata v zaměstnání o měsíc později, ale na začátku daného měsíce, by měla být zaplacená částka alimentů, na daný měsíc
  • Do 18 roků se výživné platí tomu rodiči, který má dítě svěřené do péče
  • Nad 18 roků by se alimenty měli platit již přímo dítěti (na výživné má nárok dítě)
  • Povinnost platit soudem stanovené alimenty nezaniká ve chvíli, kdy dítě ukončí školu. Je vždy nutné podat k soudu návrh na zrušení vyživovací povinnosti
  • O výživné může žádat o otci či matka dítěte. V případě, že k rozvodu dojde z viny jedno z nich, může ten druhý u soudu také žádat o výživné (zvláště v případech kdy se výrazně liší příjmy obou manželů), v tomto případě se ale již platí soudní poplatky

Co dělat když vám neplatí alimenty

Co dělat v případě, kdy soud sice stanovil vyživovací povinnost, ale druhá strana (otec či matka dítěte) alimenty stejně neplatí?

Ideální je, pokud se oba rodiče dítěte mezi sebou dovedou dohodnout. Pokud existuje nějaký rozumný důvod, proč ten druhý přestal platit (dlouhodobá nemoc, ztráta zaměstnání ap.), vždy se určitě dá najít nějaký kompromis, domluvit si splátkový kalendář apod. Pokud dohoda není možná, měl by následovat „tvrdý“ postup.

Jak vymáhat alimenty

Výživné můžete vymáhat prostřednictvím exekuce. Stačí se obrátit na okresní soud v místě vašeho trvalého bydliště, kde podáte návrh na výkon rozhodnutí (na exekuci). Ten soud zpravidla obratem schválí. Exekuce pak nejčastěji probíhá srážkami ze mzdy, jsou ale i další možnosti.

Pokud vám druhý rodič dítěte nezaplatil alimenty 4 měsíce po sobě, můžete na něj podat i trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy. V tomto případě dotyčnému hrozí nepodmíněný trest (vězení), a soudy o tom zpravidla rozhodují velmi rychle. Je to velmi často dostatečná motivace, aby vám ten druhý zaplatil, co dluží.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky bez registru a bez dokazování příjmů. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčky bez registru a bez zástavy majetku. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Tabulka výživné a alimenty – kolik je výživné na dítě 2024

Diskuse: 179
  • Custom avatar Lukáš Jirout

    Dobrý den,chtěl bych se prosím zeptat na problém který s bývalou partnerkou řeším.Tři roky jsem vlastní chybou strávil ve výkonu trestu,za tuto dobu mě narostl dluh na dítě,jelikož jsem za strávenou dobu ve výkonu trestu neměl možnost pracovat ,využil jsem možnosti 2.letého studia.Jsem nyní 2.roky na svobodě pracuji a splácím tedy dluh,který se snažím řádně splácet.Je tu ale problém mám exekuce a to i přednostní,z platu mi zbývá jen životní minimum.Bývalá partnerka mi vyhrožuje soudem,že jsem jí nezaplatil vše do této doby.Prosím o radu,k alimentům na mého syna posílám i splátku 1000kč měsíčně,může tedy nastat nějaký problém a skočit vše u soudu.Děkuji za odpověď.

  • Custom avatar Věra

    Dobrý den .Mám dceru je jí 21let .16.5 2014 bude vědět jesli zvládla opravné maturitní zkoušky.Je přihlášená na uřadu práce .Jelikož nikdy nepracovala nemá nárok na podporu.Tam ji však zdělili že živit jí mají rodiče.Muj dotaz je zda má vyživovací povinnost otec,který nežije ve společně domáctnosti.

  • Custom avatar Marcela

    Dobrý den

    mám na vás takový dotaz roku 2010 jsem se soudila o děti a soud stanovil výživné na dvě děti 3500 kč a jsou v péči matky tedy u mě. Otec platil řádně ale dluží mi 500 kč od roku 2010 do roku 2014 čili doposud jen těch 500 kč neuvedl žádný důvod proč to nezaplatil.
    Teď s dětma momentálně žiju s přítelem a otěhotněla jsem a dne 6.2.2014-9.2.2014 mě přijaly do nemocnice měla jsme vážné problémy tak jsem požádala otce dětí aby se o nich postaral po dobu pobytu v nemocnici nechal si je 14 dní a místo 3500 kč výživného mi poslal jen 2500 kč opět bez udání jeho důvodu prý že na to zapomněl mě říct že si nechal pěníze z důvodu že děti byli u něj což si myslím že nemá nárok bez domluvy neposílat celou částku výživného jak stanovil soud chtěla bych se obrátit k vám s prosbou co mám proti tomuto dělat..a jestli bych měla i nárok o zvýšení alimentů když pan otec vydělává čistou mzdu 15000 kč a syn má 6 let nastupuje od září do 1 třídy vše bude stát hodně peněz družina obědy pomůcky oblečení apod.. a dcerka která má 4 roky která obdobně se musí oblékat jíst apod..

    děkuji předem za vaší odpověď

  • Custom avatar Tomáš

    Dobrý den..Mám dceru a její matka si odmítla podat žádost o alimenty z důvodu aby mi malou nemusela půjčovat.Takže už dva roky nic neplatím.Chci ale podat návrh já aby mi alimenty soud určil a tím pádem mi dceru musela půjčovat.Jak mám tedy v dané situaci postupovat? A nehrozí to že když si podám žádost já tak mi neurčí zaplatit alimenty zpětně?

  • Custom avatar Pavla

    Dobrý den,ex jsem rozvedená 9 let.Mám děti 12 a 15 let.Od exmanžela dostávám na oba 2500 kč,chtěla jsem dát navýšení,ale exmanžel je na pracovním úřadě neustále a teď i na socialních dávkách tak když půjdu k soudu tak mu to stejnak nenavýší.Pracuje na černo kde se dá.Navíc mi nic nedá.A z těch 2500 kč děti neuživým.Já sama vydělávám.Na socialní odbor jít nemůžu,jelikož mám vyšší plat.Prosím o radu.Děkuji

  • Custom avatar martéta

    Dobrý den, manžel má z prvního manželství 18ti letou dceru která chce zažádat o zvíšení alementu jde dál do školy,ale před časem přestala komunikovat a dokonce si změnila příjmení na matčino rodné že nechce s tátou mít nic společného.Otec má ještě další dvě vyživovací povinosti.Uspěje u soudu a když budou chtít vědět kolik beru mám povinosti jim to dát??Děkuji

  • Custom avatar Klára

    dobry den mam dotaz muj zatim pritel je rozvedeny a ma na 2 deti vyzivovaci povynost 6000kc a jeho byvala zena chce vic a to ma cca 15000kc vyplatu a muj pritel cca 20000kc a to si bere kazdych 14 dni deti k sobe na vykend a jeste o prazdninach (stara se o ne hezky) a momentalne i spolu cekame miminko.Docela casto se dohadujem jestli ma narok na zvyseni nebo ne tak mi prosim poradte abych vedela jak to mame resit, predem mockrat dekuji

  • Custom avatar martina

    dobry den,

    prosim o radu. S pritelem mame spolu 2 deti (4 a 2 a pul roku) zijeme ve spol.domacnosti a z predesleho vztahu syna 21 let. Soudne ma urcene alimenty ve vysi 1000kc. Syn v breznu 2014 prerusil skolu a v kvetnu odjel do Anglie pry na pul roku. Bohuzel jsme oba na davkach ja rodicovsky prispevek a prispevek na bydleni a pritel hmotnou nouzi a nezbyva na placeni alimentu. Syn si behem studia vydelaval cca 15 – 20 tisic. Po brigadach chodil jiz od 16 let. Jiz jednou prerusil studia. A do prvniho rocniku stredni skoly nastupoval 3x pokazde na jinou skolu. Stalo se ze ho syn udal za alimenty a pritel cbdrzel rozsudek s odsouzenim 7 mesicu na 30 mesicu a s probacnim dohledem. Je mozne aby pritel pozadal o zruseni vyzivovaci povinnosti kdyz nestuduje,nevime ani zda je hlasen na uradu prace a odcestoval do zahranici! Dekuji za odpoved

  • Custom avatar petra

    dobry den,chci se zeptat,kdyz otec ditete neni uvedet v rodnem liste musi i tak platit vyzivne nebo ne?děkuji za odpoved

  • Custom avatar Martin Franěk

    Dobrý den, měl bych na Vás dotaz.
    Má partnerka má s bývalým přítelem dnes sedmiletou dceru.
    Výživné platil a dodnes platí nepravidelně v různé výši, mnohdy jeho povinnost supluje jeho matka jeho jménem na složence.
    V říjnu 2013 proběhl soud, kde nově otci vyměřil výživné ve výši 5500,-Kč plus 500,-Kč měsíčně z dluhu, který činí něco přes 70000. Rozhodnutí soudu, jaky by nebylo a prakticky nic se nezměnilo. Výživné s současné době platí jeho matka ve výši 4000,-Kč v průběhu měsíce. Místo snížení dluhu, ten narůstá. Obracet se na Policii ČR považuji za bezpředmětné, jelikož neuplyne doba delší, než 4 měsíce, aniž by zaplatil, tudíž není trestně stíhatelný. Z mého pohledu tak zbývají dvě možnosti a to soudní „nařízení výkonu rozhodnutí“ nebo exekuci. Nevím, která z těchto dvou možností je lepší s ohledem na rychlost a na vymožitelnost pohledávky.
    Předem děkuji za radu Martin Franěk.

  • Custom avatar jirka

    dobry den,na sveho syna platim poctive kazdy mesic 1800 kc asi 2 roky,loni jsem se ozenil s novou partnerkou.moje EX mi vyhrozuje zvysenim alimentu tim ze jsem se ozemil a tim padem ma narok na vyssi vyzivne,co je na tom pravdy?dekuji za odpoved

  • Custom avatar Ivona

    Dobrý den.
    Chtěla bych se zeptat, mam syna 5 let a bývalý přítel na něho platí 1500,- vůbec se s nim nestýká a chtěl by se vypsat s rod.listu at nemusí platit už mi poslal i papír na změnu příjmení ale sama bych si to musela zaplatit ale já bych chtěla zvýšit alimenty ale nevím kde a taky jestli bych mohla. Jinak jsem ted na mateřské s dcerkou. Děkuji za radu.

  • Veronika

    Dobrý den,

    obracím se na Vás s prosbou.

    Můj přítel měl před 6lety styk s jednou dívkou,ani jednomu v té době nebylo 18. S tím,že z toho styku vzniklo dítě o kterém ho informovala až po narození. Řekla mu také,že s ním nechce mít nic společného a jako otce ho neuvede. Po 5 letech mu začala vyhrožovat,že pokud s ní nebude tak h odá k soudu. Což se i následně stalo,protože zůstal semnou. Bylo určeno znalcem,že se jedná opravdu o jeho dítě. Problém je,že nemůže zavadit o práci.takže už je přes rok doma a pracovní úřad mu podporu nevyplací. Živý ho tedy jeho otec.

    je možné aby soud přihlédl v určování alimentů né jen na to,že je nezaměstnaný,ale zároveň na to, že se domáhá alimentů po tak dlouhé době ( přesněji jak sama uvedla,co jí skončila mateřská) .Zároveň i že spolu nechodily ani nežily či nebyly provdáni? nehledě na to, že ani jednomu nebylo 18?

    Předem děkuji za odpověď

  • Custom avatar Míša

    Dobrý den, prosím o radu na koho se obrátit. Přítel dostal exekuci na plat (za dluh na hypotéce s býv.přítelkyní). S bývalou přítelkyní má 5-letou dceru, na kterou dosud platil 3.500Kč, mají to úředně potvrzené. Spolu máme 9-měsíční miminko, nesdílíme společnou domácnost, ale finančně mi přispíval, nicméně nemáme nic úředně dané. Když mu teď bude zůstávat pouze životní minimium a přesto má vyživovací povinnost na 2 děti, jak máme dále postupovat, abych na péči o dítě dostala alespoň nějaké peníze? Děkuji

  • Custom avatar Zdena

    Dobrý den, bydlím s přítelem ve společné domácnosti, z předchozího vztahu má dva syny (15 a 20 let), po dohodě na ně platí 5000 měsíčně. Před dvěma měsíci se nám narodila dcera. A jeho bývalá manželka by chtěla zažádat o zvýšení alimentů. Může uspět???? Jeho čistý příjem je cca 16000Kč. Díky za odpověď 🙂 .

  • Custom avatar Renča

    Dobrý den, měla bych dotaz. 20 letý syn manžela nyní odmaturoval na střední průmyslové škole a zdárně ukončil studium. Od září se chystá pokračovat na jiné škole kam bude 1 rok dojíždět pouze na praxe po kterém má obdržet výuční list automechanika. Má jeho syn nárok na alimenty pokud se tou roční praxí nezvýší jeho vzdělání? Jemu jde především o to, že tou roční praxí získá doklady na řízení vozidel skupiny C. Má tedy nárok?
    Předem děkuji za odpověd.

  • Custom avatar Tomáš

    Dobrý den.

    Mám po rozvodu v péči dceru je jí 7let. Její matce bylo stanoveno výživné ve výši 1500kč, což od dubna 2013 neplatí. V září jsme měli na její žádost soud o snížení výživného a to jí snížili zpětně od ledna 2013 do srpna na 1000kč a dále na 700kč měsíčně, proti tomuto rozhodnutí soudu sem se na místě odvolal a podal i písemné odvolání, takže nenabylo právní moci. Stále to leží na soudě a čeká se na nové rozhodnutí. Exmanželka je znovu již 4roky znovu vdaná a má s novým manželem syna ten navštěvuje již školku.Žije s majitelem jedné firmy a ona sama je na úřadu práce od ukončení rodičovské dovolené, bez nároku na podporu. U soudu uváděla veškeré výdaje na svého syna, a že nemůže najít práci když školka je jen od 7h do 17h.
    Dále mám dotaz soudem má určen styk jednou za čtrnáct dní na víkend, což od začátku roku 2014 5x neudělala. Teď si vzpomněla, že jedou v srpnu na dovolenou do Itálie a chce dceru sebou, což sem s tím nesouhlasil, vzhledem k tomu, že v té době jedeme sami na dovolenou a kvůli její platové morálce, tak mi bylo vzděleno, že to dá k soudu, mám nějaký nárok se bránit?

  • Custom avatar Iva

    Dobrý den, bývalý manžel má vyměřené alimenty ve výši 2000,- Kč měsíčně,na dceru – dnes 15-ti letou. Od roku 2008 alimenty neplatí a zdržuje se kdesi v zahraničí. Podávám na něj pravidelně trestní oznámení, ovšem kromě toho, že ztrácím svůj čas na Policii ČR a následně u soudu, kde vypovídám o tom, zda moje dítě netrpí nouzí …, mi to nic nepřineslo. Nepomohla mi Policie, soudy, Péče o dítě, ani Mezinárodní úřad na ochranu dětí. Dluh se vyšplhal hodně přes 100 tisíc, ovšem vzhledem k tomu, že jsem schopná se o dítě postarat ( nyní jsem 4. rokem znovu vdaná) a pracuji, tak se ničeho nedovolám. Moje otázka zní : Mohu si v tomto případě zažádat o zvýšení alimentů ? A v případě, že bývalý manžel nebude schopen doložit příjmy (jakože nebude, protože nikdo neví, kde je), budou se mu alimenty vypočítávat podle NOZ z 25 násobku životního minima, kdy přiznané alimenty činí cca 13.000 měsíčně ? Děkuji za odpověď Iva

  • Custom avatar Aneta

    Dobrý den,je mi 13 let a můj otec mámě nezaplatil výživné ani jednou.. Před 2 lety za mnou přijel a máma po něm chtěla ,aby začal platit,on odmítl a už se neukázal ani se neozval.. Prý mu někdo řekl,že když se se mnou nebude vídat,nemusí nic platit.. Chtěla jsem se tedy zeptat na pár otázek.. Kolik by otci hrozilo let vězení,kdyby na něj matka podala trestní oznámení? Je pravda,že by nemusel výživné platit,kdyby se mnou už nebyl žádným způsobem v kontaktu? A když soud rozhoduje o trestu rodiče,neplatícího výživné,jsou u soudu pouze rodiče? Nebo musí být u soudu i dítě? Předem děkuji za odpověď..

  • Custom avatar Markéta

    Dobrý den prosím vás potřebovala bych poradit. jsem v 17. týdnu těhotenství a otec dítěte mě opustil před 8 týdny a tvrdí že dítě není jeho a že nemám od něj nic chtít. Proto sem se chtěla zeptat kdy a kde mám začít řešit problém s přiznáním otcovství?? našla jsem si že mám nárok na příspěvekm už těd v těhotentsví na třeba vitamíny, výbavičku na dítě, těhotenské oblečení… Jaké možnosti mám ted nebo co mám dělat před porodem abych mohla poté žádat o alimenty a výživu na mě po dobu 2 let od narození.

  • Custom avatar Lenka

    Chci poprosit o odpověď. Syn neudělal státnice a bude je dělat až v září. Musí do té doby jeho otec platit alimenty ? Moc děkuji

  • Custom avatar Květoslav Křepelka

    Dobrý den,

    otec má přiznaný plat 60 tisíc a platí na mě pouhých osm. Jsem zletilý. Po rozvodu se mu narodily další dvě děti. Chci jít na soukromou vysokou školu a podle tabulky uvedené výše by mi mohl platit až 15 tisíc, které by při financování školy pomohly. Je tedy možné, respektive pravděpodobné téměř dvojnásobné zvýšení alimentů, když má další dvě malé děti (cca 2 a 4 roky) ?

  • Custom avatar Tomáš

    Dobrý den, mám otázku. Otec mi platí výživné. Letos jsem dokončil učiliště a chci od září jít na nástavbu, ale na dálkovou a přitom se chci přihlásit do práce na plný úvazek. Ruší se tímto Otcova povinnost na mě platit výživné a nebo dokud studuji i dálkově musí platit, či jak se to posuzuje. Vím, že Studovat smím do 26let bez žádného placení pro školu. Platí to tak i v případě výživného co vyplácí rodič? Děkuji za odpověd

  • Custom avatar Vaše jméno

    Dobrý den, prosím o radu, mám dvě děti ve své péči, jejich otec na ně pravidelně platí alimenty ve výši 5000 kč. Nyní se změnily poměry, mladší dcera přešla na druhý stupeň na ZŠ a starší syn jde na střední školu. Mám nárok ještě na nějaké peníze mimo alimentů co se týče třeba na potřeby se školou, jako jsou učebnice, školní výlety, kurzy, lyžáky..?jsem samoživitelka, platím nájem se vším všudy 10000 a má výplata je tak kolem 12000. pobírám ještě příspěvek na bydlení, takže soudní zvýšení alimentů by asi nic nevyřešilo.. Moc děkuji za odpověď.

  • Custom avatar zuzka

    Dobrý den,
    nevím si vůbec rady s neplacením alimentů na 3 letého syna od zatím ještě „manžela“, se kterým více než rok nežijeme ve společné domácnosti. Po vzájemné domluvě mi platil 2300,- a plnil povinnost každý měsíc. Ale od minulého měsíce neplatí a nekomunikuje. Čekáme na soud a zatím teda nemám žádný papír v ruce a nemůžu se hnout z místa. Rozvést se taky nemůžu, protože péče o dítě je pořád na soudě. Jaké mám možnosti? V současné době jsem na ÚP a bez nároku na podporu… Děkuji

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
  • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
  • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
  • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
  • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...
  • Zbyněk Hlavatý: Dobrý den, od 1 října jsem bez práce a bez možnosti čerpat podporu v nezaměstn...
  • Otakar: Dobrý den, pobiram důchod 7500,- , ubytovna mně stoji 7000, -. Chci se zeptat jes...