Formulář: Pěstounská péče – příspěvek na zakoupení vozidla

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o podporu, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet), nebo na kterémkoliv Úřadu práce.

Tento formulář slouží k podání žádosti o poskytnutí příspěvku na zakoupení nového nebo ojetého auta. Případně je možné žádat i o příspěvek na úhradu provedené opravy vozidla. Nárok na tuto dávku má osoba, která pečuje nejméně o 3 děti v rámci pěstounské péče. Pro schválení této dávky platí omezení, že pořízené vozidlo nesmí být dále používáno pro provozování výděleční činnosti (pro podnikání).

Dávka se vyplácí na základě předložených dokladů o nákladech (faktura nebo účet za provedenou opravdu nebo nákup vozidla). Maximálně se proplácí 70% z prokazatelně vynaložených nákladů. Současně ale platí, že jednorázově vyplacená částka je maximálně 100 tisíc korun. O příspěvek je možné žádat opakovaně – během posledních 10-ti roků ale celkově vyplacená částka nesmí překročit částku 200 tisíc korun

Další informace o pěstounské péči a dalších dávkách najdete zde: Pěstounská péče.

Formulář příspěvek na zakoupení vozidla

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Žádost o dávku pěstounské péče – příspěvek na zakoupení motorového vozidla
Verze formuláře 14 01 02 102 C
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 525 kB
Počet stran 3
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: příspěvek na zakoupení vozidla

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí příspěvku na zakoupení nebo opravu vozidla, musíte navštívit Úřad práce. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky pěstounské péče, ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Pokyny jak vyplnit formulář

Žádost podává osoba, která má v péči nejméně 3 děti, resp. osoba která má nárok na odměnu pěstouna z titulu péče nejméně o 3 nezaopatřené děti. K žádosti je pak nutné kromě osobních dokladů všech osob, kterých se tato žádost týká, nutné doložit ještě:

 • rozhodnutí o svěření uvedených dětí do pěstounské péče nebo rozhodnutí soudu, kterým byl žadatel ustanoven jako poručník těchto dětí; obdobně dočasné svěření do péče před rozhodnutím soudu o svěření dítěte do pěstounské péče prokažte rozhodnutím příslušného orgánu; obdobně osobní péči o dítě, k němuž nemáte vyživovací povinnost, a to po dobu, kterou probíhá soudní řízení o ustanovení poručníkem dítěte, prokažte dokladem o zahájení řízení o ustanovení poručníkem dítěti
 • fakturu za zakoupení nebo opravu osobního motorového vozidla (pokud toto vozidlo bude teprve zakoupeno, fakturu doložte dodatečně)

Pokud máte nějaké dotazy k tomu, jak vyplnit tento formulář, nebo byste se chtěli zeptat i na cokoliv jiného z oblasti pěstounské péče, nebo obecně sociálních dávek, neváhejte a napište svůj dotaz do diskuse pod tímto článkem.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka Home Credit 150 tisíc na cokoliv. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Nebankovní půjčka Home Credit bez ručitele. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Pěstounská péče – příspěvek na zakoupení vozidla

Diskuse: 7
 • Custom avatar marie

  dobry den jsme pestouni mame v pestounske peci 3 deti dozvedeli jsme ze bychom mneli narok na davku na zakoupeni motoroveho vozidla zijeme us 3 roky v zahranici chceme se zeptat jaky by byl postup kdybychom si o tuto davku zazadali a kde dekuji za odpovet zdravi Marie

 • Custom avatar Vladka

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala jak mám postupovat,když mi manžel na nic nepřispívá,u soudu podaná žádost o rozvod už 04/2012 a ještě nic nevyřešené.Na nic nemám nárok.Čestné prohlášení nestačí.

 • Custom avatar Vorlíčková Kohútová Źaneta

  dobry den rada bych se vas zeptala jestly mam narok na auto kdyz mam tri deti v pestonske peci a dve vlastni jestly ano kamse mam obratit a na koho a jak dlouho by trvalo vyrizeni me zadosti dekuji moc za vasi odpoved zdravi Źaneta

 • Custom avatar věra

  Dobrý den,dnes jsem naštívila úřad, abych mohla si zažádat příspěvek na auto,protože v součastné době mám 3 děti v pěstounské péči.A bylo mi to zamítnuto ,že je změna : prý je třeba ted už mít 4 děti v péči.je to prý v zákonech co obdrželi na magistrátu.tak jsem z toho docela zmatená

 • Custom avatar Lenka

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli můžu požádat o dávku na motorové vozidlo či opravu osobního auta,když jsem sama a mám v péčí dvě vlastní děti a jedno v pěstounské péči.Děkuji

 • Custom avatar Magda

  Dobrý den, prosím o radu, jestli mohu uplatnit nárok na příspěvek za opravu vozidla i za opravy, provedené v minulém (předminulém) roce.
  Děkuji předem za brzkou odpověď. M.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Lucka: Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, na co bych měla nárok jako matka sa...
 • Lucie: Dobrý den, chci se zeptat, syn ukončil dohodou zaměstnání 30.4. a 7.5. se evidov...
 • Vrba Ladislav: nabídnout nejrychlejší pujcky. Žádat mužete od 30 000 Kc do 500 000 000 Kc. Spl...
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...