Formulář: Potvrzení o studiu

Formulář potvrzení o studiu, slouží jako příloha při žádosti o různé sociální dávky. Týká se to především žádostí o přídavky na děti, sociálních dávek poskytovaných při péči o dítě nebo pěstounské péči. Přikládá se i při žádosti o dávky pro zdravotně postižené nebo při žádosti o dávky hmotné nouze (doplatek na bydlení nebo příspěvek na živobytí).

Tento formulář se používá v případech, kdy se žádost vztahuje i na nezaopatřené dítě – tj. dítě do věku 26 roků, které studuje na základní, střední, vyšší odborné nebo vysoké škole. Jedná se především o ty případy, kdy je dítě členem rodiny nebo skupiny společně posuzovaných osob. Tento formulář by měla potvrdit příslušná škola, kterou dítě, student, pravidelně navštěvuje.

Formulář potvrzení o studiu

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: potvrzení o studiu

Se žádostí o sociální dávky se obracejte na Úřad práce, který vyřizuje agendu většiny dávek a přídavků v rámci státní sociální péče. Obracejte se vždy na Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky na bydlení, přídavky na děti ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Další užitečné informace

Pokud si nejste jisti, jestli splňujete podmínky pro získání nějaké sociální dávky, můžete vyzkoušet některou z kalkulaček na tomto webu. Můžete si sami snadno a rychle spočítat, jestli máte nárok na přídavky na bydlení, přídavky na děti. Nebo jestli budete mít nárok třeba na porodné, jaká bude vaše podpora v nezaměstnanosti, nebo peněžitá pomoc v mateřství. Další kalkulačky vám pomohou spočítat, na jaké peníze máte nárok během nemocenské nebo při ošetřování člena rodiny.

Máte-li nějaký dotaz, připomínku nebo vám něco není jasné, na každé stránce na tomto webu se můžete zapojit do diskuse a nechat si poradit od ostatních.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčky bez registru ihned do 15000 Kč. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka v hotovosti – peníze na ruku. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o studiu

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
  • ModeratorNaprostý souhlas pane. Děkuji Vám. více »
  • AsamuraDěkuji za upřesnění. více »
  • AnnaDobrý den, chtěla bych se zeptat,zda-li můžu do nákladů přidat... více »
  • IrmaDobrý den,chtěla jsem se zeptat, moje maminka je po velké... více »
  • vanesaDobry den , chtěla bych se zeptat jestli bych měla... více »
  • TerkaChci se zeptat kdyz jsem.si jeden den vydelala 1200kc na... více »