Formulář: Žádost o příspěvek na bydlení

Tento formulář žádosti o příspěvek na bydlení slouží k podání žádosti o přídavky na bydlení. Pokud nevíte, zda máte nárok na tyto sociální dávky, nebo si chcete spočítat, kolik byste mohli dostat – spočítejte si to onlinekalkulačka příspěvek na bydlení. Informace o tom jaké jsou podmínky, kdo má nárok a další informace o novinkách a změnách u příspěvku na bydlení v roce 2014 pak najdete v tomto článku: Příspěvek na bydlení 2014.

Formulář online: přídavky na bydlení

Pokud si chcete podat žádost o poskytnutí podpory od státu na úhradu nákladů na bydlení, musíte navštívit úřad práce. Obracejte se úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště. Zde můžete žádat nejenom o dávky na bydlení ale i o další sociální příplatky a podporu.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Formulář příspěvek na bydlení ke stažení

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Žádost o příspěvek na bydlení
Verze formuláře 14 01 02 109
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 847 kB
Počet stran 3
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Co dalšího je potřeba k vyřízení žádosti

Kromě vyplněného formuláře s žádostí, se předkládají i další dokumenty. Jedná se především Formulář: Potvrzení o výši čtvrtletního příjmu. Dále pak osobní doklady žadatele + informace o všech osobách, která toto žádost zahrnuje. Nakonec se také předkládají doklady k prokázání skutečných nákladů na bydlení – zaplacené složenky, faktury, účty, SIPO, výpis z bankovního účtu nebo případně i jakékoliv jiné doklady, kterými prokážete, jaké jste měli výdaje spojené s vaším bytem nebo domem.

Obecné informace – příspěvek na bydlení

Sociální dávka – příspěvek na bydlení – slouží primárně k úhradě nákladů na bydlení. O dávku si může požádat každý, jehož příjmy jsou dostatečně nízké a náklady na bydlení zároveň natolik vysoké, aby mu vznikal nárok na výplatu tohoto příspěvku.

Žadatel musí mít v bytě nebo domě, který je předmětem žádosti, vedené trvalé bydliště. Jako byt se zohledňuje případně i samostatná místnost (nebo soubor místností), které jsou určené k trvalému bydlení.

Nárok se stanovuje na základě doložených příjmů a nákladů na bydlení – jedná se o průměrné příjmy a náklady za poslední 3 měsíce (resp. přesněji se musí jednat o kalendářní čtvrtletí, které předchází podání žádosti – žádáte-li v listopadu, dokládáte příjmy a náklady za období červen – srpen).

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Ověřené půjčky na směnku. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Krátkodobé půjčky bez nahlížení do registru. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Žádost o příspěvek na bydlení

komentářů 5
 • Custom avatar Mirka

  Dobrý den.Jsem matka samoživitelka bydlím se dvěma dětmi v domě u rodičů máme dvě bytové jednotky,každý si hospodaří zvlášt.Energie platíme společně.Mám i v tomto případě nárok na příspěvek na bydlení.Děkuji

  • Jana Králová, Sociální-dávky-2014.eu

   Dobrý den, v případě že se jedná opravdu o dvě samostatné bytové jednotky (rozhodující je to jestli takto byly zkolaudovány a jsou takto vedeny i v katastru) a pokud byste měla uzavřenou nájemní smlouvu a trvalý pobyt v dané bytové jednotce, pak byste mohla mít nárok na příspěvek na bydlení.

 • Custom avatar Marcela

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem samoživitelka mám dva dospělé syny, kteří se mnou bydlí ve společné domácnosti. Máme nájemní byt, kde platíme 7700-, kč. nájemné včetně energií, jednou za tři měsíce vodu asi v částce 1100-,kč a půlročně svoz odpadu 600-,kč. Jeden syn od 1.4.2014 nastoupil pracovat pod obec kde bude mít čistý měsíční příjem kolem 9100-,kč. a já a můj druhý syn jsme vedeni na úřadu práce. Celou dobu co jsme byli vedeni všichni na úp jsme pobírali hmotnou nouzi 8800-, příspěvek na bydlení 5315-, kč. Prosím mohla by jste mi říct kolik asi můžu pobírat sociálních dávek a na co mám nárok, při tom měsíčním výdělku mého syna. Děkuji za odpovědˇ.

 • Custom avatar marie

  dobry den chtěla bych se zeptat je možne pobírat na bydleni penize i když jsem dostala penize vyplaceny z penzijniho nebo to musim nahlasit jsem vedena sama v bytě a plati mě na bydleni musim to hlasit že jsem nějake penize dostala jsem v duchodě předčastnym

  • Jana Králová, Sociální-dávky-2014.eu

   Dobrý den, jedná-li se o „příjmy z dávek a plnění z pojistné smlouvy o pojištění důchodu podle zákona upravujícího důchodové spoření“, pak se tyto nezapočítávají jako příjem.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • ModeratorNaprostý souhlas pane. Děkuji Vám. více »
 • AsamuraDěkuji za upřesnění. více »
 • AnnaDobrý den, chtěla bych se zeptat,zda-li můžu do nákladů přidat... více »
 • IrmaDobrý den,chtěla jsem se zeptat, moje maminka je po velké... více »
 • vanesaDobry den , chtěla bych se zeptat jestli bych měla... více »
 • TerkaChci se zeptat kdyz jsem.si jeden den vydelala 1200kc na... více »