Formulář: Potvrzení o výši čtvrtletního příjmu

Aktuální formuláře – sociální dávky 2024

Aktuální verze formulářů pro sociální dávky, je možné najít i přímo na webu MPSV zde. Žádost o dávky, je možné vyřídit kompletně online (elektronicky, přes internet).

Formulář potvrzení o výši čtvrtletního příjmu slouží jako příloha pro žádost o některé sociální dávky. Jedná se především o ty sociální dávky, u kterých se dokládá příjem za předchozí kalendářní čtvrtletí – tj. především o příspěvek na bydlení, porodné nebo příspěvek na péči. U těchto dávek se jako jeden z rozhodujících parametrů posuzuje právě výše příjmu v rozhodném období.

Například u porodného by příjem v rozhodném období (poslední kalendářní čtvrtletí před porodem) neměl přesáhnout 2,4 násobek životního minima. Jak spočítat životní minimum – viz kalkulačka životní minimum. Další informace o podmínkách nároku na porodné pak zde: Kalkulačka porodné.

U příspěvku na bydlení pak také rozhoduje příjem za předchozí 3 měsíce (resp. kalendářní čtvrtletí). U této sociální dávky se příjmy dokládají opakovaně, vždy každé 3 měsíce, kdy je nutné nárok na příspěvek znovu dokládat.

Jako příjem se pro většinu sociálních dávek posuzují především tyto příjmy:

 • Příjem ze zaměstnání nebo z podnikání, včetně prémií nebo bonusů vyplácených zaměstnavatelem apod.
 • Náhrady mzdy jako je dovolená, nemocenská, peněžitá pomoc v mateřství, podpora v nezaměstnanosti, apod.
 • Příjmy z kapitálového majetku – z investic, z akcií apod.
 • Různé sociální dávky (např. přídavky na děti, rodičovský příspěvek apod.)
 • Atd. – kompletní výčet všech rozhodných příjmů najdete vždy u popisu konkrétní sociální dávky

Formulář potvrzení o výši čtvrtletního příjmu

Kliknutím na následující odkaz můžete zahájit stahování formuláře. Jedná se o aktuální verzi formuláře – poslední aktualizace proběhla k 1. 1. 2014 – tak jak jej vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Formulář stačí vytisknout a vyplnit. Nebo si příslušný tiskopis můžete vyzvednout na některé pobočce Úřadu práce nebo jen můžete vyplnit online na stránkách mpsv.cz.

Název formuláře Formulář: Potvrzení o výši čtvrtletního příjmu
Verze formuláře 14 01 01 214 C
Aktuální verze od 1. 1. 2014
Velikost dokumentu 1066 kB
Počet stran 4
Použití formuláře
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader (doporučená verze je verzi 7.0.8 nebo vyšší). Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).  Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms  nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář online: potvrzení o výši čtvrtletního příjmu

Se žádostí o sociální dávky se musíte obrátit na Úřad práce. Tam se vyřizují různé dávky – ať už je to příspěvek na bydlení, přídavky na dítě, porodné nebo i další. Obracejte se Úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště.

Formulář si můžete stáhnout přímo z těchto stránek, nebo můžete využít možnost vyplnit formulář online přímo na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí – mpsv.cz. K vyplnění formuláře jej stačí vytisknout a čitelně dopsat všechny požadované údaje.

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka pro nezaměstnané ihned. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Půjčka online bez ručení nemovitostí. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuse: Formulář: Potvrzení o výši čtvrtletního příjmu

Diskuse: 1
 • Custom avatar Jakub

  Dobrý den,
  počítá se do potvrzení o výši čtvrtletního příjmu vrácení daně, které probíhá za měsíc březen? Na UP mi bylo prvně řečeno že ne a když jsme žádali o porodné oficiálně, tak nám ho nepřiznali, jelikož započítali i vrácení daně a tím nevyšel 2,4 násobek životního minima.
  Předem děkuji za odpověď.

Zapojte se do diskuse:

Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Vyhledávání
Poradna a diskuze
 • Opolková M.: člověk, který nezvládá například návštěvy lékaře, koupání, vycházky, m...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Paušální náklady na pevná paliva, jsou stanoveny v paragrafu 25, odstavec 1, pí...
 • Műllerová Věra: Dobrý den, pokud někdo dostává příspěvek na bydlení, žije sám, topí pevn...
 • Miloš Peřina: Dobrý den, žiji sám a pobírám příspěvek na bydlení. Byl js...
 • Zbyněk Hlavatý: Dobrý den, od 1 října jsem bez práce a bez možnosti čerpat podporu v nezaměstn...
 • Otakar: Dobrý den, pobiram důchod 7500,- , ubytovna mně stoji 7000, -. Chci se zeptat jes...
 • Jana Králová, Sociální dávky 2024: Důchody by se měly vyplácet v sudé dny mezi 6. a 14. dnem v měsíci, změna by m...