Formulář: Doklad o výši nákladů na bydlení 2017

Formulář: Doklad o výši nákladů na bydlení 2017

Formulář: Doklad o výši nákladů na bydlení 2017

Sociální dávka příspěvek na bydlení, slouží k úhradě nákladů na bydlení v případě, že má někdo vysoké náklady na bydlení a/nebo nízké příjmy. Nárok na příspěvek na bydlení je v bytě/domě v osobním/družstevním vlastnictví, nebo pokud se jedná o bydlení na základě nájemní smlouvy.

U příspěvku na bydlení se dokládají příjmy vždy jednou za 3 měsíce (resp. za předchozí kalendářní čtvrtletí). Viz. Formulář: Doklad o výši čtvrtletního příjmu 2017. A také se dokládají náklady na bydlení (viz vzorový formulář ke stažení níže na stránce).

Příspěvek na bydlení – užitečné informace a kalkulačka:

Co patří mezi náklady na bydlení

Mezi náklady na bydlení (od nichž se pak odvíjí i výše příspěvku), patří především nájemné (u nájemních bytů), nebo obdobné náklady spojené s užíváním bytu v osobním/družstevním vlastnictví.

Dále mezi náklady na bydlení patří platby za různé služby a energie – typicky se jedná třeba o plyn, vodu, elektřinu, vytápění nebo odvoz odpadů.

Co nepatří mezi náklady na bydlení

Jiné výdaje, které by se na první pohled daly spojit s bydlením se, ale mezi náklady nezapočítají. Třeba splátky za hypotéku nebo nějaký úvěr na bydlení. Mezi náklady na bydlení nepatří ani platby za kabelovou televizi, pevnou telefonní linku, za internet nebo třeba televizní a rozhlasový poplatek.

Jak se dokládají náklady na bydlení

Náklady na bydlení se dokládají vždy za předchozí kalendářní čtvrtletí. Dokládají se skutečně zaplacené náklady. A to buď formou potvrzení od příslušného příjemce platby (pronajímatel, distributor plynu, elektřiny, vody apod.). Nebo tím, že doložíte zaplacené faktury, složenky, výpis z účtu apod.

Náklady na bydlení a vrácený přeplatek nebo nedoplatek

Mezi náklady na bydlení se započítává i případný přeplatek nebo nedoplatek třeba za elektřinu nebo plyn apod.

Pokud je vrácen nějaký přeplatek v kalendářním čtvrtletí, za které se dokládají náklady, pak se o tento přeplatek sníží průměrné měsíční náklady na bydlení. Tedy  – při průměrných nákladech 5000 Kč měsíčně, a vráceném přeplatku 3000 Kč, by se v tomto kalendářním čtvrtletí počítaly náklady na bydleních jen ve výši 4000 Kč.

Analogicky se pak i případný nedoplatek, který bude zaplacen v nějakém kalendářním čtvrtletí, zahrne mezi náklady na bydlení. A v tomto případě je naopak zvýší. Pokud by byly průměrné náklady na bydlení 5000 Kč měsíčně a v nějakém kalendářním čtvrtletí byl zaplacen nedoplatek 3000 Kč, pak by se průměrné náklady zvýšily za toto čtvrtletí na 6000 Kč

Formulář ke stažení: Doklad o výši nákladů na bydlení 2017

Formuláře žádostí, potvrzení a ostatních dokladů naleznete na webu MPSV.cz na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms nebo si je vyzvednete na pracovišti Úřadu práce ČR. Na toto pracoviště se také obraťte, pokud budete mít při vyplňování pochybnosti.

Formulář: Doklad o výši nákladů na bydlení 2017
Formulář: Doklad o výši nákladů na bydlení 2017 Doklad slouží jako příloha k žádosti o příspěvek na bydlení za každý byt, ve kterém byl žadatel v příslušném kalendářním čtvrtletí trvale hlášen
ID formuláře XBydN150101219
Verze formuláře 15 01 01 219
Aktuální verze od 42005
Velikost dokumentu 150 kB
Počet stran 2
Originál formuláře na MPSV.cz Online formulář
Stažení formuláře

K zobrazení formuláře potřebujete mít ve svém počítači nainstalovaný program Acrobat reader. Nebo nějaký jiný program, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF. Případně si můžete nainstalovat webový prohlížeč Chrome, od společnosti Google, který umí zobrazit PDF dokumenty i bez nainstalovaného programu Acrobat Reader).

Související formuláře a dokumenty – Doklad o výši nákladů na bydlení

Online formulář: Doklad o výši nákladů na bydlení 2017

Výše odkazovaný formulář ke stažení, slouží pouze jako vzorový. Oficiální formuláře můžete dostat v tištěné podobě na každé pobočce Úřadu práce. Nebo je možné najít tyto formuláře v online podobě přímo na webu ministerstva práce a sociálních věcí: http://portal.mpsv.cz/forms.

Na webu MPSV.cz také můžete formulář vyplnit online, v interaktivním průvodci. Pokud máte elektronický podpis, nebo používáte datovou schránku, pak vyplněný formulář můžete rodnou odeslat, ke zpracování na Úřad práce.

SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčit peníze. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Auta bez registru. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Diskuze

Pokud máte nějaký dotaz nebo potřebujete poradit - přepněte se do klasické verze webu. Na mobilní verzi se diskuse nezobrazuje.

Další užitečné informace

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.