Sociální dávky MPSV – užitečné kontakty

Sociální dávky MPSV – užitečné kontakty

Kontakty MPSV

Pokud jste v situaci, kdy nevíte, jestli máte nárok na sociální nějakou dávku, nebo kolik bude vaše nemocenská či mateřská nabízíme vám užitečné informace, kde hledat pomoc.

Sociální dávky – diskuse a poradna

Pokud máte nějaký dotaz, můžete ho napsat na kterékoliv stránce na tomto webu. Na konci každé stránky najde možnost napsat svůj dotaz. Pokud to bude možné, pokusíme se vám na něj odpovědět. Na většinu dotazů se snažíme odpovídat ještě v ten stejný den nebo do druhého dne.

Sociální dávky – kontakty na MPSV

Pokud máte nějaký dotaz, který se týká sociálních dávek, jako jsou:

 • rodičovský příspěvek
 • příspěvek na bydlení
 • přídavky na dítě
 • dávky hmotné nouze
 • doplatek na bydlení
 • příspěvek na živobytí
 • dávky pro osoby zdravotně postižené
 • příspěvek na péči
 • dávky pěstounské péče

můžete se obracet přímo na Ministerstvo práce a sociálních věcí. To nabízí k dispozici svoje call centrum:

 • 844 844 803
 • kontaktni.centrum@mpsv.cz
 •  callcentrum@mpsv.cz

Cena za volání na linku MPSV: Při volání na tuto linku platíte z pevné sítě 1,53 Kč/min. Pokud budete volat z mobilního telefonu, pak hovor stojí 4,50 Kč/min. Kontaktní linka MPSV je k dispozici od pondělí do pátku od 8.00 do 20.00 hodin

Sociální dávky MPSV – www

Ministerstvo práce a sociálních věcí provozuje hned několik poměrně dobře zpracovaných webových stránek, kde je možné k problematice sociálních dávek najít poměrně hodně podrobných informací. Jedná se především o tyto stránky:

WWW MPSV.cz

www.mpsv.cz/cs/ – hlavní web Ministerstva práce a sociálních věcí, kde je souhrn všech informací z tohoto ministerstva.

MPSV – hmotná nouze

http://www.mpsv.cz/cs/5 – tato sekce webu MPSV se věnuje řešení situací lidí ve hmotné nouzi, tedy souhrn všech informací ohledně dávek pomoci ve hmotné nouzi (doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí, mimořádná okamžitá pomoc)

MPSV – Státní sociální podpora

http://www.mpsv.cz/cs/2 – tato sekce webu MPSV se věnuje všem dávkám z oblasti státní sociální podpory, jako jsou dávky pro rodinu (přídavky na bydlení, přídavky na dítě, rodičovský příspěvek, porodné, pohřebné)

Další sekce webu se pak věnují i dalším oblastem jako jsou dávky pro osoby se zdravotním postižením, oblast pěstounské péče, nebo oblast příspěvku na péči atd.

Formuláře MPSV

Všechny formuláře, které vydává MPSV (Ministerstvo práce a sociálních věcí) jsou k dispozici v elektronické podobě na této adrese: http://portal.mpsv.cz/forms/. Zde jsou k dispozici jak formuláře pro žádosti o sociální dávky, tak i všechny další formuláře (podpora v nezaměstnanosti apod.)

Sociální tématika MPSV

Přehledný popis co dělat v jednotlivých životních situacích, jak je to s nárokem na jednotlivé dávky a podporu pak také nabízí tato webové stránka od MPSV: http://portal.mpsv.cz/soc

Finanční tip: Máte momentálně hluboko do kapsy a chcete si půjčit peníze? Mohla by se vám hodit tato Půjčka ihned před výplatou. Nebo se můžete podívat co vám nabízí tato výhodná finanční nabídka: Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu. Uvidíte, že nebudete zklamáni.

Diskuze

Pokud máte nějaký dotaz nebo potřebujete poradit - přepněte se do klasické verze webu. Na mobilní verzi se diskuse nezobrazuje.

Další užitečné informace

Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.